Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Па ако го сложа в друг подходящ за целта кашон? С една "йовка" в техномаркета имах навремето спор по тоя въпрос. Не искаше да ми вземе един лаптоп за ремонт. Никъде не беше упоменато,че съм длъжен да пазя опаковката. Пишеше ,че е желателно. В крайна сметка бяха посочени като сервиз за ремонт на уреда,а не като разпределителен център за повредени уреди. След изричното ми нежелание да комуникирам със въпросната служителка и среща с управителя ,лаптопа веднага беше приет за ремонт. Не е мое задължение да мисля как те си изпращат техниката до сервиза в София.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #17
      Миналата събота си закарах прахосмукачката на ремонт по гаранция. точно на 22-рия месец от покупката взе, че се развали. А точно на 20-тия месец от покупката взе, че ми писна и изхвърлих кашона.В условията на гаранционната карта пише уреда да се предаде в оригиналната опаковка.Но въпросния уред беше от 2 части и в книжката изрично пише, че веднъж сглобен не може да бъде разглобен. Съответно най-накрая изхвърлих кашона, защото и да искаш не може да се набута вътре в сглобено състояние.И с книга под ръка отидох към сервиза. Там само ме попитаха къде е кашона и аз им казах, че съм го изхвърлил. Ами това беше. Не стигнахме до спор и вадене на "доказателства" защо не им трябва кашона. :D
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #18
        Записвам час за УНГ в частна болница - втори за деня. Отивам - пълно с хора - първи влезнал човек "с уговорка", втори влезна човекът с първия час, после влезна една, дописана между първия и мен, тя се падна по списък нещо като 1.5, реално 2.5... после влезна още една уговорка и така дойде моя ред около час след оригиналния ми час и трябваше да изчакам за мъничко само вътре 15 мин още една дето влезе.... Еб*м ти и държавата. Същевременно ако те така трябва да чакат ще ореват орталъка... Докато тая порочна практика не спре, няма изход от кризата - само фара на влака свети.

        Коментар


          #19
          Още един български абсурд се сещам:Автомобилната застраховка "гражданска отговорност". Не самото изискване да я има, а изискването какво да носим в колата:1. Стикер, който се поставя на предното стъкло. Ако го носиш, но не е поставен - глоба. Ако изобщо го нямаш - по-голяма глоба.2. Едно зелено картонче, което лично на мен не ми е ясно каква работа върши.3. Самата застрахователна полица.Липсата на кое да е от горните се наказва с глоба, макар и да имаш редовна ГО.А всичко по-горе е АБСОЛЮТНО ИЗЛИШНО, при условие, че регистърът на сключените застраховки ГО е достъпен от всеки телефон или таблет. Достатъчно е да се въведе номерът на колата, за да се види има ли редовна ГО.Самите застраховки се правят вече САМО онлайн вътре в този регистър, и няма как да има разминавания.

          Коментар


            #20
            кола

            Не били длъжни да имат тефони и таблети май такъв ще е отговора Таман ме сети .Аз моята си е нося от 2 месеца сега ми свърши и трябваше да съм е сменил вече .ама то аз и книжка нямам ама кво да правим ще се вардим и това е малко остана .:D
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #21
              Immortal написа:
              Още един български абсурд се сещам:Автомобилната застраховка "гражданска отговорност". Не самото изискване да я има, а изискването какво да носим в колата:1. Стикер, който се поставя на предното стъкло. Ако го носиш, но не е поставен - глоба. Ако изобщо го нямаш - по-голяма глоба.2. Едно зелено картонче, което лично на мен не ми е ясно каква работа върши.3. Самата застрахователна полица.Липсата на кое да е от горните се наказва с глоба, макар и да имаш редовна ГО.А всичко по-горе е АБСОЛЮТНО ИЗЛИШНО, при условие, че регистърът на сключените застраховки ГО е достъпен от всеки телефон или таблет. Достатъчно е да се въведе номерът на колата, за да се види има ли редовна ГО.Самите застраховки се правят вече САМО онлайн вътре в този регистър, и няма как да има разминавания.
              Ами дивотията с винетните стикери ?!? Тези предни стъкла служат май за билбордове .....
              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

              Коментар


                #22
                Все едно някакви 3 стикерчета правят кой знае какъв проблем.Хората си затъмняват всички стъкла и вечер не виждат нищо, отгоре на всичко си правят и стоповете черни така, че и ти да не ги виждаш, а ти си седнал за някакви 20 см2 стикерчета проблем да правиш.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #23
                  BO написа:
                  Все едно някакви 3 стикерчета правят кой знае какъв проблем.Хората си затъмняват всички стъкла и вечер не виждат нищо, отгоре на всичко си правят и стоповете черни така, че и ти да не ги виждаш, а ти си седнал за някакви 20 см2 стикерчета проблем да правиш.
                  Освен това всеки селски и градски бег си краси нерегулираните фарове на кочинката с китайски ксенони за 20 лева от Илиенци и си прави DLR със светодиодни ленти от левче метъра... ГТП е формалност, премахнати ДПФ-и и ЕГР-и, изтърбушени ауспуси, пистарки, каращи на 14000 об/мин...Селска държава с кофти население от подивели чалгари, мързеливи, хейтъри, знаещи и можещи всичко, мангали крадливи и неплащащи нищо... Крадливи, нагли и безнаказани политици, избирани с подмолни средства... Смотани пътища, покрити с дупки и неравности, без маркировка и указателни табели, но за сметка на това с виентки... Скапани мостове, скапани магистрали...Абе всичко в тази държава е скапано - от народа, през политиците, та минем през виадуктите и шпековия салам и сиренето... Всеки се опитва да те измами, краде ти левчето с лъжи и те замерва с екскременти...-Ако има някаква, макал и малка искра част от тези проблеми да се оправят с кеф ще си плащам ако трябва и 5 граждански... И 5 стикера ще лепна на стъклото... Но такава надежда няма... Оня, крадливия, дето щеше да ни оправя за 800 дена ни го каза в очите... Но ние се направихме, че не го чуваме, че не го разбираме... Каза ни човект, че трябва да сменим чипа... Но така, със стария чип ни е по-лесно, да живеем посредствен живот в посредствена държава... На мен вече ми писна, за това си търся работа в чужбина, за сега само в моята професионална сфера. Но ако до година-две няма напредък, ще разширя рязко периметъра...-Така че цялата тема може да се опише с една дума: България...

                  Коментар


                    #24
                    Humppa написа:
                    премахнати ДПФ-и и ЕГР-и
                    Мда. Ама защо с лошо?

                    Коментар


                      #25
                      Защото е лошо!Защото отработените газове от дизеляците са канцерогенни и бълват ФПЧ... И по доста други причини в този ред на мисли...

                      Коментар


                        #26
                        Humppa написа:
                        BO написа:
                        Все едно някакви 3 стикерчета правят кой знае какъв проблем.Хората си затъмняват всички стъкла и вечер не виждат нищо, отгоре на всичко си правят и стоповете черни така, че и ти да не ги виждаш, а ти си седнал за някакви 20 см2 стикерчета проблем да правиш.
                        Освен това всеки селски и градски бег си краси нерегулираните фарове на кочинката с китайски ксенони за 20 лева от Илиенци и си прави DLR със светодиодни ленти от левче метъра... ГТП е формалност, премахнати ДПФ-и и ЕГР-и, изтърбушени ауспуси, пистарки, каращи на 14000 об/мин...Селска държава с кофти население от подивели чалгари, мързеливи, хейтъри, знаещи и можещи всичко, мангали крадливи и неплащащи нищо... Крадливи, нагли и безнаказани политици, избирани с подмолни средства... Смотани пътища, покрити с дупки и неравности, без маркировка и указателни табели, но за сметка на това с виентки... Скапани мостове, скапани магистрали...Абе всичко в тази държава е скапано - от народа, през политиците, та минем през виадуктите и шпековия салам и сиренето... Всеки се опитва да те измами, краде ти левчето с лъжи и те замерва с екскременти...-Ако има някаква, макал и малка искра част от тези проблеми да се оправят с кеф ще си плащам ако трябва и 5 граждански... И 5 стикера ще лепна на стъклото... Но такава надежда няма... Оня, крадливия, дето щеше да ни оправя за 800 дена ни го каза в очите... Но ние се направихме, че не го чуваме, че не го разбираме... Каза ни човект, че трябва да сменим чипа... Но така, със стария чип ни е по-лесно, да живеем посредствен живот в посредствена държава... На мен вече ми писна, за това си търся работа в чужбина, за сега само в моята професионална сфера. Но ако до година-две няма напредък, ще разширя рязко периметъра...-Така че цялата тема може да се опише с една дума: България...
                        Много хейт... Дай малко по позитивно. Ние караме на метан и се трудим за второ дете.Темата е разчистена от (повечето) офтопик.Моля пишещите тук да поглеждат заглавието преди да пишат и да се придържат към темата!Модераторски екип на fiat-bg.org
                        Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                        Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                        Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                        Коментар


                          #27
                          Преди близо 2 години купих хладилник с фризер - 202 см., че стария се скапа... 55 месеца гаранция... Обачееее... фризера взе да прави много лед.... Викам си - туй животно 2 метра как ше го карам на ремонт... Жената ме гледа криво, щото аз го избирах...Вадя гаранционната карта - в наше село - 4 сервиза, 3 за едра техника - хладилник 2 метра викам ше е едра техника - обаждам се на първия - ми господине, ние тази марка вече не я поддържаме, на втория - ми не можем, обадете се в магазина, откъдето сте го купили.... Третия е на майната си - на баира и въобще не звънях... Мила родна картинка!!!И вече почва абсурда - по темата де! Обаждам се в магазина - там ме изслушаха внимателно, обясниха ми любезно, че е нужно да отида там в работното време на магазина с фактура, касова бележка и гаранционна карта. Отивам след 2 дни - оказа се същата девойка - любезно ме изслуша, прие ми рекламацията и ми каза, че от сервиза ще ми се обадят и ЩЕ ДОЙДАТ НА МЯСТО ДА ВИДЯТ ХЛАДИЛНИКА!!! О боже - изумях!!! Техника се обади след 2 дни, обаче аз бях извън село - в голямото село... Казах му, че днес след като се прибера, ще му се обадя да се уточним. Абсурда продължава - Техника днес сам ми се обади да ме пита кога ще е удобно да дойде!?!? Разбрахме се, дойде момчето, проблема се оказа в уплътнението, оправи го, довиждане, всичко хубаво, изумях....
                          Fiat Punto 1.1-Синята птица
                          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                          Коментар


                            #28
                            Immortal написа:
                            Humppa написа:
                            премахнати ДПФ-и и ЕГР-и
                            Мда. Ама защо с лошо?
                            Момента, в който държава отчете че колата ми е ЕВРО 4 и ми намали данъка заради това, веднага връщам дпф-а, в мазето ми е...И да не м разпрая, че облекчението е само за коли под сто коня, то такива вече почти няма- 1,2 моторите са по мощни
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #29
                              Yavor написа:
                              И да не м разпрая, че облекчението е само за коли под сто коня, то такива вече почти няма- 1,2 моторите са по мощни
                              На шефа ми Фордчето е 1.0 - 125 к.с.

                              Коментар


                                #30
                                Immortal написа:
                                Yavor написа:
                                И да не м разпрая, че облекчението е само за коли под сто коня, то такива вече почти няма- 1,2 моторите са по мощни
                                На шефа ми Фордчето е 1.0 - 125 к.с.
                                Еко шит...ъъъъ, бууст... Някакъв.Той дали ползва облекчение че колата му е евро 5-6?
                                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                                Коментар

                                Working...
                                X