Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ново 20 - парно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ново 20 - парно

    Нали обичам да се образовам много Чета си мирно сервизното ръководство на Бравата и виждам - има свещи за подгряване на парното.Обяснено, е че дизела тъй като загрява по-бавно проблема зимно време е решен, чрез поставяне на допълнителни свещи на единия маркуч, който влиза в радиатора за отопление. Те са 3 броя и се командват от едни 3 релета и едно блокче, и според тепературата на водата се изключват последователно 3,2,1 и като температурата стигне около 65-70 градуса им се спира напрежението.Да знаете за такавата екстра - поне за JTD двигателя го дават. vol.3 стр. 598
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Re: Ново 20 - парно

    BO написа:
    Нали обичам да се образовам много Чета си мирно сервизното ръководство на Бравата и виждам - има свещи за подгряване на парното.Обяснено, е че дизела тъй като загрява по-бавно проблема зимно време е решен, чрез поставяне на допълнителни свещи на единия маркуч, който влиза в радиатора за отопление. Те са 3 броя и се командват от едни 3 релета и едно блокче, и според тепературата на водата се изключват последователно 3,2,1 и като температурата стигне около 65-70 градуса им се спира напрежението.Да знаете за такавата екстра - поне за JTD двигателя го дават. vol.3 стр. 598
    Аз лично за първи път чувам за фабрична такава система... Ама щом пише... И така става. Въпреки че от решението с отделна печка по-добро няма. Само да не струваха колкото една кола на старо...Иначе има Webasto, Eberspacer и да не забравяме легендарното решение на Запорожките Автомобилни Заводи
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      Намерих го отоплителя. Позиция 1 като общ комплект (след маркуча от термостата към парното)http://91.92.0.122:7080/navi?COUNTRY...=3&WINDOW_ID=1
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        fiat_love написа:
        Хехехе. Спомних си за ЗАЗ-а.
        Ще си спомниш ти корените...С печката на Запоршето всяко събитие се запомня ярко - и когато работи, и когато не успее да запали! А тая работа с електрическия нагревател ми се вижда малко неефективна - при -10 гр. например не мисля че поне 5 литра вода ще се подгрее по-бързо с тези бързовари отколкото мотора. А акумулатора... И все пак умни глави са го проектирали, ние си чешем езиците
        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

        Коментар


          #5
          Явно не се монтира серийно това защото при мен започва да духа топло след като стрелката за температурата на таблото се отдели от най долната позиция.
          А тая работа с електрическия нагревател ми се вижда малко неефективна - при -10 гр. например не мисля че поне 5 литра вода ще се подгрее по-бързо с тези бързовари отколкото мотора. А акумулатора...
          А те нашите дизели са икономични и търкалят колелетата вместо да подгряват вода Според текста има няколко защити които гарантират че тази система няма да работи при изключен двигател...

          Коментар


            #6
            За това ограденото ли става въпрос.
            Прикачени файлове
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Tornado написа:
              За това ограденото ли става въпрос.
              За него баш!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                ilkor написа:
                Явно не се монтира серийно това защото при мен започва да духа топло след като стрелката за температурата на таблото се отдели от най долната позиция.
                А тая работа с електрическия нагревател ми се вижда малко неефективна - при -10 гр. например не мисля че поне 5 литра вода ще се подгрее по-бързо с тези бързовари отколкото мотора. А акумулатора...
                А те нашите дизели са икономични и търкалят колелетата вместо да подгряват вода Според текста има няколко защити които гарантират че тази система няма да работи при изключен двигател...
                Ами тея бързовари подгряват водата в целия малкък кръг, тя се върти през мотора и е нормално на термометъра да видиш резултата от принудителното подгряване.Просто с тази система би трябвало да отлепиш по-бързо стрелката, отколкото без нея
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #9
                  Според мен тука не става въпрос само на вас да ви стане по-бързо топличко, но и маторя по-бързо да достигне работна температура - че на печките доста им се отразява като е студено.
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #10
                    Ами според ръководството единствената причина да се слага това е само за парното, през по-студените дни на годината.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      BO написа:
                      Ами според ръководството единствената причина да се слага това е само за парното, през по-студените дни на годината.
                      Дори и да приемем че подгряването на мАторЯ е страничен ефект - то е факт.Няма как да се върти вода само през радиаторчето на парното, трябва да премине и през маторя
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #12
                        Дори и да приемем че подгряването на мАторЯ е страничен ефект - то е факт. Няма как да се върти вода само през радиаторчето на парното, трябва да премине и през маторя
                        Това е така но все пак между тези бързовари и двигателя водата преминава през радиатора на парното. Ако си включил вентилатора в купето при двигателя ще се връща доста по хладка вода ...

                        Коментар

                        Working...
                        X