Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпрос за амортисьори

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    въпрос за амортисьори

    Здравейте колеги, колата е Фиат Купе 1.8. Тези дни монтирах гумите и забелязах, че разстоянието от грайфера до тавата на пружината на левия амортисьор е 1 см а при десния няма и 2 мм. Разбира се, колата я оставих на паркинга с идеята да разбера какъв модел е левия амортисьор и да поръчам 2 като него, но все пак да попитам - някой заигравал ли се е с амортисьори на Фиат купе, от коя друга кола стават такива, на които разстоянието между шенкела и тавата на пружината да е по-голямо.
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    #2
    а ако има удар в колелото и е свило амортисьора? Виж някакви маркировки по тях ,номера и т.н и ако са еднакви имаш проблем с нещо криво.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      За маркировката го мисля утре да търся останало ли е нещо. Но това с удара ме съмнява, все пак ако се изкриви амортисьора предполагам ще се промени и геометрията на колата което предполатам веднага ще се усети. А и някак странно точно по вертикалата между шенкела и тавата на пружината да се се свие... нямам идея
      Fiat Coupe 1.8

      Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

      Коментар


        #4
        Обикновено се свива долу в основата точно над удебеленото място за захващане към шенкела ,може и да не е видимо но достатъчно за да измести амортисьора към гумата.
        Фиат Крома 1.9 16v+
        Фиат Браво 1.6 16v
        Фиат Мареа 1.6 16v

        Коментар


          #5
          Ясно, ще го проверя. Мерси.
          Fiat Coupe 1.8

          Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

          Коментар


            #6
            Загадката е разрешена. Преден десен амортисьор е от Алфа Ромео 145. С 1 см е по-нисък от този на купето. За колегите, които карат с гуми 195 55 15 няма проблеми да ползват този.
            Fiat Coupe 1.8

            Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

            Коментар


              #7
              Здравейте. Престои ми смяна на предни амортисьори на Фиат Брава 1.4. Бихте ли ми препоръчали за кой модел амортисьори да си купя и марка?
              Fiat Brava 1.4 12v 1997г.
              http://forum.fiat-bg.org/garage.php?...hicle&CID=3053

              Коментар


                #8
                На повечето нови амортисьори, с цел клиента да е по-доволен, чашката е преместена 2-3 санта нагоре и колата се вдига като се сложат.

                Коментар

                Working...
                X