Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЖТД ама не баш.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    BO написа:
    pplk написа:
    Yavor написа:
    Докладвам, това, което забравих оня ден :Айсина и при мен не иска да тръгва на повече от втора, включително и на зимен режим.
    Моята е до трета.
    Коя година е произведена по ВИН?Защото явно се оказва, че има втора версия на въпросната кутия.Също така явно на 2-рата версия дава по-рано да може да включваш на по-висока скорост, като например при мен мога да включа 6-та на 78км/ч. (~1300 оборота).
    Честито за колата колега, като си мислех след време с какво ще сменя кромата, май Инсигнията най ми допада и ми се вписва в критериите А това кога да превключва скоростта автомата, не си ли е зададено в зависимост от двигателя на който е монтирана? При 1,9 и 2,4 превключва при различна скорост (говорим при нормално ускорение или типтроник). ПП. Сори, че ти пиша в темата, но като заговорихте за гадната японска кутия, която при мен започна да прави проблеми, когато е загряла и май нещата ще отидат към ремонт или смяна... имате ли представа кутиите от Опел Vectra C, Сигнум, Инсигния и Зафира със същия мотор 1,9 150 коня, дали са 1:1? Т.е. може ли без сериозни интервенции ако си намеря читава кутия втора ръка да я сменя?
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    Коментар


      #32
      BO написа:
      pplk написа:
      Yavor написа:
      Докладвам, това, което забравих оня ден :Айсина и при мен не иска да тръгва на повече от втора, включително и на зимен режим.
      Моята е до трета.
      Коя година е произведена по ВИН?Защото явно се оказва, че има втора версия на въпросната кутия.Също така явно на 2-рата версия дава по-рано да може да включваш на по-висока скорост, като например при мен мога да включа 6-та на 78км/ч. (~1300 оборота).
      Води се 2006г. И аз мога да включа шеста при тази скорост.
      207 тиква автомат
      новокромаджия 2.4 печка

      Коментар


        #33
        Не знам дали при автоматите ще е същото, но имам един приятел с Инсигния и ми каза, че 6-та е за над 130км, при по-ниска скорост примерно 100-110 на 5-та му било по-икономично.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #34
          spark написа:
          6-та е за над 130км, при по-ниска скорост примерно 100-110 на 5-та му било по-икономично.
          Питай го на какви обороти е на 5та с 100-110 и съответно и на 6та. Просто ми е любопитно.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #35
            Честито и от мен !П.П. И аз като Емо наострям уши по развихрилата се дискусия по повод на скорости и обороти .
            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

            Коментар


              #36
              BO написа:
              pplk написа:
              Yavor написа:
              Докладвам, това, което забравих оня ден :Айсина и при мен не иска да тръгва на повече от втора, включително и на зимен режим.
              Моята е до трета.
              Коя година е произведена по ВИН?Защото явно се оказва, че има втора версия на въпросната кутия.Също така явно на 2-рата версия дава по-рано да може да включваш на по-висока скорост, като например при мен мога да включа 6-та на 78км/ч. (~1300 оборота).
              Шеста наистина мога да я включа доста под 2000 оборота, ама чак толкова ниско не мога, май ми позволява на над 1500-1600 някъде, докато другите скорости на ръчен режим - почти на 2000 оборота.Може би тези настройки са индивидуални за модела и мотора на колата - няма да се учудя ако всеки различен модел е с отделно програмиране.
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #37
                Yavor написа:
                BO написа:
                pplk написа:
                Yavor написа:
                Докладвам, това, което забравих оня ден :Айсина и при мен не иска да тръгва на повече от втора, включително и на зимен режим.
                Моята е до трета.
                Коя година е произведена по ВИН?Защото явно се оказва, че има втора версия на въпросната кутия.Също така явно на 2-рата версия дава по-рано да може да включваш на по-висока скорост, като например при мен мога да включа 6-та на 78км/ч. (~1300 оборота).
                Шеста наистина мога да я включа доста под 2000 оборота, ама чак толкова ниско не мога, май ми позволява на над 1500-1600 някъде, докато другите скорости на ръчен режим - почти на 2000 оборота.Може би тези настройки са индивидуални за модела и мотора на колата - няма да се учудя ако всеки различен модел е с отделно програмиране.
                Да, със сигурност има някакви разлики между моделите.А като казвам 1300 оборота нямам предвид от толкова оборота от 5-та да превключа на 6-та, а след като включа на 6-та, то на толкова застават оборотите. Да кажем нещо от рода от 5-та на 1800 оборота, отива на 6-та при 1300 оборота, което става при ~80км/ч.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #38
                  Така съм съгласен - и при мен е така.Забелязах че държи 6та до много ниски обороти като намаляш бавно - близо до 1100 и тогава връща на 5та.В зимен режим държи почти всички предавки до много ниски обороти, а пък в спортен - постоянно на високи - сменя чак на 2600-2700 при нормално каране.
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #39
                    Ти няма, няма и като изригнеш с нова кола Честито и много да се обичате!
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #40
                      M5kov написа:
                      Ти няма, няма и като изригнеш с нова кола Честито и много да се обичате!
                      Той ли няма-няма???За пет години от Мареата насам е сменил поне 3-4...Хич да не се прави, знаем го... Па и не почерпва даже
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #41
                        Yavor написа:
                        M5kov написа:
                        Ти няма, няма и като изригнеш с нова кола Честито и много да се обичате!
                        Той ли няма-няма???За пет години от Мареата насам е сменил поне 3-4...Хич да не се прави, знаем го... Па и не почерпва даже
                        Ааа, да си нямаме тия.Първия ден се явих с 3 торби пълни за почерпка.Като не присъстваш аз какво да правя. :D
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #42
                          BO написа:
                          Yavor написа:
                          M5kov написа:
                          Ти няма, няма и като изригнеш с нова кола Честито и много да се обичате!
                          Той ли няма-няма???За пет години от Мареата насам е сменил поне 3-4...Хич да не се прави, знаем го... Па и не почерпва даже
                          Ааа, да си нямаме тия.Първия ден се явих с 3 торби пълни за почерпка.Като не присъстваш аз какво да правя. :D
                          Явно е било на някой таен адрес...
                          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                          Коментар


                            #43
                            spark написа:
                            Не знам дали при автоматите ще е същото, но имам един приятел с Инсигния и ми каза, че 6-та е за над 130км, при по-ниска скорост примерно 100-110 на 5-та му било по-икономично.
                            Ами имаш и един приятел с Крома, който ти казва, че от 70 нагоре си кара на 6-та и е по-икономично от на 5-та. Над 1200-1300 оборота, няма проблем 6-тата.То според твоя приятел ще излезе, че 6-тата скорост не може да се ползва законно никъде, освен в Германия

                            Коментар


                              #44
                              Моята на 5-та предавка до 100 км/ч ми се струва по-икономична по показанията на борд-компютъра, но не съм се задълбочавал за по-точни замервания. На дълъг път нагласям круиза на 90 км/ч и на 5-та предавка. Така двигателя е на по-високи обороти (отколкото на 6-та предавка), има запас от мощност и не вижда зор на баири. Последното ходене до Белене и обратно свалих по този начин средната консумация на гориво (по борд-компютър) на 5,6 л на 100 км. Обикновено е на 5,9 при ползване на 6-та предавка... Явно за моята конфигурация 6-та предавка е само за магистралата

                              Коментар


                                #45
                                Yavor написа:
                                Явно е било на някой таен адрес...
                                ОК, специално за теб ще има отделна почерпка.Аз ще черпя теб, ти мен, защото като се замисля май и аз не съм ял по случай Алфонсо.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X