Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    spark написа:
    Много добре си се движихме преди да направят бус-лентите. Сега щом още преди летния сезон има сериозни задръствания... направо не ми се мисли след 2 месеца какво ще е.
    Всичко ще е чудесно след два месеца, колегата вече колко време упорито ви го обяснява на всички ама вие проблем, та проблем.

    Коментар


      BO написа:
      Ми поздрав тогава. :D
      https://www.youtube.com/watch?v=M2Q2UJ7GRg8Ам, да ти сЪ връща
      ФИАТ- Пътят е само формалност
      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
      -----------------------------------------------------
      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

      Коментар


        spark написа:
        Много добре си се движихме преди да направят бус-лентите. Сега щом още преди летния сезон има сериозни задръствания... направо не ми се мисли след 2 месеца какво ще е.
        Нищо по различно няма да стане през летния сезон. За бус лентите ще ви дам за пример Цариградско шосе в София. По две ленти за автомобили и една Бус лента в посока. А Трафика е много, много пъти по голям от този към и от М Рудник, както и от който и да е булевард в Бургас. Вярно е, че и там стават жестоки задръствания, за който тези към М. рудник са нищо. Вярно е че има и там тарикати каращи по-бус лентата, но автобусите си избягват тези задръствания и който е избрал градския транспорт стига по-бързо от тези с колите в задръстването.Надявам се да са ме разбрали правилно тези, който се оплакват от бус лентите в Бургас.

        Коментар


          batproho написа:
          Колега, отдавна установих че да се спори с Вас е "борба с вятърни мелници"... Имате си там някакви ваши виждания и макар че сам вече сте убеден в цялата абсурдна обстановка, продължавате да казвате на черното бяло. Не знам от къде пътувате, от къде и как минавате, но започвам да си мисля че говорим за различни градове... Оставям Ви да се възхищавате на сътворените глупости и си карайте трена или каквото там правите!Хубав и усмихнат ден, от мен!
          Защо нещо нелогично ли казвам?? Зададох ти няколко въпроса, не ми отговори. Признаваш ли, че пасарелките са най-добрия вариант за пешеходците на Трапезица. Явно да. Ако не, кажи си твоето мнение.Вече всички сме убедени че през Трапезица се минава по-бързо от преди. Особени по някои направления. Естествено, че в пиковите часове, ще се образува известна колона от автомобили, няма как винаги да си първа кола до колелото, но колоната се движи и постепенно се минава. А не както преди със светофара, три пъти светва зеленото и ти още не може да минеш..Наистина дайте да не плюем по новите неща, а да ги оценяваме и да им се радваме. Малко по позитивно.Сега ако изведнъж се върнете 2002-ра година при Йоанчо, града ще ви се стори кошмарно зле!

          Коментар


            Сега ако изведнъж се върнете 2002-ра година при Йоанчо, града ще ви се стори кошмарно зле!
            Определено оценяваш нещата през политическа призма. С пленени от пристрастия хора няма смисъл да се спори.На моменти те чета, като платформа. В какво ни убеждаваш - не знам. И в случай, че ме четеш с друга презумпция пакще напиша, че в Бургас се направиха и много хубави неща. Те са много повече от недомислиците, но тази е напът да омаловаживсичко красиво и разумно сторено до сега.
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              ntodorov написа:
              Сега ако изведнъж се върнете 2002-ра година при Йоанчо, града ще ви се стори кошмарно зле!
              Определено оценяваш нещата през политическа призма. С пленени от пристрастия хора няма смисъл да се спори.На моменти те чета, като платформа. В какво ни убеждаваш - не знам. И в случай, че ме четеш с друга презумпция пакще напиша, че в Бургас се направиха и много хубави неща. Те са много повече от недомислиците, но тази е напът да омаловаживсичко красиво и разумно сторено до сега.
              Нищо политическо няма. И нямам никакви пристрастрия. Точно моето мнение е най-безпристрастно. Виждам релано как са нещата. И от ново говориш в бъдеще време, какво щяло да стане. Много добре виждаш и знаеш, че целият проект далеч не е завършен. потърпи малко и ще видиш, че всичко ще си дойде на мястото.

              Коментар


                ( )
                браво 1,6/90 - 09 г.

                Коментар


                  stilo_new написа:
                  batproho написа:
                  Колега, отдавна установих че да се спори с Вас е "борба с вятърни мелници"... Имате си там някакви ваши виждания и макар че сам вече сте убеден в цялата абсурдна обстановка, продължавате да казвате на черното бяло. Не знам от къде пътувате, от къде и как минавате, но започвам да си мисля че говорим за различни градове... Оставям Ви да се възхищавате на сътворените глупости и си карайте трена или каквото там правите!Хубав и усмихнат ден, от мен!
                  Защо нещо нелогично ли казвам?? Зададох ти няколко въпроса, не ми отговори. Признаваш ли, че пасарелките са най-добрия вариант за пешеходците на Трапезица. Явно да. Ако не, кажи си твоето мнение.Вече всички сме убедени че през Трапезица се минава по-бързо от преди. Особени по някои направления. Естествено, че в пиковите часове, ще се образува известна колона от автомобили, няма как винаги да си първа кола до колелото, но колоната се движи и постепенно се минава. А не както преди със светофара, три пъти светва зеленото и ти още не може да минеш..Наистина дайте да не плюем по новите неща, а да ги оценяваме и да им се радваме. Малко по позитивно.Сега ако изведнъж се върнете 2002-ра година при Йоанчо, града ще ви се стори кошмарно зле!
                  Не смятах въобще да се впускам отново в спор с Вас, понеже по-назад го казах, но ще се повторя пак: да се спори с Вас е "борба с вятърни мелници"... Колкото до толкова възхваляваните пасарелки, спрете се примерно за час и пребройте колко човека ще се покатерят по тях. Иначе съм далеч от презумпцията че при Й. Костадинов е било по-добре, напротив. Вярно много неща се направиха в града, като облагородяване и инфраструктура, но са на път да бъдат тотално заличени с един замах от последните сътворени "чудеса". То на кацата с мед и капка катран и стига. И още нещо да допълня, непрестанно ни обвиняваш че сме нетърпеливи и сме предвиждали, какво щяло да стане примерно след месец два, адски любопитно ми е, Вие пък как и от къде сте убеден, че предполагаемият хаус няма да настъпи, а ще влезе всичко в релси с пускането на "бързата линия" примерно..?
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    batproho написа:
                    , адски любопитно ми е, Вие пък как и от къде сте убеден, че предполагаемият хаОс няма да настъпи, а ще влезе всичко в релси с пускането на "бързата линия" примерно..?
                    Не че ме интересува положението в Бургас, но и на мен ми е любопитно, от къде знаете, че предполагаемия хаос ще настъпи?БТВ Що не се направят подфоруми Варна, Бургас, Полски Тръмбеш и т.н. :D
                    207 тиква автомат
                    новокромаджия 2.4 печка

                    Коментар


                      batproho написа:
                      И още нещо да допълня, непрестанно ни обвиняваш че сме нетърпеливи и сме предвиждали, какво щяло да стане примерно след месец два, адски любопитно ми е, Вие пък как и от къде сте убеден, че предполагаемият хаус няма да настъпи, а ще влезе всичко в релси с пускането на "бързата линия" примерно..?
                      Защото това е цял огромен проект, предполагам, знаеш как се казва и този преокт не е мислен от сульо и пульо за ден два. Разбираш ме какво искам да кажа. Знаеш ли, че прекрасната Автогара Юг , както и целият район е направен пак по този проект. Велоалеята, която се прави към Сарафово, пак е по този проект. Както има и още много неща. Е ако и тези неща не ти харесват, не знам просто.

                      Коментар


                        Прекрасната автогара Юг дори няма паркинг за нито една кола за хора посрещащи и изпращащи пътници. Дори не говорим за паркинг, а за място където просто да спреш за 5 мин. Няма място дори и за таксита.Преди такситата спираха от двете страни на градинката, но откакто това всичко стана бус ленти и ги разкараха. Това хора с много мозък са го мислили. Може би се надяват, че пътниците с куфарите ще се запътят към градския транспорт.
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          spark написа:
                          Прекрасната автогара Юг дори няма паркинг за нито една кола за хора посрещащи и изпращащи пътници. Дори не говорим за паркинг, а за място където просто да спреш за 5 мин. Няма място дори и за таксита.Преди такситата спираха от двете страни на градинката, но откакто това всичко стана бус ленти и ги разкараха. Това хора с много мозък са го мислили. Може би се надяват, че пътниците с куфарите ще се запътят към градския транспорт.
                          Има стоянка за таксита пред централна жп гара и също още една пред входа на пристанището. Още колко стоянки да направят?? Преди стоянката беше само една, доколкото си спомням, ама май никой не си хващаше от там такси, защото бяха от "онези" таксита... 3 лева на километър. Всеки го знаше това.Има проект да се изгради доста голям паркинг, който да обслужва целият район. Наистина в момента е неприятно, че няма паркинг, но преди имаше ли? Премахнати са около 10 места от синя зона, които бяха между жп и автогарата. Но се разкриха много нови по ремонтираният булевард Батенберг.И той ли не ви харесва?

                          Коментар


                            На няколко места из града виждам подобни пилони които се монтират по спирките. Няма изградена спирка и никога не е имало.Нямам обяснение за какво ще служат.Виж къде е новата спирка и къде е камерата. За чий дедов изобщо има дублиране на спирки?Докато едните спирки са лукс,другите тънат в разруха. Това са новите пейки на автогара юг!В момента са подменени с нови( боядисани са прахово,не са подменени с нови)Тази локва е след всеки по лек дъжд.На спирката на "Тиx Труд".. пише "Военна Болница"Проекта знаеш ли кога трябваше да е завършен?
                            FIAT FORUM BULGARIA
                            Ракията е над политиката

                            Видео от Италфест 2011

                            Коментар


                              За първата снимка и въпрос.... е как не знаеш??? Това са новите табла , на които ще се подава информация за автобусите. В София има подобни от години. Попитай, ако не вярваш. При новата транспортна схема, някъде ще има нови спирки, други такива ще бъдат закрити. Естествено, че се налага да има дублиране на спирки. Като се съберат много автобуси на една спирка къде ще спрат? Не забравяй, че тук и междуселишните автобуси обират пътници от градските спирки. И не мисля, че по старите спирки тънат в разруха. Подържат се, мият се стъклата редовно. Имаше счупени от вандали, но веднага бяга подменени стъклата, същият ден. Да те попитам, защо не се пази , каквото и да се направи??Значи, проектът е замислен идеално, ако има нелачествено изпълнение, вината е в самият изпълнител. За това се отстраняват всички забележки. Проекта, наистина се забави доста. Но по-добре късно, като се изчистят нещата, отколкото да се бърза и да има много грешки.

                              Коментар


                                spark написа:
                                Прекрасната автогара Юг дори няма паркинг за нито една кола за хора посрещащи и изпращащи пътници. Дори не говорим за паркинг, а за място където просто да спреш за 5 мин. Няма място дори и за таксита.
                                Познаваме и по-лоши случаи Пред ямболската автогара има уширение за спиране, а преди него има знак забранено спирането.Веднъж ми изпраскаха един фиш там само докато сляза да отворя багажника, да качим куфарите.От другата страна, където е възможно да се влезе, уличката е тотално забранена за влизане.Не че не влизат, не че и не спират на уширението отпред, ама като те сбарат полицаите не прощават. Не признават "ама аз само да кача човек".Има паркинг, платен, плащаш минимум 1 час, независимо дали ще стоиш 1 час или 1 минута само да качиш или свалиш някой.Което си е най-обикновено ДРАНЕ на народа.

                                Коментар

                                Working...
                                X