Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    В колко градове в България ИТ специалистите вземат тези баснословни заплати? И изобщо колко от ИТ специалистите ги вземат, погледнете реалността в провинцията, изключвайки Варна, Пловдив и още някои по-големи градове такива заплати НЯМА. Казвам го с пълната отговорност на пенсиониран бивш ИТ.
    В колко градове има офиси на големи софтуерни фирми? - като отговориш на този въпрос, ще си отговориш и на твоя. А иначе, ако си достатъчно добър много от компаниите имат т.нар. home office, че даже бая програмисти нямат и фирма, а са фрийленсъри - вземаш си проект за хххх долара, правиш го за ххх време и така.
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

    Коментар


      Успех ти желая за тези заплати да ги даваш за пример като "стандартни" такива.
      Успех, неуспех, реалността е такава - мога да ти дам толкова примери на хора, които взимат тия пари за това време, че просто не ми се спори.
      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

      Коментар


        Не, че нещо, но ти в IT сектора ли си? Щото..., да за разни проекти, за разни международни компании - може и да има подобни заплати, но дори във Варна, дето си имаме уж няколко "добри" фирми - заплатите са 3-4-5к максимум, като ти говоря за примерно 300-500 човека заети, останалите до 600+к човека я изкарват средно 1200лв/месец я не.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          jenshen73 написа: Преглед на мнението
          Не, че нещо, но ти в IT сектора ли си? Щото..., да за разни проекти, за разни международни компании - може и да има подобни заплати, но дори във Варна, дето си имаме уж няколко "добри" фирми - заплатите са 3-4-5к максимум, като ти говоря за примерно 300-500 човека заети, останалите до 600+к човека я изкарват средно 1200лв/месец я не.
          Да в този сектор съм и в повечето фирми 1200 я дават за стартова на хора, дето нямат изобщо опит.
          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

          Коментар


            jenshen73 написа: Преглед на мнението
            Не, че нещо, но ти в IT сектора ли си? Щото..., да за разни проекти, за разни международни компании - може и да има подобни заплати, но дори във Варна, дето си имаме уж няколко "добри" фирми - заплатите са 3-4-5к максимум, като ти говоря за примерно 300-500 човека заети, останалите до 600+к човека я изкарват средно 1200лв/месец я не.
            Нали се сещаш, че ако фирмата е от 500 човека, то има front-end developers, back-end developers, QA, PM (project managers) и т.н. - след това има junior, mid, senior, като съотношението е 50:20:10, щото тия 10 senior могат да направят код за останалите 70. Та тия 10 вземат макса, останалите са по веригата - или се развиват към по-горните нива или си стоят на това, което вземат - от тях си зависи, е и от фирмата в която са. Повечето senior се махат след 5-6 години в дадена фирма и или почват свой проект или се пренасочват към някакъв малък.
            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

            Коментар


              tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
              Нали се сещаш, че ако фирмата е от 500 човека, то има front-end developers, back-end developers, QA, PM (project managers) и т.н. - след това има junior, mid, senior, като съотношението е 50:20:10, щото тия 10 senior могат да направят код за останалите 70. Та тия 10 вземат макса, останалите са по веригата - или се развиват към по-горните нива или си стоят на това, което вземат - от тях си зависи, е и от фирмата в която са. Повечето senior се махат след 5-6 години в дадена фирма и или почват свой проект или се пренасочват към някакъв малък.
              Front, back, няма значение! Да предположим, че си прав и всеки програмист в България взима 5000лв+, какво от това? Цяла държава програмисти просто няма как да стане.


              tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
              Да в този сектор съм и в повечето фирми 1200 я дават за стартова на хора, дето нямат изобщо опит.
              Това не е особено много, казвам ти го от личен опит.

              Коментар


                Пак ще се повторя, няма как в едно общество или държава всички да бъдат програмисти, лекари, адвокати, финансисти и т.н. Трябва да има чистачи, монтьори, работници на поточни линии, пекари, куриери и куп още други професии, без които не може. Всички тези хора имат право на достойно заплащане, което да им осигурява нормален живот, както е в нормалните страни. Ако на някой му се прииска да кара S класа, тогава можем да му кажем "ами, стани добър лекар или адвокат и ще си купиш".

                Коментар


                  Пак ще се повторя, няма как в едно общество или държава всички да бъдат програмисти, лекари, адвокати, финансисти и т.н. Трябва да има чистачи, монтьори, работници на поточни линии, пекари, куриери и куп още други професии, без които не може. Всички тези хора имат право на достойно заплащане, което да им осигурява нормален живот, както е в нормалните страни. Ако на някой му се прииска да кара S класа, тогава можем да му кажем "ами, стани добър лекар или адвокат и ще си купиш".
                  Ако мислиш че с минималната заплата в Германия или Англия може да живееш нормално, то се лъжеш. Да, факт, че тук с 560 лв. бруто не може да живееш, ама аз лично честно не познавам хора, които да вземат толкова, не познавам и хора в София, които да работят и да вземат под 1000 - да за София са малко, като наема ти е 300-400... Като споменаваш професии като монтьори - един такъв взема 2000-3000 лв., пекари - ако бачкаш в пицария под 1500 не ти мърдат, куриери и те са около 1500 и останалите нормални професии. Ако си без образование 1500 лв чисто са си бая пари за това което може да правиш. Щото след 20-30 години ще дойде AI и роботите и тия дето уж много работят ще останат без работа и после ще си спомнят хубавите дни като пенсионерите - комунизма.
                  FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                  Коментар


                    Сега, темата се обърна в това да се изфукаш с някакво лично постижение, че си станал програмист и взимаш яко парички. И като някакъв гуро трябва всички да те следват. Акъл на хората не можеш да дадеш. Всеки прави с живота си каквото иска, пуши колкото иска и се оплаква колкото иска.

                    А за ексела нямах предвид, че правят сума по редове и колонки. Или се направи, че не ме разбра или не ме разбра.
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      Сега, темата се обърна в това да се изфукаш с някакво лично постижение, че си станал програмист и взимаш яко парички. И като някакъв гуро трябва всички да те следват. Акъл на хората не можеш да дадеш. Всеки прави с живота си каквото иска, пуши колкото иска и се оплаква колкото иска.

                      А за ексела нямах предвид, че правят сума по редове и колонки. Или се направи, че не ме разбра или не ме разбра.
                      Както казах ексела го знаят тия в 8-клас, не виждам какво му е сложното - 20-30-50 формули нещо като SQL-е (въпреки, че последното го водят език)...
                      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                      Коментар


                        tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
                        Както казах ексела го знаят тия в 8-клас, не виждам какво му е сложното - 20-30-50 формули нещо като SQL-е (въпреки, че последното го водят език)...
                        С това ти изказване веднага ти казвам, че си нямаш идея Ексела какво прави и какво може и явно го използваш като за хора в 8-ми клас. Както и за SQL-а.
                        Понеже и аз съм в тази сфера и веднага ще ти кажа, че истинските ДБ профили са по-платени от писачите на софтуер. Ама ти си знаеш. И заплащанията.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          С това ти изказване веднага ти казвам, че си нямаш идея Ексела какво прави и какво може и явно го използваш като за хора в 8-ми клас. Както и за SQL-а.
                          Понеже и аз съм в тази сфера и веднага ще ти кажа, че истинските ДБ профили са по-платени от писачите на софтуер. Ама ти си знаеш. И заплащанията.
                          Само не знам откога ексел стана ДБ....
                          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                          Коментар


                            tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
                            Само не знам откога ексел стана ДБ....

                            Колегата имаше предвид SQL, там наистина нещата не са много прости.

                            Коментар


                              Колегата имаше предвид SQL, там наистина нещата не са много прости.
                              Честно казано ако знаеш програмен език, не знам как SQL ще те бутне - с някакви вложени SELECT заявки може би... Както и да е, нека да спрем спора. Тезата ми беше, че ние сме си виновни за ниските заплати - няма как да не се развиваш, а да искаш повече, защото има други, които могат същото и биха работили това, дето работиш за дадените пари. И още по-виновни са фирмите, някой да е чул в България фирма да си раздаде спечеленото през годината на работниците - да няма такава. Ама балъците сме ние. Шефа с кола за 1 000 000, работниците с заплата 700 лв. - супер.
                              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                              Коментар


                                Абсурд е лайната в парламента да си гласуват 8 лв на глас и да няма 500 000 да ги обстрелят с домати и да ги линчуват публично. Това е измеримостта на едно гражданско общество - а тука такова няма, всеки си гледа неговата кочинка и тайно се надява на съседа да му изгние неговата.
                                FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                                Коментар

                                Working...
                                X