Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВАЖНО - много опасен БАЛАСТ за ксенонови лампи!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ВАЖНО - много опасен БАЛАСТ за ксенонови лампи!!!

    Колеги, искам да ви предупредя НИКОГА да не купувате подобен баласт!!!!Продава се в OLX, БАЗАР и къде ли не още! Цената му е безумно ниска: 15лв, че и по-ниска.НЕ СЕ ПОДЛЪГВАЙТЕ!Това идиотско нещо загрява, прегрява и се запалва! Резултата може да е фатален: пожар и тн!
    Прикачени файлове
    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
    http://www.keepfighting.ms

    #2
    От около месец съм точно с такива китайчета и не ми е направило впечатление да прегрява,но когато цъкна фаровете,за секунда ми отнема всичкия ток и датчиците по таблото падат долу.
    Fiat Stilo 1.6 16V (5 dr) (103 Hp)

    Коментар


      #3
      Аз ползвах тези баласти точно седмица, единия спря да работи! След смяната му с нов, покарах още три дни ... от събота до вчера сутрин. Без да проверявам дали грее, още в самото начало забелязах, че са омазнени, но това го отдадох на пръски от блоу-оф. Обаче вчера сутрин си замириса юнашката, та се шашнах много. Пипнах ги и двата бяха много топли и омазнени. Свалих единия и веднага стана ясно, че имено той мерише! Отворих го и веднага стана ясно.Сега съм с нови от официален тунинг магазин /ПРО...С/, на цена от 76лв за двата! Имат и гаранция, 3 или 6 месеца ... не помня.Съвета ми е: следи ги и дано имаш достъп, ако видиш омазнено по тях ... просто си събери пари за по-качествени, щото тея китайски, китайски ама чак пък толкова зле
      Прикачени файлове
      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
      http://www.keepfighting.ms

      Коментар


        #4
        След като ги сложих единия изкара около 15 мин и изгоря.Съответно го смених пак със същия модел,но ще имам едно на ум и довечера ако я карам ще направя една проверка дали развиват висока температура.Но смятам,че е на късмет,защото много познати са доволни и ги карат от около година и нямат проблеми.
        Fiat Stilo 1.6 16V (5 dr) (103 Hp)

        Коментар


          #5
          Над година ползвах такива Джими.Явно е до партида или друга е причината.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Може, не споря! Но както каза колегата, по-горе имайте едно наум! Наистина са с много хубава цена, дори аз си ги купих за 32лв в едно с крушките, но резултата ПРИ МЕН ви го разказах!Просто, ако имате такива или смятате да си закупите, ги следете от време на време!!!
            Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
            Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
            http://www.keepfighting.ms

            Коментар


              #7
              до колкото виждам са слим... слим баласти съм пробвал 3 модела всичките правеха проблеми кой премигва кой загравя... ако ще са евтини най-добре нормалните баласти май са по-безпроблемни
              Haters Gonna Hate

              Коментар


                #8
                Аз изкарах с такива точно месец. 35 лв комплекта с крушките. При мен обаче 1 път изгоря крушка, втория път - не знам кое от двете, комшията ми подари неговия и директно смених и крушката, и баласта, и на третия път изхвърлих всичко и си сложих нормални крушки.

                Коментар


                  #9
                  Всеки сам избира съдбата си.За съжаление докато продължавате да купувате буклуци ще си имате и проблеми всякакви от рода на не пали винаги,трепери светлината,това ми изгоря онова ми изгоря или не дай си боже като на колегата да се запали баласта.Ужас.За 30 лв ще си запалите колите бре....Най-малкото което трябва да знаете и това което повтарям с години е че евтините системи са не само проблемни,но и не светят.Загледайте се в снимката и ще видите каква е разликата между хубав и евтин ксенон.Защо ги взимате?Естесввено има и доволни колеги които ще кажат,че са си купили евтин боклук и нямат никакви проблеми.Е нямат проблеми но и си мислят че карат на ксенон.Винаги съм казвал ако нямаш бюджет за хубава ксенонова система по добре изчакай и събери някой лев и си купи хубава или изобщо не слагай.Карай си на халогенните крушки.В крайна сметка автомобилите са си ваши и вие си решавате какво да им слагате и какво не,но докато слагате всякакви боклуци ще има и теми като тази и недоволни.И един съвет от мен.Когато слагате ксенон винаги си проверявайте предпазителите на фаровете дали са оригинални или сменени поне с хубави,за да може ако стане нещо такова като колегата със запаления баласт, да ви изгори бушона а не инсталацията.
                  Прикачени файлове
                  FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                  Коментар


                    #10
                    добре че видях темата навреме тъкмо мисшех тия дни да поръчвам тея китайки.само да споделя преди месец си купих 4 крушки h1 за 16 лв сини са обаче светят бяло и съм много доволен от тях самият цвят като на ксенон 5100 горе долу.така че след прочетеното май ще си карам на обикновенните

                    Коментар


                      #11
                      Taя снимка по-горе е с рекламна цел на нечий сайт.Не се връзвайте. Всичко е китайско. Въпросните баласти работят още, година и 5 месеца вече.Не че няма кофти партиди, ама имам познати в сервиз, в който слагат луксима ли кви бяха , дето са една торба пари и там и запалени баласти и кви ли не дефекти.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        ксенон

                        че всичко е китайско е вярно , но като си купиш баласти по 50лв броиката .крушки по 15 лв и отидеш в сервис на регулиране на фаровете нещата се получават.карам с ксенон от 5 години и съм доволен, пробвах и лед крушки с баласти , но много разсеиват светлината не подлежат на регулиране и ги махнах.за мен верният ,,цвят,, е 4.3к другите много дразнят и заслепяват .

                        Коментар


                          #13
                          Верно е, че почти всичко е китайско. Една част просто се прави там, а друга си е абсолютно китайски продукт, но от там идва и основната разлика ... предполагам.Освен това, за качестовото на всяка фирма занимаваща се с електроника се съди и за факта, с колко брак излиза от поточната линия. Някои продукти, като този от първият ми пост със сигурност не са минали подобен качествен контрол, т.е. дали работи или не, това ще разбере потребителя. На моя въпрос: има ли гаранция, продавача ми каза: от склада, от където ги взимам ми ги дават в чували и реално на тая цена ... каква гаранция искаш???Преди години за бравото си бях купил китайски ксенон, с година гаранция ... баластите издържаха, единия година, другия все още работи /5години/ ?! Лампите от комплекта все още са в избата ми, работещи!Сегашните баласти са видимо много по-качествени, по-тежки и с гаранция, но при студен старт пускат 5000к със също толкова зелено-лайнян цвят, като картинката по-горе. После обаче лампите заработват и светлината е с цвят, като на халогенка.Всичко е късмет и стискане на палци, дано не са ни цакали с ... "топла бира" п.п. при прегряване или окъсяване на фалшивия баласт миризмата е много силна и трайна ... няма как да се сбърка, на кабел! това поне е успокояващо, че е надежден индикатор за проблем и може да се реагира бързо!!!
                          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                          http://www.keepfighting.ms

                          Коментар


                            #14
                            emzo написа:
                            Taя снимка по-горе е с рекламна цел на нечий сайт.Не се връзвайте. Всичко е китайско. Въпросните баласти работят още, година и 5 месеца вече.Не че няма кофти партиди, ама имам познати в сервиз, в който слагат луксима ли кви бяха , дето са една торба пари и там и запалени баласти и кви ли не дефекти.
                            Снимката наистина е с рекламна цел,но не и тук.Затова съм изтрил част от информацията на снимката за да не прозвучи като реклама.Иначе всичко по нея си е реално само цокала на крушката е Н1,а не Н7.и е правена от мен лично на бравата ми с 2 различни системи преди години.Хубава и евтинка.Иначе сте прави.Да всичко е китаиско,но има китаиско.....има и китаиско....както обичам да казвам.Много често напоследък идва някои и пита:какво да си взема?Сони ли,Паинер ли или някои Санг да си избера.То така или иначе всичко е китаиско така че ква е разликата......та така.Всеки има право да избира какво да прави с автомобила си.Негов си е. :D Внимаваите какво купувате все пак де....
                            FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                            Коментар


                              #15
                              Няма място за сравнение. Пайнера дори и нисък клас ще свири в пъти по-добре от Санга. Слагал съм много евтини китайчета и такава разлика, като на снимката ти досега не съм виждал.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар

                              Working...
                              X