Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Само линейките на СПЕШНА ПОМОЩ СА СЪС СПЕЦИАЛЕН РЕЖИМ.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      S_BANKOV написа: Преглед на мнението
      Само линейките на СПЕШНА ПОМОЩ СА СЪС СПЕЦИАЛЕН РЕЖИМ.
      Моторни превозни средства със СПЕЦИАЛЕН РЕЖИМ НА ДВИЖЕНИЕ са автомобилите и мотоциклетите, които при движението си подават едновременно светлинен сигнал с проблясваща синя и/или червена светлина и специален звуков сигнал!

      Автомобилите със специален режим на движение са с ПРЕДИМСТВО на пътя!

      Задължително условие МПС да се ползва с привилегиите на МПС със специален режим на движение е да се движи с включени специално определени светлинни и звукови сигнали!

      Моторни превозни средства със специален режим на движение са:
      • МПС на Спешна медицинска помощ (линейки)
      • МПС на Държавна агенция „Национална сигурност“
      • МПС на главните и областните дирекции на Министерството на вътрешните работи
      • МПС на Народно събрание
      • МПС на Национална служба за охрана
      • МПС на Главна дирекция „Охрана“ и Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“ на Министерството на правосъдието
      • МПС на Бюрото по защита при главния прокурор
      • МПС на служба „Военна полиция“ към министъра на отбраната
      • МПС на военнополицейските формирования от Българската армия
      • МПС на комисията за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобитото имущество при осъществяване на оперативно-издирвателна дейност
      • МПС на други служби на Министерството на вътрешните работи, определени от министъра на вътрешните работи и структури на Държавната комисия по сигурността на информацията, определени от председателя на комисията (включително и Пожарна безопасност и Защита на населението при аварии)

      https://www.shofior.com/wordpress/%D...4%D0%B2%D0%B8/
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        Мда, всичко по-горе го знаем. Вижда ли сме и злоупотреби с техниката, т.е. святкане и пищене за тоя дето духа ... това е българският вирус, който толкова трудно се бори и иска крути мерки!!! Но питането ми е за тая хуманна част от това, което ни заобикаля! Майната им на полицаи и сотаджии!
        "ЛИНЕЙКА" С ГОЛЕМИ БУКВИ, буквално се "моли", мигайги да премине, а вътре ... някой може би се бори за живота си?! Как така някой идиот е решил, че само държавните могат да пищят ... ! Ако е така, защо въобще съществуват частниците, те реално не биха могли да изпълнят функцията си, услугата за която са наети?! Това се чудя и недоумявам.
        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
        http://www.keepfighting.ms

        Коментар


          Скоро някъде бяха глобили (Линейка)уж при спешен случай.
          Била частна и нямало право да лети по улиците .Ми тогава само държавата да извършва


          .Спешни превози.
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            Стефанаки, имах предвид че от линейките само теди на спешна помощ са с предимство
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              Доколкото знам, ако е пуснат светлинен сигнал, но не и звуков се кара някой със инфаркт и сирените не работят за да не се стресира допълнително пациента.
              FIAT Nuova Punto 1.2 8V
              FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
              ...and justice for all

              Коментар


                Само държавните линейки могат да пускат специален сигнал /буркан и сирена/ защото наистина са линейки /оборудвани с апаратура/. В наше село някъв цървул шофьор на частна линейка се разкарвал с пуснати буркани та го бяха спрели и накарали да ги свали. Ако аз бях катажия аз щях да му ги сваля и да му ги разбия в кратуната. Сота жии са ми святкали когато съм бил в лява лента с 60...ами святкаха святкаха пък ме изпревариха от дясно
                LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                Коментар


                  lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
                  Само държавните линейки могат да пускат специален сигнал /буркан и сирена/ защото наистина са линейки /оборудвани с апаратура/.
                  Айде бе, и това на живо ли го виде?!
                  Мога да те уверя, че са си напълно и надлежно оборудвани ... ! За злоупотребите ви казах, няма смисъл да коментираме, факт. Парадокса е, че съществуват като "линейки", а не ги допускат да работят, като такива.
                  Аз не мога да ги различа, освен по не пищящата сирена ... изглеждат еднакво, бързат за да спасят някой по един и същ начин ... кво да правим?
                  Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                  Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                  http://www.keepfighting.ms

                  Коментар


                    Членче, идваха манекени от частната, биха ми една инжексия и ми казаха до обяд ако не се оправя да бегам в спешното в Окръжна. На сичкото отгоре си поискаха 20 лева. Имам си представа с какво са оборудвани. Ти да не си нещо ортак с доктор Райфалов в частната бърза помощ?
                    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                    Коментар


                      Внимание, шофьори! Мият ви стъклата на светофара - получавате глоба?!
                      Сутринта хванах един репортаж по Нова и останах леко озадачен... Но после видях, че същото заглавие циркулира из нета, ето например: https://www.vesti.bg/bulgaria/vniman...-globa-6084585
                      Това "нещо" ако бъде прието, май наистина трябва да се преименуваме на Абсурдистан...
                      Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                      Коментар


                        Мен не ми ги мият, от миналата година ме помнят. И на канала и на България и Гешов
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          Е, аз не съм от София, но ако разсъдим логично какво би следвало ако:
                          1. Измиват ти прозореца, плащаш, хваща те чичко полицай и следва глоба.
                          2. Измиват ти прозореца, не плащаш и следва скандал от мангото, след което идва чичко полицай и пак се оказваш потърпевш с изразходвна нервна система, а не дай си боже и по-лошо.
                          3. Опитват се да ти измият джама, теглиш му майната и пак се оказваш в последствията от т.2.
                          4. Опитват се да ти измият джама най-учтиво им казваш да отидат там от където за излезли и евентуално може да те разберат и да те оставят на мира.
                          5. Какъв е другия вариант?
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            Общо взето се практикува т.4, но не трябва да се действа с твърда ръка и да гледаш лошо..хахаха. Така не смеят да пипат по джама.
                            Но е доста тъпо това решение. Аз предлагам, да ги избесят по светофарите и проблема е решен.
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              Ръководството на АПИ си купи два джипа VW Touareg за 222 хил. лв.
                              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                              Коментар


                                Stefanaki- сигурно да разнасят Тол-терминалите са купени...
                                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                                Коментар

                                Working...
                                X