Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo 1.6 ще припада

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Бе ако нема 1,6 да излизам аз , срамна гонка нали казват, че нямало
    punto HGT

    Коментар


      #17
      didich написа:
      Бе ако нема 1,6 да излизам аз , срамна гонка нали казват, че нямало
      Става, то където е 1.6, там е и 1.8, няма голяма разлика в обема, тъй че пускай се :D.
      Fiat Punto`04 1.2 60hp.
      Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
      ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

      Коментар


        #18
        А пушещи дизели могат ли да участват? Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
        Теоритиците си лаят, голфа си върви!

        Коментар


          #19
          Valiosport написа:
          А пушещи дизели могат ли да участват? Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
          Всичко може, макар че колегата си търси 1,6, но нещо няма кой да се отзове, срам, голям срам.
          punto HGT

          Коментар


            #20
            Ами да си начеша крастата може да се пробваме с Пунтото... ако искаш може да направим една гонка така както са двете коли, после да изравним съотношението кг/к.с. примерно да се качат 2ма при теб То се е видяло, че никой не иска... да не е поне поредната тема без някакъв резултат
            GTV 01', GTV 99', Spider 98'

            ex: 145QV 97'

            Коментар


              #21
              v1per написа:
              Ами да си начеша крастата може да се пробваме с Пунтото... ако искаш може да направим една гонка така както са двете коли, после да изравним съотношението кг/к.с. примерно да се качат 2ма при теб То се е видяло, че никой не иска... да не е поне поредната тема без някакъв резултат
              Колега, а твоята кола какви коне е? Как ще разберете колко кг/к.с. е твоята кола и тази на Дидич?
              FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

              Коментар


                #22
                Мойта е малко над 1200кг. с мен, демек не е от леките коли, хондата си мисля, че би трябвало да е поне едно 150кг. по лека от мен, което за атмосферка хич не е малко
                punto HGT

                Коментар


                  #23
                  mitaka_neikov написа:
                  v1per написа:
                  Ами да си начеша крастата може да се пробваме с Пунтото... ако искаш може да направим една гонка така както са двете коли, после да изравним съотношението кг/к.с. примерно да се качат 2ма при теб То се е видяло, че никой не иска... да не е поне поредната тема без някакъв резултат
                  Колега, а твоята кола какви коне е? Как ще разберете колко кг/к.с. е твоята кола и тази на Дидич?
                  Малко по-нагоре бях споменал колега, че хондата оригинално е 75к.с., след премахването на ограничителната гарнитура под дросела е 90к.с. Ще разберем коя колко кг/к.с. е като разделим килограмите върху конете.По каталог хондата е дават 1030кг., а пунтото го дават 1040кг. (catalog.auto.ru и www.carfolio.com/specifications) тогава: 1030/90 и 1040/131.При сивика се получават 11,4кг на к.с., а при HGT-то 7,94кг на к.с., това означава, че ако искаме при равни условия да сравним двете коли трябва да извадим разликата между съотношенията (11.4-7.94)= 3,46 кг/к.с.3,46 = 131к.с. / Х (като Х е необходимото тегло което трябва да прибавим на HGT за да е равностойна гонката) 131 х 3,46 = 453,26кг или 9 торби цимент казано по-просто Ако съберем теглото на пунтака 1040кг+453,26= 1493,26 и го разделим вече на 131к.с. ше се получи 11,4 кг/к.с. :D колкото дефакто е Сивика и вече ще може да сравним колите равностойно
                  GTV 01', GTV 99', Spider 98'

                  ex: 145QV 97'

                  Коментар


                    #24
                    OK.Моята Тойота е със 76кс двигател и тежи около 1300кг.Искаш ли да метнеш 300 кила в багажника ти и да видим? Даже и климатика няма да спирам, а и автомата ще си е на нормал. А и най-вероятно ще тръгна от 0 оборота на двигателя. Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #25
                      BO написа:
                      OK.Моята Тойота е със 76кс двигател и тежи около 1300кг.Искаш ли да метнеш 300 кила в багажника ти и да видим? Даже и климатика няма да спирам, а и автомата ще си е на нормал. А и най-вероятно ще тръгна от 0 оборота на двигателя. Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                      Напълно ми е ясно, че автомобилът не е конструиран да дава най-добри времена с пълен товар, ама в някой случаи като въпросният сивик и бравото което е 10,5кг/к.с. би следвало да бие, ама финалът ще е доста оспорван.
                      GTV 01', GTV 99', Spider 98'

                      ex: 145QV 97'

                      Коментар


                        #26
                        Да ти пожелая успешно търсене на браво 1,6, не мисля да слагам в пунтото 400+ килограма , стана забавна тема.
                        punto HGT

                        Коментар


                          #27
                          didich написа:
                          Да ти пожелая успешно търсене на браво 1,6, не мисля да слагам в пунтото 400+ килограма , стана забавна тема.
                          хахахах предполагах, ама да получава се забавно :D и си обогатихме малко знанията по математика
                          GTV 01', GTV 99', Spider 98'

                          ex: 145QV 97'

                          Коментар


                            #28
                            Тия Сивици са страшно удоволствие да ги караш или да се возиш. Имам колега с такава. Много ги наказва, а е само 75коня. Все пак не са сила не виждана. Един път едно момче с такава, караше до мен и ми правеше знаци да се гоним. После ме гледаше ококорен Но това си има логично обяснение - бяхме на изкачване (от Симеоновско към околовръстното) и 5 минути по -рано ми даваха ток, та поради тази причина карах на 2ра с 4000 оборота. Просто излетях като ракета Бтв. Вчера на околовръстното, със служебната си карам със 130 и от Еко-то с/у Икеа излиза една Брава 1,6...ама мн се беше набрал в локалното, та тръгнах да го гоня докарах го Фюжън-а до 160...ама Брава-та ми дърпаше
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              #29
                              Здравей, жалко че скъсах ремък-а на двувалката, но както и да е... Мераклия ли си да паднеш от 1.6 двигател, който е 75к.с? :D Колата не съм я донагласил още, но върви добре... :D Може да направим няколко старта и с 2-ката която е 1.6 ТД 75к.с :D
                              Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                              Коментар


                                #30
                                Аре казвай къде и кога
                                GTV 01', GTV 99', Spider 98'

                                ex: 145QV 97'

                                Коментар

                                Working...
                                X