Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предложение за форума

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предложение за форума

    Първо искам ДЕБЕЛО да подчертая, че темата не я пускам с цел заяждане или ’тролене’. Ако някой се дразни от нея - най-добре да я игнорира.Да направя няколко предложения за форума. Ако не друго надявам се поне размисъл ще предизвикат.1. Да се спре с опитите да се направи - "Форума подреден", предполагам с идеята "Форума да бъде един добър справочник за технически консултации."Като за да се постигнат тези цели и за да се следва линията се заключват теми с мотива"Всякакви технически въпроси ще се пускат в отделни теми и в съответните им раздели. " - Защо го предлагам - просто техниката се развива доста по-бързо от темпа на ’натрупване на подредени знания във форума’. Освен това е очевадно, че има потребители, които съвсем преднамерено не споделят информация във форума, при това част от тях са в ръководството му. Не ме разбирайте погрешно - аз уважавам правото им да изкарват някой лев със знанията натрупани съвсем целенасочено и не лесно. Това е нормално, но е просто нелогично и абсурдно да се следва подобна ’генерална линия’ - леко шизофренично е Освен непостижимоста на целта - другата важна последица от тази линия е че се заклюиха множество теми - при това теми с много висока активност и посещаемост. Ако се потърси генезиса - точно това е основата на всеки "Forum Romanum"- a gathering place of great social significance. Така че заключвайки активни теми се заключва това заради което форума е "forum".2. Предлагам да се направи допитване до потребителите (тема анкета) за правило 1.16. - извън другите аргументи , които съм излагал и няма да повтарям, - новото е, че това правило има по-скоро отрицателен отколкото положителен ефект върху атмосферата във форума. Очевидно, че резултата от ’анкетата’ няма да води до някакви полседствия, но е добре да покаже какво мислят потребителите за него и влиянието му. А и всичко казано в точка 1 по-скоро подкрепя това предложение.

    #2
    По предложение 1: Ако идеята ти е форумът да стане говорилня и всеки да пише каквото, където и както се сети, значи моят отговор е, че вероятността да отпадне т. 1.1 от правилата на форума е много малка. По предложение 2: Не знам как измерваш атмосферата във форума и влиянието върху нея конкретно на тази точка от правилата, но е факт че откакто е в сила това ограничение (за редактиране на мнение в рамките на 24 часа), не е имало съществени проблеми и разправии с изтрити или променени мнения (каквито в миналото не липсваха).Така че аз лично не подкрепям предложенията ти.
    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    Коментар


      #3
      Не мисля, че т.1 има общо с Пралило 1.1.Но все пак да не изпадаме в процедурни подробности - въпроса е по-скоро какво се прави за да се ’спазва’ т.1.1 от Правилата. Заключването на теми по които има постоянна активност води само до намаляване на смислената активност във форума. А активноста от типа ’продавам/купувам’ започва да преобладава. Това е по предложение 1По предложение 2. -- :D - да ти кажа разглеждането на постовете във форума като собственост на форума е .... според мен първата крачка от ’пътя към ада’ , който е добре известно с какво е постлан . Точно защото ми пука за форума съм написал тази тема. Според мен 1.16 е вредна, не само за форума а и за ценностната система на прилагащите я ( мод. екипа) , НО това е тема мнооого дълга и не бих я обсъждал по този начин. Факт е че ’скандалите с изтрити постове’ са с участието на повече от една страна - освен изтриващия там дейно участие взима и още една страна - провокатора..... Но не това е важно - по мио наблюдения форуми без подобно на 1.16 правило са много по-полезни. Бих написал и други прилагателни освен полезни, но това е най-важното.

      Коментар


        #4
        Re: Предложение за форума

        u_bo написа:
        Освен това е очевадно, че има потребители, които съвсем преднамерено не споделят информация във форума, при това част от тях са в ръководството му. Не ме разбирайте погрешно - аз уважавам правото им да изкарват някой лев със знанията натрупани съвсем целенасочено и не лесно.
        Кой от ръководството на форума не споделя информация и знания, и изкарва някой лев с тези знания?

        Коментар


          #5
          u_bo написа:
          ...освен изтриващия там дейно участие взима и още една страна - провокатора...
          Най-често изтриващият е и провокатора.Казана дума - хвърлен камък - нали се сещаш за поговорката.В други форуми, при това, признато демократични, дори няма опция за редакция на мненията. Изобщо.Мисля, че възможността да се редактират мненията в следващите 24 часа е напълно достатъчна за корекция на грешки, промяна на нещо съществено и т.н.

          Коментар


            #6
            Immortal написа:
            u_bo написа:
            ...освен изтриващия там дейно участие взима и още една страна - провокатора...
            Най-често изтриващият е и провокатора.Казана дума - хвърлен камък - нали се сещаш за поговорката.В други форуми, при това, признато демократични, дори няма опция за редакция на мненията. Изобщо.Мисля, че възможността да се редактират мненията в следващите 24 часа е напълно достатъчна за корекция на грешки, промяна на нещо съществено и т.н.
            Това имам предвид - ти разглеждаш написаното от друг човек вече като "собственост" на форума Както и ’очевидния’ факт , че ’немодератора’ е виновен и греши. Забравяш, че само един е априори БЕЗГРЕШЕН.Проблема който имам е на ниво ценностна система - понятия като уважаване на чуждото мнение, на правото да се греши, на личното пространство.... темата е безкрайна.Ако това правило бе в сила когато ’открих’ форума - нямаше да се регистрирам, но сега просто го имам предвид - че написаното от мен може да бъде редактирано само "по целесъобразност" ...... това могат да го разберат само хора които са над 45 години и са имали ’неправилно мнение’ преди 1990 . Интересното е, че подобно правило не би хрумнало на никого преди 2000 или дори 2002 година, но с годините хората започнаха да жертват ценностите давайки преоритет на "реда" и "целесъобразноста", "правилноста". Нищо ново разбира се - примери историята дава мноооооого НО - моята идея е , че ако се премахне - това ще доведе до подобряване на атмосферата на общуване във форума. Да се мотивирам ли защо?

            Коментар


              #7
              u_bo написа:
              " ...... това могат да го разберат само хора които са над 45 години и са имали ’неправилно мнение’ преди 1990 .
              Колега, на 47 години съм и не те разбирам.Каквато и да е ценностната ти система, съгласи се, че не е редно да напишеш нещо. От написаното на последва дискусия от 10-15 мнения и ти да си редактираш и премахнеш мнението. Това за някакъв вид "собственост" ли го приемаш? По-скоро редактирането или премахването на мнението може да постави писалите след теб в смешно положение, защото няма да е ясно за какво иде реч.По-скоро това би било поведение на човек с "правилно" мислене преди 1990 год.Колко по просто би било едно "Съжалявам, прави сте! сгреших!"Знам, че е трудно, но е по-правилното решение в случая.

              Коментар


                #8
                naskobg написа:
                u_bo написа:
                " ...... това могат да го разберат само хора които са над 45 години и са имали ’неправилно мнение’ преди 1990 .
                Колега, на 47 години съм и не те разбирам.
                Явно не са те ’викали на килимчето’ затова и не разбираш.
                naskobg написа:
                Каквато и да е ценностната ти система, съгласи се, че не е редно да напишеш нещо. От написаното на последва дискусия от 10-15 мнения и ти да си редактираш и премахнеш мнението. Това за някакъв вид "собственост" ли го приемаш? По-скоро редактирането или премахването на мнението може да постави писалите след теб в смешно положение, защото няма да е ясно за какво иде реч.
                Това се оправя много лесно с бутона"цитирай". Но вие екипно разглеждате написаното във форума като ’собственост’ без изобщо да се замислите че постовете са "изразяване на мнение" и се разпореждате с чуждо мнение като с ’форумна собственост’ ........ пак казвам въпрос на ценностна система е - няма как да се разберем.
                naskobg написа:
                По-скоро това би било поведение на човек с "правилно" мислене преди 1990 год.Колко по просто би било едно "Съжалявам, прави сте! сгреших!"Знам, че е трудно, но е по-правилното решение в случая.
                Това че мислиш така - аргументите ми са като - най-горните, липсва ти опит... за добро или за лошо никой не може да каже Този аргумент си е от вида ’и ти па си много убав’ , лесен и ефектен но твърде далеч от действителноста.... нали знаеш, че има правило според което някои хора никога не грешат и това не се обсъжда, но правилоприлагането е като правоприлагането(правоопазването) и това правило е доста нужно за да има кой да правилоприлага. Така че твоя аргумент с "Съжалявам..." отново го адресираш към ’който трябва’. Стана излишно дълго - ако искаш да продължим по този параграф - ЛС.НО - пак казвам - нека забравим моралните и други категории - сериозно мисля, че ако се премахне 1.16 - това ще доведе до подобряване на атмосферата на общуване във форума. Затова съм и пуснал темата.

                Коментар


                  #9
                  Не колега, не искам да продължавам нищо!не те познавам и не коментирам опита ти, не знам ти от къде знаеш в какво имам опит и в какво не!Но това не е по темата.Постът ти показва изцяло виждането ти, което по отношение на форума, считам че не е правилно.От мен толкова!Айде със здраве.

                  Коментар


                    #10
                    За втори път питам: кой от ръководството на форума изкарва някой лев? Така, както пускаш тема и задаваш въпрос, колега u_bo, и очакваш отговор, така е редно и да отговориш на зададен въпрос към теб.Нов въпрос: Искаш да си редактираш конкретно мнение и не можеш, или просто не ти харесва липсата на възможност за редакция и искаш да има такава, за да ти харесва? Нов въпрос: Как ще гарантираш, че някои потребители, които са написали десетки важни и полезни мнения, няма да злоупотребят и няма да ги изтрият, защото снощи са спали накриво и днес имат друг мироглед?

                    Коментар


                      #11
                      ogi28b написа:
                      ...Нов въпрос: Как ще гарантираш, че някои потребители, които са написали десетки важни и полезни мнения, няма да злоупотребят и няма да ги изтрият, защото снощи са спали накриво и днес имат друг мироглед?
                      Те са ги написали, къде е тук злоупотребата?Знаеш ли изобщо значението на тази дума? Може би аз злоупотребявам, защото си заключвам външната врата и горките гладни хорица не могат да влязат и да се нахранят от хладилника ми?Злоупотреба би било ако трият чужди мнения и материали.Като чета някои аргументации и се сещам за опита на мисионери да ’християнизират’ едно племе от Африка - след като обяснили на племето надълго и нашироко какво е добро и какво е зло - използвайки множество притчи и приказки за да бъдат добре разбрани, накрая попитали:- Е разбрали сега Джанго кое е Добро и кое е Лошо ?- Да !- Кажи кое е Лошо ?- Ако някой открадне на Джанго крава.- Браво ! А кое е Добро ?- Ако Джанго открадне на някой крава.п.с. ще те помоля да престанеш с въпросите тип "дознателски"? заради всички които четат тази тема.НО - да повторя че се разводнява - сериозно мисля, че ако се премахне 1.16 - това ще доведе до подобряване на атмосферата на общуване във форума. Затова съм и пуснал темата.

                      Коментар

                      Working...
                      X