Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Първоначално обслужване на Стило 1,6 16MW 2004

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Първоначално обслужване на Стило 1,6 16MW 2004

    Кажете какви ремъци, ролки ползвате? Нещо много важно на тоя МОТОР ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЛИ ЗАЦЕПВАНИ С ПЕТИ!?!?!?Масло/филтри?И този мотор няма горивен филтър нали?
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    #2
    aйде бе колегии никaкъв супорт
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    Коментар


      #3
      Ремъци и ролки - Dayco или Conti.Да, задължително с пети.Масло избор бол - Castrol, Aral, Motul...Филтри пак бол, но да са на голям производител - Hengst, Mann, Knecht...Да.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Искам да използвам темата на колегата, а да попитам същите въпроси и за мойто Стило. 1.6 103к.с. 2002 г. И какво значи това зацепване с пети? На моя как е?

        Коментар


          #5
          Пети значи специален инструмент за зацепване на двата разпределителни вала. Тъй като знам на какво дередже са сервизите в Бургас трябва да идеш в много доверен твой сервиз, щото сигурно ще ти кажат че имат инструмента ама дали е така само те си знаят.
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            Днес смених маслото Селения голд 10/40 събра към 3,5 и напълни щеката +филтри......... Колата стана видимо по-тиха!!!За ремъка тука е пълна скръб, мисля да го видя в какво състояние и ако е ок ще я кротя до 5-6,07 тогава ще си ходя до Търново а там имам много близък майстол човека цял живот прави Италианки....... тъкмо ще ми я огледа
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #7
              bmahob написа:
              Днес смених маслото Селения голд 10/40 събра към 3,5 и напълни щеката +филтри......... Колата стана видимо по-тиха!!!За ремъка тука е пълна скръб, мисля да го видя в какво състояние и ако е ок ще я кротя до 5-6,07 тогава ще си ходя до Търново а там имам много близък майстол човека цял живот прави Италианки....... тъкмо ще ми я огледа
              Пита, пита, пита и накрая взе, че купи най-скъпия боклук, който можеше да купиш за тия пари.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                За селенията ли..................... тука спора е излишен, карал съм със селения, кастрол, мотул, мобил..................... за 14лв/л мисля че селениятаси е супер!
                Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                Втората......пак същата!
                (_-_)______////_______(_-_)
                Punto75-Вече на жената!
                Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                Коментар


                  #9
                  BO написа:
                  Пита, пита, пита и накрая взе, че купи най-скъпия боклук, който можеше да купиш за тия пари.
                  И така да е поне го е сменил. Същото трябва да направи и с антифриза и спирачната течност, за да няма изненади на пътя.Ако някви добавки са маскирали проблеми поне да разбереш предварително.
                  The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                  Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                  Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                  Коментар


                    #10
                    Антифриза е бистър ще му замеря гъстотата, спирачната течност също подлежи на проверка!
                    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                    Втората......пак същата!
                    (_-_)______////_______(_-_)
                    Punto75-Вече на жената!
                    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                    Коментар


                      #11
                      Да, проверката е подмяна с нова.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        OK!
                        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                        Втората......пак същата!
                        (_-_)______////_______(_-_)
                        Punto75-Вече на жената!
                        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                        Коментар


                          #13
                          инaче проверих течностa и кридтaлно бистрa?!? но не ми хaресвa че е до мaкс....друг проблем е че двa от болтовете нa кaпaкa нa aгренaжa превъртaт......искaх до погледнa ремъкa нямa отгоре нaпуквaния инaче със щaмпa нa фиaт и мякaкви номерс но боятa от нaдписa е пaднaл...... ох дaли ще издържи 1000-2000км..... нa пунтото кaто стaнеше зa смaянa ролкaтa почвaше дa жмие и тогaвa сюенях и ремъкa(идеятa е ролкaтa не предизведтявa ли ремъкa)
                          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                          Втората......пак същата!
                          (_-_)______////_______(_-_)
                          Punto75-Вече на жената!
                          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                          Коментар


                            #14
                            инaче проверих течностa и кридтaлно бистрa?!? но не ми хaресвa че е до мaкс....друг проблем е че двa от болтовете нa кaпaкa нa aгренaжa превъртaт......искaх до погледнa ремъкa нямa отгоре нaпуквaния инaче със щaмпa нa фиaт и мякaкви номерс но боятa от нaдписa е пaднaл...... ох дaли ще издържи 1000-2000км..... нa пунтото кaто стaнеше зa смaянa ролкaтa почвaше дa жмие и тогaвa сюенях и ремъкa(идеятa е ролкaтa не предизведтявa ли ремъкa)
                            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                            Втората......пак същата!
                            (_-_)______////_______(_-_)
                            Punto75-Вече на жената!
                            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                            Коментар


                              #15
                              Ако говориш за ангренажа - сменяй го и не чакай предизвестие.Може и 20 000 да издържи, а може и само 200 км.
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар

                              Working...
                              X