Страница 101 от 135 ПърваПърва ... 519199100101102103111 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1001 до 1010 от 1343

Тема: Тема за българските абсурди.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    07.02.2013
    Цитат Immortal написа: Преглед на мнението
    .
    Днес си говорехме на срещата за свойството на човешкия мозък да забравя лошото и да идеализира миналото. Точно на това сме свидетели.
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    Забравяне?! Да сте чели някъде във Франция да са съборили паметник на Наполеон? А тук всяка нова власт гледа да срути изграденото от старата за да се покаже, че има власт и сила, и да се опита да си наложи своята идеология, после пренаписват историята, която няма как да е друга освен каквато е. Затова всичко трябва да се помни, било то добро или лошо и който може да си вземе поуки, историята е най-добрия учител.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Фиат идол Аватарът на ntodorov
    Регистр. на
    09.02.2008
    Цитат NikMar написа: Преглед на мнението
    Забравяне?! Да сте чели някъде във Франция да са съборили паметник на Наполеон? А тук всяка нова власт гледа да срути изграденото от старата за да се покаже, че има власт и сила, и да се опита да си наложи своята идеология, после пренаписват историята, която няма как да е друга освен каквато е. Затова всичко трябва да се помни, било то добро или лошо и който може да си вземе поуки, историята е най-добрия учител.
    Прав си колега. И аз така мисля. Да изтриваме история, спомени и минало ( хубаво и лошо )чрез закон си е нещо, като команда: Забрави !
    Та нали същността ни се определя от мисълта и действията ни. Мозъкът ни може да проектира бъдеще, но всичко, което сме днес, сега и в момента е продукт на мисловната ни дейност, формирана след низ от преживявания, преценки, анализи, изводи и съпоставки спрямо минало и настояще. За това сме и различни, за това не бива да сме категорични в отрицанието си. И да, мозъкът е велико творение, а възможността му да забравя е най-доброто му свойство, но пък тя (забравата) не идва от забрана и/или закон, а идва от естествения му стремеж да заличава и пренебрегва ненужна информация. Тогава, когато старата информация остава незасегната от новите емоции и преживявания, вече се преобразува в спомени. Е, освен патрона, кой е другия изкуствен механизъм, който може да ги унищожи в днешно и далеч по-свободно УЖ време.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

Член на СФФБ
    Фиат идол

Регистр. на
    21.11.2008
    Никъде няма пълно лошо или пълно добро. Всичко е сравнително. А от сравнението се вижда кое накъде е. Е, ако сравняващия не си стиска здраво очите, естествено.
    браво 1,6/90 - 09 г.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    25.04.2015
    Цитат ntodorov написа: Преглед на мнението
    Новата Бърза транспортна линия в Бургас, само два дни преди да стартира се оказва пълен шит и измама. Съмненията, че няма да бъде функционална и ще предизвиква конфликти в движението
    не ги коментирам, поне докато не се задейства, но останалото е безочие и пълна безотговорност.
    Под заглавие от типа "улесняване на граждани" се оказва, че всъщност картите, които заредихме за да пътуваме "интегрирано" ще
    важат САМО за Бързата линия, защото видите ли нямало валидатори в останалите видове транспорт ( тролей, обслужващи бусчета). Аз лично си взех карта, която заредих с едни 40 лв. за да ползвам
    линия 9 до офиса ми. Бях твърдо решен да зарязвам автомобила и да ставам "европеец"....Сега се оказва, че трябва да си КУПЯ или ВИП карта за 50 лв. за да ползвам "безплатно" тази линия или да си купя ДРУГА карта от 20 лв. на месец. Ам, чИ на мен с автомобила ми идва по-евтино, по-изгодно и по-угодно. Ако сега бургазлии пак заспим, наистина вече мисля да си бия камшика.....Та така. Явно е от къде ще се изплащат новите спирките от 50 000 лв, а твърдението, че с едно валидиране ще пътуваме 45' е безпочвено и лишено от логика, щом като валидатори има САМО в бързите линии. Приказките за прикачвания с една цена на валидиране се оказват - ЛЪЖА. Поне към този момент.
    4
    Колега, в стремежа си да "изпъкнеш" колко си недоволен, пишеш и откровени лъжи, и хората които не са запознати, ти вярват. Електронните карти може да се валидират във всички автобуси, а не само в бързите линии както пишеш ти. Погледни малко извън границите на М. Рудник. Прав си за едно, наистина само за линии 4 и 9 които се обслужват от бившите маршрутки, както и за Тролейбуси Т1 и Т2 , няма все още валидиращи устройства, но и там ще бъдат поставени. Тогава.... ще има по нещо друго да плюем сигурно..
    От 2 дни е в сила новата схема и побързахте да я закопаете(то май и още от преди това). Погледнете малко по-позитивно и ще видите, че наистина действа и е удобна.
    Разберете, че не може да има автобусна спирка пред всеки блок, и от там да минават атобуси за навсякъде. Хората били свикнали със старото. Ми едно време харата са перяли на ръка на реката, а сега има модерни перални, които само не ти обличат дрехата на гърба или сгъват в гардероба.
    Трябва да загърбим консервативното минало и да бъдем отворени, към модерните и иновативни неща, от които може само да улеснят живота ни.

Оп има и продължение: линия 9 вече ще е безплатна:
    http://www.burgasinfo.com/news/view/5/63214/
    Правят се и ще се направят други промени, само да е удобно. Но някои предпочетоха да обвиняват предварително. Такива сме си българите
    Последна промяна от stilo_new : 28.11.2016 в 15:55

Фиат фанатик
    Регистр. на
    07.02.2013

Паркиране на велоалея в София. Чудя се, какво е ли ще е оправданието, защото е ясно, че шофьорите вина нямат?
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Интересно ми е как излизат тия. Нали това са някакви колчета там, пластмасови ли са, какви са.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Изглежда, че през тротоара...
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Фиат фанатик
    Регистр. на
    07.02.2013
    Явно има "пролуки". Любопитно ми е, кой навря тия коли там, колко ще изкарат тия колчета и кой ще е виновен за изпочупването им? Предполагам общината, Боко, държавата, демокрацията, комунизма, социализма и квото се сетиш, но никога матрЯла. Никога! Искаме да живеем в Европа, а сами превръщаме собствената си държава в кочина.
    Последна промяна от pplk : 28.11.2016 в 17:05
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

Фиат идол Аватарът на ntodorov
    Регистр. на
    09.02.2008
    Цитат stilo_new написа: Преглед на мнението
    Колега, в стремежа си да "изпъкнеш" колко си недоволен, пишеш и откровени лъжи, и хората които не са запознати, ти вярват. Електронните карти може да се валидират във всички автобуси, а не само в бързите линии както пишеш ти. Погледни малко извън границите на М. Рудник. Прав си за едно, наистина само за линии 4 и 9 които се обслужват от бившите маршрутки, както и за Тролейбуси Т1 и Т2 , няма все още валидиращи устройства, но и там ще бъдат поставени. Тогава.... ще има по нещо друго да плюем сигурно..
    От 2 дни е в сила новата схема и побързахте да я закопаете(то май и още от преди това). Погледнете малко по-позитивно и ще видите, че наистина действа и е удобна.
    Разберете, че не може да има автобусна спирка пред всеки блок, и от там да минават атобуси за навсякъде. Хората били свикнали със старото. Ми едно време харата са перяли на ръка на реката, а сега има модерни перални, които само не ти обличат дрехата на гърба или сгъват в гардероба.
    Трябва да загърбим консервативното минало и да бъдем отворени, към модерните и иновативни неща, от които може само да улеснят живота ни.

Оп има и продължение: линия 9 вече ще е безплатна:
    http://www.burgasinfo.com/news/view/5/63214/
    Правят се и ще се направят други промени, само да е удобно. Но някои предпочетоха да обвиняват предварително. Такива сме си българите
    Сега. Исках да не пиша повече по тази тема, ама ти ме дърпаш за езика. В лъжа ли ме упрекна ? Защото така ми се стори. Нищо хубаво не се е случило без писък и рев...Лично занимавахме кмета с тези проблеми и за да СТАНЕ ДНЕС безплатна линията 9 аз и много такива, като мен занимавахме И кмета, освен Бургасбус. И знаеш ли какво ? Човекът остана учуден от този факт и днес направи безплатна 9-ката, но не и Т2, чиято линия да се ползва ти трябва ПЛАТЕНА карта, необвързана с тази, която си заредих аз.
    http://www.gramofona.com/burgas-obsh...liniya-nomer-9
    И я ми кажи на 100 000 комплекс с територията на Плевен, Сливен, Ямбол, Хасково, как трябва да се прикачва, щото да се качи на 3 ( три) единствени спирки на Б1 и Б2. И ако ползва тях и Т1, Т2 без валидатори, колко трябва да плати за едно пътуване. Така, че не приказвай глупости, когато не си сигурен и си нямаш грам хабер за тази линия. И не пробутвай нещата, че се случват ей така от само себе си. За разлика от теб, тук пиша от 10 години и никога, никъде за нищо на света не съм си позволявал да заблуждавам колеги. Послушници, като теб ни дърпат надолу, и ако аз съм недоволен от нещо, отивам с името си директно към проблема, а не да троля и да възхвалявам нещо, без да съм убеден, че е така. И -да, не е само Меден Рудник, питай тези от Лазур, питай и тези от Изгрев, как и по какъв начин пристигнаха тази сутрин в Меден Рудник. Освен, че е комплекс, тук има и индустриална зона, която явно расте и ще расте. Днес нямах човек от персонала си, който да не закъсня или да пристигна с кеф от воаяжа си наречен градски транспорт. Повечето ми хора пътуват от Лазур и Изгрев. Не съм изопачил и грам от фактите. Всеки може да влезе в социалните мрежи и да види за какво иде реч. Разстояния, изминавани за 20' вече се изминават за 30'-35'. Искаш ли да те разходя утре за ТВОЯ сметка по техния маршрут и пак да пишеш, какво си платил накрая.
    Погледни малко извън границите на М. Рудник.
    Ам, чИ то границите свършват, за чиЙ е тази бърза линия тогава ? Усещаш ли, колко абсурден ставаш в незнанието си, и в бързината си да величаеш нещо, от което градът пищи. Ти даже не си схванал СЪЩИНСКАТА идея на Бързата линия. Задал ли си въпроса, защо аджеба точно от Меден Рудник тръгват двете свързващи линии Б1 и Б2 и се делят от центъра към комплексите.
    За колегите, в които са се породили съмнения в моите твърдения прилагам:
    https://www.facebook.com/groups/Medenrudnik/?fref=ts
    http://www.chernomorie-bg.com/aktyal...-spestqt-1-lev
    https://www.facebook.com/groups/1512...64042/?fref=ts

...и още и още. И забележи. Твърденията ти, че всичко е ток и жица, как издъхват, след като се връщат някои спрени линии, а дори тези, които са създали това творение, днес признават, че ще коригират някои линии и маршрути. Ето, 121 отново се завръща ( Меден Рудник - Трапезица - Одрин), ред е на 211, 12, 12А и нещата ще си дойдат по местата.
    ПС: И ако държиш много ( аз не държа ) дай да си пишем на ЛС, че досаждаме на хората с нашите си проблеми, но държа да ми се извиниш заради упрека, че лъжа и заблуждавам...Въпреки, че заради незнанието на проблема, което демонстрираш, би трябвало да не те вземам сериозно.
    Последна промяна от ntodorov : 28.11.2016 в 18:24
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

Страница 101 от 135 ПърваПърва ... 519199100101102103111 ... ПоследнаПоследна

Тема: Тема за българските абсурди.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •