Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мареята ми загрява понякога!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мареята ми загрява понякога!?

    Здравейте!Мария ми прави номера, и понякога загрява дори след като е карала безпроблемно повече от час - дори и със скорост над 140км/ч. и абсолютно нормална работа, но за момент после дори и при ниски обороти и скорости изчезва парното и почва бързо да загрява. Това трае да речем 2-3 мин. и после всичко пак се оправя...до вчера, когато парното изчезна май за постоянно - 10-ина минути го нямаше и колата почна да хвърля вода през разширителя - изгасих я, а вътре на стрелката беше преди червения сектор. Перките не се бяха включили. Колата пали от четвърт, върви повече от добре - даже страхотно, разхода беше добър предвид бързото ми каране понякога, не губи масло и вода.
    Marea Wekeend ELX 1.9 TD 100hp/97

    #2
    по описаните проблеми си духнал гарнитура

    Коментар


      #3
      Главата е долу - майстора каза, че е гарнитурата (в интерес на истината той беше сигурен в това от самото начало). Утре главата отива при Джуди в Хладилника.
      Marea Wekeend ELX 1.9 TD 100hp/97

      Коментар


        #4
        ivel написа:
        по описаните проблеми си духнал гарнитура
        Аз бих казал, че е водна помпа, ....ама ще видим след като смени гарнитурата ако загрява пак....
        FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

        Коментар


          #5
          това се установява лесно.не вярвам майстора който я прави да сбърка.симптомите на заминало витло на помпата са съвсем различни

          Коментар


            #6
            Защо да не сбърка, всеки бърка както аз така и ти предполагам? А понякога вала на помпата на моменти превърта в турбинката. Вярваш ли, че със 140 няма да вкара толкова газове, и че няма да се получи въздушна възглавница.
            FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

            Коментар


              #7
              първо аз в моя професионален опит никога не съм объркал гарнитура и да назнача диагнозата напразно.всичко това е средства и време.знаеш ли как бързо хващам гарнитурата-надувам с 10бара цилиндър по цилиндър и следя какво се случва в казанчето.така,че повечето майстори го правят това

              Коментар


                #8
                Моята също взе да прекалява с тоя проблем. Абсолютно същото като автора, все едно аз съм го писал. Всичко започна миналата година, като имах съмнения за 7 годишния термостат и антифриз. Колата е работна и не я гевезя. Въпреки, че монтирам все скъпи части и консумативи ако се наложи. Та тогава смених антифриз и термостат. Беше кипнала в града. От тогава никакъв проблем. Пали на слаб акумулатор при -10 от оборот. Но вчера по баир надолу по инерция направи същия проблем като в първия пост. Днес запали на 3 цилиндъра и почти веднага се стабилизира. Маслото е чисто, а нивото му е добре. Повишава обаче нивото на антифриза. Без да надува маркучите, от капачката излиза слаба пара още при не добре загрят мотор. Което ме навежда на мисълта на капачка. Тя трябва да държи около 1 бар. при което маркучите са леко твърди. Това обаче не се случва. При по нататъшно загряване, отвори и втория кръг, но след това повиши нивото и изхвърли антифриз. Чудя се дали ще се размина с капачка и датчик вентилатори само. Но това прекъсване в първите обороти след палене студена, ме притеснява. Никога до сега не бе го правила.
                Fiat Marea TD100

                Коментар


                  #9
                  Не е водната помпа - преди седмица сменихме първо нея, ако може да минем с малкия дявол, но не би! Мисля, че я хванахме във много ранен стадий и невинаги е правила мизерий - само когато се узори яко (при мен това се случва често) . Майстора ми показа в единия край на буталото леека следа от работата с вода - нещо като нагар, така, че колегата дето я кара така от лани няма да е лошо да вземе мерки, да не вземе да прогори буталото. Току що ми се обадиха от сервиза - главата е здрава, има за смяна четири повдигача и четири клапана - останах очарован от обстановката и организацията на работа в сервиза - УНИКАЛНИ!
                  Marea Wekeend ELX 1.9 TD 100hp/97

                  Коментар


                    #10
                    Чакай сега. Това нали е 1,9ТД 100 двигател?! Те нямат повдигачи, а чашки. По спомен, когато преди две - три години регулирах клапаните, вала контактува с тях посредством цилиндрови чашки и опори - т.н. парички. А тия чашки да се износят е малко вероятно. Да не е имала воден удар и да са счупени. Иначе те са стоманени и се движат в отвор изработен директно в главата. Колкото до моята, утре ще и свалям главата. Ама като знам каква работа е, не ми се и мисли. Днес ми направи впечатление като я палих студена, след като вчера стана това с изхвърлянето на антифриз, че при въртене със стартера се получи известно затягане, та май след престоя е попаднала вода в цилиндъра. От миналогодишното прегряване, след смяна на термостата и антифриза не е правила така. Едва вчера. Тая зима палеше при -10 от раз и то на много слаб акумулатор. Едвам завърташе. Днес като я палих, в първите обороти попрекъсна /3 цилиндъра/ но после си заработи добре мотора. И всичко това ме кара да си мисля, че или гарнитура или спукана глава - начален стадии. Дано е само гарнитура че става доста неприятно.
                    Fiat Marea TD100

                    Коментар


                      #11
                      Може и аз да бъркам, но мисля, че каза повдигачи - не съм много в час, а и бях ангажирал вниманието си да чуя накрая цената, която е 195лв.
                      Marea Wekeend ELX 1.9 TD 100hp/97

                      Коментар


                        #12
                        объркал си се колега-имало е за смяна 4 водача(изпускателни най-вероятно) и 4 клапана.тези мотори са с пулове и нямат хидроповдигачи

                        Коментар


                          #13
                          Прав си - май каза водачи.
                          Marea Wekeend ELX 1.9 TD 100hp/97

                          Коментар


                            #14
                            Утре ще разцепвам и моята. Че днес вече започна да прекъсва и надува маркучите. Казаха ми ремонт до 200 лв ако ще се заварява +тест + шлайф и припасване на клапани. При положение, че ще си я монтирам аз. Което си е малко множко. В друг сервиз, специализиран за двигатели, за една Нисан 300 ZX за 2 глави с изработка на водачи, смяна клапани 18 бр и припасване + шлайф и измиване, взеха 185лв за двете. Издадоха ги вакумирани както си му е реда и почти като нови. Та май ще им я давам на тях.
                            Fiat Marea TD100

                            Коментар


                              #15
                              проверете и цилиндрите за пукнатини,че имат афинитет тези мотори да пукат блокове

                              Коментар

                              Working...
                              X