Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.4 12V бобината не дава ток на 3ти цилиндър.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo 1.4 12V бобината не дава ток на 3ти цилиндър.

    Някой да има идеи от какво може в рамките на година 4 бобини да ми заминават на 3ти цилиндър? Не са били нови, но факта че всеки път 3ти спира да работи и пробива..Последната изгоря снощи, след като се оказа като съм тръгнал котката е била на двигателя и когато се е напекъл се е преместила над акумулатора и явно при местенето е бутнала кабелите. Най вероятно точно при това движение да е изгоряла бобината. Утре ще проверя кабелите за скъсвания, но все пак си задавам сложния въпрос, ако някой знае нещо и ме улесни къде да насоча търсенето като вероятен проблем.Това не е първоаприлска шега..
    Fiat Bravo '96 1.4 12v- 2.0 20V
    Във всеки звяр се крие капка милост. Във мен я няма - значи звяр не съм

    #2
    Калпава свещ? Смени свещите на 2-ри и 3-ти примерно.Двигателя е 2.0, нали?
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    Коментар


      #3
      Газова имаш ли? На мен като ми изгоря бобината един газаджия ми каза, че понякога изгарят от кофти монтаж на уредба, газовата от бобината чете оборотите. И наистина при мен от метановата уредба отива едно кабелче до буксата на бобината.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        Колата е 1.4 с газ. 3ти цилиндър не работи. Пробвах комбинации с кабелите м/у 2 и 3ти и бобината не хвърля за трети.Имам разни кабели, един кафяв който отива на кабела на втори цилиндър и е оплетен на свредло около него и изолиран. Един червен с бушон 20А е вързан към оранжевият който влиза в буксата на бобината. Два черни видях които отиват в снопа с кабели, където влизат и трите кабела към бобината.
        Fiat Bravo '96 1.4 12v- 2.0 20V
        Във всеки звяр се крие капка милост. Във мен я няма - значи звяр не съм

        Коментар


          #5
          Смени си свещите и кабелите и котката ще спре да бъде фактор,каквато и да е тази котка.Цилиндъра няма как да ти изгори бобина,нито компютъра,нито някое катериче,нито котка.......Та значи бобината е разположена именно между тези два градивни елемента,заедно със свещите и кабелите.Та,начи веригата е:компютър-бобина-кабели-свещи-цилиндър.Другото,което можеш да напраиш е да хвърляш боб и да гадаеш коя квартална котка е виновна,за да не си смениш кабелите и свещите.
          Fiat 1.4 12V
          Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
          Да си втори значи да си първи сред загубилите.
          Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

          Коментар


            #6
            Къде е сложено газовото на ’талянската кочинка? Имал съм такава каляска иноишес с АГУ Ланди Рензо2-ро- поколение , монтаж в слънчева Италия. 5 години само газ и бенз, без обслжване на АГ-то...Но да знаеш за АГУ - въздшен филтър се сменя на 1/2 от заводските предписания........ Бих препоръчал и други ревизии на двигателният отсек при използване на LPG!!!

            Коментар


              #7
              Абе я не са излагайте ...От снимките които виждам тва е една проста газова уредба. Няма нищо общо с изгарянето на свеща нито е вързана към бобина. Кабела които е омотан е датчик запалване. (понякога го връзват към бобината входа на минуса) Тоест като угасне мотора внезапно но сте на котанкт копчето бенз/газ разбира ,че мотора е угаснал и след 3-4 секунди спира притока на газ към мотора.Като даде на контакт ,но не запалите на газ копчето пак следи през то кабел запален ли е мотора и ако не запалите до 3-4 секунди прекъсва плюса към магнет вентила на газта и изпарителя и спира притока на газ. Другото за което е служи е ако палите на бензин като изфорсирате по силно и преминава автоматично на газ(според пъпката на копчето къде е запаметено да превключва) И до там газова нито я такова за обороти на мотора нито за нищо. И газовия инжекцион много не го вълнуват оборотите на мотора той дублира просто импулсите на бензивовите инжектори по тях се ориентира какво трябва да прави. За да гори бобината -> кофти свещ .( какво представлява самата бобина лакирана тел омотана и при късо съединение което става при свещта по продължително късо потока от електрони почва да се блъска и през най-тънкото тясно място преминава трудно от блъскането на електроните се образува топлина лака в бобината се стопява и медната тел прегаря и прекъсва и стапя и до там с бобината. Виновник за късото кабели от бобината (може да пробиват в тъмното и да светят) към свещта и самите свещи да не работят както трябва ....
              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

              Коментар


                #8
                По пътя на логиката значи виновни са свещите. При последната смяна на бобината смених и кабелите. Както споменах всички бобини горят на едно и също място. Значи въпросната свещ на въпросния цилиндър не е читава. Изхвърлям тия иридиеви измислици и си минавам на NGKто.Това ми беше питането. Котката я споменах заради факта че се е разходила борейки се с горещ двигател и куп кабели да се добере до хладно място и дали не е възможно късо от сноповете на инсталацията. Бобината е поръчана, времето сега ще покаже дали вече всичко е на ред.
                Fiat Bravo '96 1.4 12v- 2.0 20V
                Във всеки звяр се крие капка милост. Във мен я няма - значи звяр не съм

                Коментар

                Working...
                X