Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Стило Engine Failure

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Колеги, и на мен ми даде същата грешка(Engine fault), като ми свети чека. Нямам проблеми с колата, работи си нормално (то светна днес навръщане от работа де). Някой знае ли какво може да е ? И има ли някой добър човечец, с кабел и програма, с който може да я закачим утре ?

    Коментар


      #47
      Ти поне си в София. Все ще се намери някой да я закачи. Пък аз в Бургас ще се бръкна 20 лева за диагностика и от тук нататък ще се решаеа проблема.

      Коментар


        #48
        Дали има някой колега от Бургас да може да прави диагностика. Искам утре в неделя да я закачим да видим грешката.

        Коментар


          #49
          Днес правих диагностика. Грешката не разбрах точно коя е, но ми каза нещо от рода на детонация в трети цилиндър. Многобройни прекъсвания бобина. Изчисти грешката и впоследствие не се появи повече. Каза ми, че ако пак стане първо да сменя свещите, че можело да замине бобината. А може и в нея да е проблема. Между другото да попитам с 4 бобини ли съм?

          Коментар


            #50
            Да всеки кабел е с бобина
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #51
              Благодаря

              Коментар


                #52
                продължително време нямaх проблем с тези две грешки, от седмоцa две при кaрaне нa мaгистрaклaтa пaк се появихa, aлфa обд ми излезе че грешкaтa е при точни обороти 3650, нaляaгaне 384
                Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                Втората......пак същата!
                (_-_)______////_______(_-_)
                Punto75-Вече на жената!
                Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                Коментар


                  #53
                  Тази вечер се прибирам от работа и тъкмо си хвалех колата днес че гребе доволно на полулед полу сняг .................... и пуснах една стръмна улица със стъкло/лед то ти ни АБС нищо лъзна се малко и веднага след това изписка на таблото за секунда Loose conection и светна един триъгълник, колата си работеше няма проблем!?!? Просто така ...е след това и не можах да си затворя предните врати чу бяха позъмръзнали дръжките но това както и да е??? Да се притеснявам ли че от лятото не съм имал никакви проблеми с електрониката!?!? да направя ли диагностика имам елм с блуттод и алфа обд ?
                  Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                  Втората......пак същата!
                  (_-_)______////_______(_-_)
                  Punto75-Вече на жената!
                  Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                  Коментар


                    #54
                    току що направих диагностика с алфо обд и не излезе нищо...................НО реших да разцъкам и направих тестовете и дадох едно ZERO self adapting при което ми каза след като свърши процедурата да изключа ключа за една минута .. така и направих но после проблем паля колата ........ работи идеално но зпаочна да мига Engine Fault непрекъснато и не иска да спрееее какво ли не правих пищи ли пищи...... а иначе колята работи идеално кажете какво да направя............... не спира да пищи Иначе като пищи не хваща грешка......... Иначе с Torque Pro хвана грешка Р1300
                    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                    Втората......пак същата!
                    (_-_)______////_______(_-_)
                    Punto75-Вече на жената!
                    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                    Коментар


                      #55
                      В MES форума намерих следното решение:start the engine and wait untill it’s warmed up. (wait till the temp gauge stop to the middle..)then quickly rev to 5000rpm, wait a second and let the engine drop to idle..do it 3 times.it should works.on internet i read similar procedure...the same thing but done 5 times...and the same thing done 3 times but waiting 3 seconds after reaching 5000rpm...try it out..Накратко, загрей колата и давай няколко пъти повечко газ.
                      FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                      FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                      FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                      FIAT UNO 1.5

                      Коментар


                        #56
                        ДА да оправено просто пренесох нова тема
                        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                        Втората......пак същата!
                        (_-_)______////_______(_-_)
                        Punto75-Вече на жената!
                        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                        Коментар


                          #57
                          При мен го има същия проблем с ELM-а като дам да гледам живи данни и след 10 мин забива всичко и изписва Loose conection и всичко свети аз двигателя си работи и няма проблем .Като изключа ELM и се оправя
                          Фиат Стило 1.2 16V 6 speed - 6.4 l/100 gas

                          Коментар

                          Working...
                          X