Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.9 gtd климатроник духа само топло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 1.9 gtd климатроник духа само топло

    1 година духаше или топло или студено сега духа само топло, някой имал ли е същият проблем и как го е решил?
    fiat bravo 1.6 16V

    #2
    Да, като заредих фреон.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #3
      Re: Браво 1.9 gtd климатроник духа само топло

      shr81 написа:
      1 година духаше или топло или студено сега духа само топло, някой имал ли е същият проблем и как го е решил?
      и на парно и на климатик
      fiat bravo 1.6 16V

      Коментар


        #4
        Виж клапите дали се движат.
        Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
        ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

        Коментар


          #5
          Ако изключим липсата на фреон, най-вероятно имаш проблем с клапата за смесване. Клапата се командва електрически с моторче. Модулът се намира от страната на водача, под кормилото, (горе високо) захванат е с три рапиди, отвива се с къса отверка в доста неудобна поза, вземи си фенерче за да си светиш и да я видиш. Това не е клапата за външен/вътрешен въздух....тази е от ляво при пазажера зад жабката (също е електрическа).

          Коментар


            #6
            gts.best написа:
            Ако изключим липсата на фреон, най-вероятно имаш проблем с клапата за смесване. Клапата се командва електрически с моторче. Модулът се намира от страната на водача, под кормилото, (горе високо) захванат е с три рапиди, отвива се с къса отверка в доста неудобна поза, вземи си фенерче за да си светиш и да я видиш. Това не е клапата за външен/вътрешен въздух....тази е от ляво при пазажера зад жабката (също е електрическа).
            ok
            fiat bravo 1.6 16V

            Коментар


              #7
              първо виж дали се включва компресора,ако се включва и аз съм за клапа,амааааа,дълбоко се съмнявам ,че ти е починал компресора,а той за разлика от повечето фиати е магнети марели(манго изгорели) и често дефектират.ремонта им е невъзможен,а спасението е със компресор денсо от тд 100,ама вече направо не ми се пише ,че е дълго за обяснение

              Коментар


                #8
                ivel написа:
                първо виж дали се включва компресора,ако се включва и аз съм за клапа,амааааа,дълбоко се съмнявам ,че ти е починал компресора,а той за разлика от повечето фиати е магнети марели(манго изгорели) и често дефектират.ремонта им е невъзможен,а спасението е със компресор денсо от тд 100,ама вече направо не ми се пише ,че е дълго за обяснение
                Компресора си работи и фреон има, всичко работи само дето е зациклило на топло (дори и климатика да не работи има разлика между топло и студено на парно) най вероятно е клапата както някои колега е написал. Тия дни нямам никакво време ще вида кога ще го разбутвам и после ще пиша какво е било
                fiat bravo 1.6 16V

                Коментар


                  #9
                  Първо завърти врътката за температурата на ,,много студено’’ , след това задай желаните грауси.
                  Fiat Brava 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Здравейте,За пръв път пиша във форум и се надявам да получа мнения и съвети от добронамерени колеги. От месец съм собственик на Фиат Пунто 1,9 JTD 2003 г. Количката е много спретната и съм доволна доста, но има проблем с климатика. Когато я купих заредихме фреон, който изчезна след 2 дни Sad Започнахме да търсим пробив. Уви всички тръбички и маркучи са здрави. Заредихме отново и отново се повтори ситуацията-след 2 дни не духа студено вече. Предполагам, че пак е изчезнал фреона. Има ли някой идея каква може да е причината? Как да постъпя по-нататък? Какво ли ще ми струва?Предварително благодаря за Вашата отзивчивост!

                    Коментар


                      #11
                      muryyy71 написа:
                      Здравейте,За пръв път пиша във форум и се надявам да получа мнения и съвети от добронамерени колеги. От месец съм собственик на Фиат Пунто 1,9 JTD 2003 г. Количката е много спретната и съм доволна доста, но има проблем с климатика. Когато я купих заредихме фреон, който изчезна след 2 дни Sad Започнахме да търсим пробив. Уви всички тръбички и маркучи са здрави. Заредихме отново и отново се повтори ситуацията-след 2 дни не духа студено вече. Предполагам, че пак е изчезнал фреона. Има ли някой идея каква може да е причината? Как да постъпя по-нататък? Какво ли ще ми струва?Предварително благодаря за Вашата отзивчивост!
                      здрасти колежке най добре преди да зареждате фреон първо надуйте системата под налягане но максимално 10-12 бара и се ослушвайте за изпускане,ако не се чуе сипете оцветител и след това пак гледайте компресор ,кондензатор

                      Коментар


                        #12
                        При зареждане задължително се слага оцветител, и след това се пали колата и се пуска климатика. Докато работи той се осветява с UV лампа за да се види откъде изпуска, може да са иглички,може да е уплътнение или процеп някъде.
                        Фиат Крома 1.9 16v+
                        Фиат Браво 1.6 16v
                        Фиат Мареа 1.6 16v

                        Коментар

                        Working...
                        X