Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВАЖНО - много опасен БАЛАСТ за ксенонови лампи!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    emzo написа:
    Няма място за сравнение. Пайнера дори и нисък клас ще свири в пъти по-добре от Санга. Слагал съм много евтини китайчета и такава разлика, като на снимката ти досега не съм виждал.
    Аз съм виждал с едни долнопробни китайски баласти - палеха всяка крушка като 6-8000 К, но то веднага се вижда ако са боклуци като се запалят. Аз слим баласт не бих купил никога повече.

    Коментар


      #17
      Качествените слимове, които всъщност не са толкова слим, като откровените боклуци от първият пост работят перфектно! Дори и с ксенонови лампи от по 5лв, дори и с капризно ЕКУ/БСИ по пежо сигнатура/!!!
      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
      http://www.keepfighting.ms

      Коментар


        #18
        Jimy написа:
        Качествените слимове, които всъщност не са толкова слим, като откровените боклуци от първият пост работят перфектно! Дори и с ксенонови лампи от по 5лв, дори и с капризно ЕКУ/БСИ по пежо сигнатура/!!!
        FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

        Коментар


          #19
          Ето още един пример, тук крушките са еднакви 6000К от премиум китайски AC ксенон. На дясната обаче е сложен евтин пак китайски DC баласт:На външен вид са еднакви.
          Fiat Brava SX 1.4 12V

          Коментар


            #20
            radi_nrj написа:
            Ето още един пример, тук крушките са еднакви 6000К от премиум китайски AC ксенон. На дясната обаче е сложен евтин пак китайски DC баласт:На външен вид са еднакви.
            Примери колкото искаш колега.Ма иди обяснявай че ксенона от 40лв е ташак.Пресен случай от вчера.Сменях ксенона на едно ауди А4 2004г с кесенон от 45лв.Клиента вика нищо не виждам вечерта и като паля постоянно ми светва абс,ербега и т.н.Хубу че знам пътя наизуст.Сложих му хубава система слим.Снощи ми са обажда специално да каже че прогледнал.А системата за 45лв ми я остави(подари).Вече е в кофата.Ако някой колега иска да ми пише.Подарявам я докато не съм я засилил към казана още......
            FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

            Коментар


              #21
              Хаха, на фиатка до 2005г. и ксенон от 30лв свети идеално.Да има разлика с такъв от 100лв, но не и да си заслужава разликата от 70лв.Аре стига реклама, в сервиза има слагайте квото искат.Тука проблеми с чекове няма. Аудитата в този форум не ни интересуват.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #22
                emzo написа:
                Хаха, на фиатка до 2005г. и ксенон от 30лв свети идеално.Да има разлика с такъв от 100лв, но не и да си заслужава разликата от 70лв.Аре стига реклама, в сервиза има слагайте квото искат.Тука проблеми с чекове няма. Аудитата в този форум не ни интересуват.
                Не е до реклама колега,а опит да се налее малко професионална мисъл във форума.Всеки избира какво сам да си закупи,сложи,както хиляди пъти съм повтарял.Но ако искаш да ти свети, ксенон от 30лв едва ли ще ти свърши работа.Има онлайн магазини с читави ксенонови системи.Айде още малко да бъзикнем радиото с още една снимка.Н1-6000к дълги светлини.....Сами си направете извода кое е менте и кое ксенон.П.С..А фиат брава/о,марея с ксенон от 30-40лв свети толкова "идеално" че трябва да си слага от тея жълтите очила вечер за да вижда пътя..
                Прикачени файлове
                FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                Коментар


                  #23
                  emzo написа:
                  Тука проблеми с чекове няма. Аудитата в този форум не ни интересуват.
                  Показал съм Аудито защото Бравата ми е с рефлекторни фарове и на нея ксенон просто няма да сложа защото не съм идиот да вадя очите на хората. Никаква реклама не правя, не съм сервиз, нито търговец! Използваните в снимката крушки и баласти съм ги купувал за себе си! В багажника си нося цял кит от евтините с DC баласти и крушки само защото ми изгоря баласт на пътя и взех цял комплект от първия магазин, който срещнах (искаха ми 20лв за баласт и крушка или 30лв за цял комплект за 2 фара :D ). В последствие установих, че има огромна разлика в светенето. Потърси информация в нета и открих, че всички китове от най-евтините са DC-DC преобразувател и възможностите му като ток, който може да даде са ограничени. Съответно крушките светят по-слабо и с по-висока цветна температура. Реално с такъв баласт крушката свети на 60-70%. Както на тоя свят няма абсолютно зло така и тия баласти си имат плюсове (единплюс да сме точно). Поради липсата на инвертор и тъй като високото напрежение към крушката е постоянно няма смущения в радиото.Опитах се да бъда полезен, ако това не се хресва на колегата модератор Emzo, да ме извини.
                  Fiat Brava SX 1.4 12V

                  Коментар


                    #24
                    emzo написа:
                    Тука проблеми с чекове няма. Аудитата в този форум не ни интересуват.
                    Тука има проблеми само с треперенето на светлината, дневния километраж, виждането на мокър асфалт, разпалването до 100% и най - вече с хората, които си вярват ,че не си заслужава разлика от 70 лв - много по - добре е първо да се нашиеш с нещо от 30 лв. след това да го изхвърляш, после да вземеш от 100, да платиш 2 монтажа и да си напред....
                    Fiat Brava 1.8 16V GT

                    Коментар


                      #25
                      Бих искал само да напомня за целта на темата! А именно, че евтините баласти СА ОПАСНИ, ПРЕДВИД СКЛОННОСТТА ДА ПРЕГРЯВАТ и недай си боже да се запалят !!!Силата на светене на съответните крушки, както стана ясно зависи от доста фактори: състояние на рефлектора на фара /дори и лупа, зад нея има рефлектор!/; състояние на стъклото или друг прозрачен материал; състояние на електрическата система; качеството на свързване, на отделните компонети и разбира се не на последно място - качеството на ксенон комплекта! Няма как комплект на китайски, никому известен производител да е толкова добър, като комплект на ОСРАМ, БОШ или ФИЛИПС!
                      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                      http://www.keepfighting.ms

                      Коментар


                        #26
                        niko09 написа:
                        emzo написа:
                        Тука проблеми с чекове няма. Аудитата в този форум не ни интересуват.
                        Тука има проблеми само с треперенето на светлината, дневния километраж, виждането на мокър асфалт, разпалването до 100% и най - вече с хората, които си вярват ,че не си заслужава разлика от 70 лв - много по - добре е първо да се нашиеш с нещо от 30 лв. след това да го изхвърляш, после да вземеш от 100, да платиш 2 монтажа и да си напред....
                        Tи си ясен, на какво мнение си. Да ти търся ли темата, където отказа облог ?
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #27
                          По - важното е на теб кога ще ти се изясни. Като модератор трябва да си наясно, че идеята на форума е хората да си помагат - не да има само 2 мнения колко яко "свети" нещо от 30 лв щото ти и още 2-3 така казвате... Щото може да прегледаш всичките теми и мнения, да си направиш една равносметка колко са (ако има такива преди всичко) доволните от нeвeрoятния ксенон от 30 лв и колко са недоволни, и най - вече благодарение на вашите надървени мнения колко от тях са си купили ксенон по 2 пъти ,щото са прочели глупости написани от някой във форума във всяка една тема свързана с ксенон. Включително и в настоящата тема, в която става въпрос за въпросните боклуци, които така харесваш - ти продължаваш да твърдиш , че видиш ли то не е точно така ... партидата била....никога не си виждал такава разлика....реклама било...направо кажи ,че колегите още малко и си го е измислят...а снимките са обработени...айде стига глупости.
                          Fiat Brava 1.8 16V GT

                          Коментар


                            #28
                            Ами не, всеки си носи кратуна на раменете и си решава.Аз знам как да си избера ксенон. Лицето Х , че не знае - негов проблем.То е малко като избор на скъпа техника - на един му харесва, на друг - не. Един препоръчва стока, някой чете и се мята(купува я) и после .... Все едно да назначиш лечение по интернет.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #29
                              Jimy написа:
                              Бих искал само да напомня за целта на темата! А именно, че евтините баласти СА ОПАСНИ, ПРЕДВИД СКЛОННОСТТА ДА ПРЕГРЯВАТ и недай си боже да се запалят !!!Силата на светене на съответните крушки, както стана ясно зависи от доста фактори: състояние на рефлектора на фара /дори и лупа, зад нея има рефлектор!/; състояние на стъклото или друг прозрачен материал; състояние на електрическата система; качеството на свързване, на отделните компонети и разбира се не на последно място - качеството на ксенон комплекта! Няма как комплект на китайски, никому известен производител да е толкова добър, като комплект на ОСРАМ, БОШ или ФИЛИПС!
                              Има колега има.Сменял съм и оригинални баласти на опел,фоксваген,мазда и т.н.Бош и др..Сменям ги с хубав баласт и по нищо не се различава че е с "китайски баласт".Всичко е електроника да му се не види.Новите хубави баласти вече от 2 години ги правят със защита и като изгори баласт,то само спира да работи.А старите особено ментетата като изгори баласт в повечето случай гореше и предпазителя,защото мосфет транзистора входния дава на късо.Не дай си боже и предпазителите да са ти такива от бензиностанция за по левче 10 предпазителя и ела да видиш ко става.Инсталацията става лудница....Е не мога да отрека качеството на Бош или филипс ,но там и тарифите са мноооого нагоре.Не познавам и не съм виждал още човек да си купи такъв коплект ксенон.Така че има колега прилични китайски заместители но както вече споменах един баласт е по скъп от цял комлект менте.И там вероятноста да се запали баласта или да повреди инсталацията е сведен до 0.....П.С...Като се замисля разликата между хубав оригинален и хубав китайски е само една.Оригиналните изгряват мигновено,докато китайския му трябва време....До преди една година имаше баласти китайски които изгряват за 3 сек,но уви както всяко хубаво нещо в БГ изчезна от пазара.....Добре че си запазих и си сложих на дългите такива баласти....
                              FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                              Коментар


                                #30
                                И в момента си се продават т.нар. бъзопалещи баласти.Пак са си китайски.Не знам от къде са изчезнали?Обаче цената е като за 2 хубави китайски АС баласта.
                                Alfa 147jtd/ Alfa 147 Selespeed

                                Коментар

                                Working...
                                X