Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Grande Punto Проблем с багажника!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Grande Punto Проблем с багажника!

    Здравейте колеги!Скоро взех едно Гранде Пунто и установих, че имам проблем с водата за задната чистачка и се заех да я правя, но уви стана беля.Маркуча е бил умишлено разкачен от дюзата и запушен с едни болт, незнайно защо! Проблемът е че като съм правил проби преди това, водата е потекла и е намокрила кабелни обувки който са разкачени и не знам за къде са изобщо. После забелязах, че малко се е намокрила и конзолата за бушоните в багажника. От тогава багажника не се отваря ни от копчето на таблото, нито от копчето на дистанционното. При натискане на бутона за отваряне на багажника се чува някакво леко цъкване в таблото - там където са бушоните от страни на волана. Дали има бушон и за отварянето на този багажник? Някой ако знае нека да сподели!!!!!! Централното работи!!!!!! Само багажника не ще!

    #2
    И аз имам същият проблем колега но все още не съм ходил по майстори появи се ненадейно,ако някой е имал същия проблем моля да пише

    Коментар


      #3
      Доколкото знам, всеки автомобил отвътре има кукичка (или нещо такова), с помощта на която багажника може да се отвори при подобен проблем. Засега откривам само този начин - https://www.youtube.com/watch?v=xIpViLIZtmg
      Четейки в друг Фиат форум, и на други колеги се е случвало (пак с вода). Някои препоръчват да го напръскаш с контактен спрей, и да поизчакаш да изсъхне хубаво, друг пък си е купил нов механизъм и проблемът се е оправил (поне от бутона в купето).

      Коментар


        #4
        Каква ще е тази конзола за бушони в багажника ? До колкото знам имаш 2 конзоли, едната е вляво под волана, другата в двигателния отсек. Нещо си се объркал мисля.
        Иначе абсолютно често срещан проблем с Grande-то (топ 10 често срещани проблеми). Влиза вода в вътре в капака под кората, което мокри и ключалката. Проблемът с ключалката се оправя се лесно. Отваряш ръчно багажника сваляш кората на капака. После отвиваш ключалката и махаш буксата. После разглобяваш ключалката и ще видиш 4-те "пинчета", където реално влиза буксата, които трябва да почистиш хубаво, понеже са се оксидирали. След това ги напръскваш със силиконов спрей или някакъв контактен. Ако не заработи, значи е предала дух и трябва нова (втора употреба). Проблемът с водата, която влиза обаче може да се дължи на пръскалката, която са запушили умишлено, защото започва да тече сама след време, по незнайна за мен причина. Обаче проблемът може и да е някъде другаде по капака. Няма общо решение, но като цяло трябва да видиш от къде и защо влиза вода. Ако е било само заради пръскалката, просто я закачи хубаво или я запуши и не я ползвай.

        Ето така представлява целия механизъм:

        Click image for larger version

Name:	DSCF1841.jpg
Views:	1
Size:	258,2 KB
ID:	2098308

        Напръскай и колелцата в механизма със силоконов спрей да се движат по-мазно.
        Последна редакция от yeksuh; 20.02.2019, 17:48.

        Коментар

        Working...
        X