Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли футболни фенове тук? 3

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моят Черноморец също сменяше абревиатурите си през годините, като носна кърпа - ПСФК, ОФК, ПФК, ФК...ама аз си го обичам. Сърцето ми е тясно за друг отбор.
    Сега играем в областните групи и там е шоу, истинско при това. Притеснявам се от времето, когато евентуално ще се завърнем в профи футбола. Вече ми се иска да не е скоро. Защо ли ?
    Например в едно от "регионалните" ни дербита играно в Бургас, съперникът ни беше в състав, чиито играчи се оказа, че познавам покрай битовизмите си, при това без да предполагам, че ритат в групата ни. Съперникът ни беше ( вече не е) най-големия конкурент в битката ни за промоция във В група. Вратарят ИМ - работи в Мтел, където си плащам сметките, двамата ИМ централни защитници са ми комшии,
    креативното ИМ халфче има зеленчуков магазин, от който редовно и с години си пазаря ( предния ден ми беше продал зеле за бидона), крилото ИМ е брат на мой познат, другото ИМ крило се оказа шурито на друг мой познат, централния
    ИМ нападател пи с нас кафе преди мача, защото си търсеше компания, един от полузащитниците ИМ си нямаше ръст, но пък си имаше натрупани години и килограми, но явно не знаеше, или беше пренебрегвал тези факти, защото в името на красивия и зрелищен футбол опита няколко задни ножици. Опитите му започваха с красиво извисяване, но завършваха с несъвършени падания. Те (паданията му) се чуваха и усещаха от нас, но като че ли...страданията му не комуникираха с естетическата наслада от изпълненията му. И все пак, как да не ти е симпатичен номер 6. Номер 5 пък ми се оказа редовен клиент, а аз го разпознах чак до тъч линията, когато гонеше една безнадеждна топка, пуснал се в див тръст. Разпознах го повече по маниер и глас, когато губейки странно устремената в нищото топка, "сподели" с нас зрителите и половината футболисти на терена, че всъщност е получил "Бахти паса". На десятката ИМ пък, баща му е наш краен фен, който седеше до нас на имровизираните трибуни, а за разлика от друг път не използваше нецензорни определения към противниковите играчи, но пък ни осветляваше кой какво може, къде живее в Бургас и как пътува до гр. Средец за да тренира. За кой отбор да си в такива мачове ? Та тези момчета играят футбол на "живот и смърт", играят истински футбол, идващ от недрата на душите им, играят го само за своя кеф и бадева. Няма Каранга, няма Прохазка, няма обърнати джобове, няма - няма. Та с две думи де. Чувствам се доволен и винаги тръпна в очаквания за следващия мач. Скоро ще мерим сили с ФК Тънково от Община Несебър. Ще играем на техния стадион, който се "коси" от овце и най-вероятно се "тори" пак от тях. Дано се оправи времето, че освен пукот на кори и псувни да чуваме и някоя и друга птичка, които по това време на годината са си 13-ти играч за домакините ( по презумпция и неписано правило съдията в тези мачове се приема винаги за 12-тия играч на домакините). Вече не гледам Първа лига и честно казано не ме и интересува заради фалша и комерсиалното в нея. Имам/е си мое/наше първенство в зоните, което ми носи много повече наслада, истинност и много смях разбира се, покрай противниковите състезатели - акрани, побрали с хиляди мъки шкембета и дупета във футболни екипи.........Нашия Черноморец взима нещата по-сериозно. Играем с наши юноши и няколко по-опитни. При гостуване по села и паланки ни посрещат, като Барселона.Всеки мач за селския футболист срещу Черноморец е, като Велик ден. Играе се нахъсано, амбициозно и твърдо, ако пък в "стимула" освен двойната мешана в местния ресторант има и 20 лв. на калпак вече се играе и грубо срещу нас...Абе зрител да си.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      Казаното от Тодоров, само потвърждава моето мнение, че лека полека спорта в България остава само на аматьорско ниво (както беше преди 15-20 години в Люксембург, Андора и т.н.) То лошо няма де, ама ние сме с големите претенции. Аматьорския спорт има своя чар и романтика. И тя се изразява точно в думите от горния коментар Към всичко написано мога да добавя, че и като си играч също има тръпка. Понеже се занимавам със спорт на аматьорско ниво (друг - не е футбол). Запознавам се с хора с различни професии, които в ежедневието си няма как да срещна. Играеш или гледа...тръпката е голяма. Естествено спортната злоба е на лице, но почти винаги феърплея е на първо място.

      Та...да не забравяме, че това е само игра, която трябва да ни обединява. Да изпитваме приятни емоции, които след време да споделяме. За това ...дайте обидите да ги оставим настрани, а?
      ФИАТ- Пътят е само формалност
      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
      -----------------------------------------------------
      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

      Коментар


        Да, Кау. Правилно си ме разбрал. Мисля си, че футболът у нас спокойно може да бъде аматьорски, или както беше преди много години - на полу-аматьорско ниво. Пример днес е Исландия. Народ с 300 000 човека има добър национален отбор с футболисти играещи ВЕЧЕ в Англия, Германия, Швеция. Повечето от тях са излезли от местното аматьорско първенство.
        И накрая: Ето как Меси разбира футбола и доказва защо е голям.
        https://www.youtube.com/watch?v=ZtaarNtJDWk
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          Моля ви, сменете коментатора по БТВ екшън ... ще получи удар ако Реал вкарат на Юве ! Той получава постоянни, микро оргазми при всеки удар на реалци, а щом Роналдо докосне ... екрана се подмокря ... баси! Ай стига! Дайте му легенче и да си ходи.
          п.п. виждам че обсъждате БГ футбола, но не се сдържах от тая простотия ... сори
          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
          http://www.keepfighting.ms

          Коментар


            Изгледах само последните 10 мин от първото полувреме, в които Роналдо толкова пъти припадана артистично в наказателното, че заслужава не Оскар, ами награда от някой европейски кино фестивал. Толериранието на симулации дразни и разваля футбола повече от всеки друг вид съдийски "грешки".
            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

            Коментар


              Не съм му фен, на Роналдо, но всъщност е уникален ... има невероятни изяви! Обаче чак такава фенщина и то от профи коментатор ... само от Манчи може да се прояви. /който следи Ф1, ще е наясно/

              Дано Юве успеят ... футбола е уникален на Бернабеу и някак странно, но Реал не са толкова страшни.

              едит: но уви, явно не всичко е футбол, дори в такива мачове ... жалко!!! не вярвах, че в тая минута някой може да свири подобна дузпа?! това не бе дузпа, поне за мен ... не че има значение, но съдията бе подведен и фактически ни прецака и ощети да гледаме още супер футбол. Фен съм на Юве ... исках да победи по-добрият, дузпата бе смешна, съдията също ... да изгони и Буфон, глупости
              Последна редакция от Jimy; 11.04.2018, 23:06.
              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
              http://www.keepfighting.ms

              Коментар


                Като фен на Реал, се радвам, че се класирахме...но не исках по този начин. Юве надиграха Реал в реванша тактически и не заслужаваха така да приключат. Към края се видя, че жълтите бяха по изморени, но влезеше ли мача в продълженията, нищо не се знаеше. Дузпа, за мен по скоро имаше, но все пак съм фен на Реал. По всяко друго време от мача, би се свирили, но в 95та минута е доста деликатно, Може би факта, че Бенатиа минута по рабо направи и два брутални фала също оказа влияние. И въпреки всичко, изхода на за 1/2 финала се реши по възможно най-грозния начин, за феновете на спорта.
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  Мда, прекалено тънка дузпата! И според мен, точно в този мач, в тази последна минута на продълженията да свириш прекалено настървеното разтягане на някой в защита ... не, не беше правилно! Още повече, че знаем колко лесно падат нападателите в противниковото наказателно поле ... достатъчно е само да усетят дъха на защитника. Жалко! Предполагам, горчивината на победата не е само при теб, Kay_ ... за съжаление ?!
                  Всичко до тоя момент говореше за футбол: изненадата от играта на Юве, невъзможността Реал да си направят играта точно на Бернабеу, стратегията на Юве. Защото наистина се умориха накрая, но имаха още две смени, освен това можем да приемем тактически идеята за това да уморят противника и да очакват развръзката именно в така очертаващото се продължение ... но уви. Нищо, ще гледаме изявата на другата изненада Рома! Беше невероятно, как опукаха Барса, въпреки че съм им фен и ми се искаше да продължат, но ... догодина!
                  Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                  Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                  http://www.keepfighting.ms

                  Коментар


                    Много тънка беше ситуацията, но си мисля, че точно в този етап на турнира, в такъв развой и в такава минута не трябваше да се отсъжда дузпа. Дали я имаше, или не - не се наемам да коментирам.
                    Двубоят беше "луд", а съдията се оказа под голямо напрежение. Решението му беше взето в състояние на афект, а объркаността му си пролича малко след като изгони Буфон. Сигурен съм, че съдията проклина мига, в който Роналдо свали топката в краката на съотборник.
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      Честити поредни калъфки на феновете на Левски!
                      Не съм суеверен, но имам чувството, че някакво проклятие тегне над този отбор. Когато спрат да злобеят по адрес на ЦСКА, ще изгрее слънце и на тяхната улица. Няма силен ЦСКА без силен Левски и обратно. Аксиома!
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        да ме извиняваш ,ама твойто е типично по чорбарски .Не написа нищо за юбилея ,ама за Левски не се сдържа .В отговор на злобеенето излиза ,че повече мразите Левски от колкото обичате Литекс или там каквото е вече .Все едно не завършихте втори ...
                        фиатче Браво 2.0

                        Коментар


                          Пиша повече във ФБ, тук влизам рядко. Вече не се и интересувам особено от футбол, но снощи левскарите наистина ме зарадваха . Сушата и изобщо големите провали на Герена като че ли съвпаднаха с момента, в който ЦСКА беше лишен от участие в ЕКТ (както се чува, с участието и доносите на мустакатия адвокат - наместника на Миша Чорни, който наливаше чисти пари в Левски) и на негово място се промъкна Левски. Злобата не е хубаво нещо, а левскарската общност злобееше искрено. И искаше ЦСКА да го няма, да изчезне. И защо? В запалянковщината е така: радваш се на успехите на любимия тим и на неуспехите на вечния противник. Но да искам Левски да го няма, да изчезне, да играе в селските групи? Никога!
                          Какво да напиша за юбилея? ЦСКА навърши 70 години от създаването си и го отпразнува със скромно тържество с участието на Стоичков и Бербатов .
                          Последна редакция от snake; 10.05.2018, 19:53.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            Не само ГОЛФ, явно и ЦеСеКа е диагноза...

                            Венко, уважавам те за всичко друго, ама за това ...
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              От тоя мач искрено ме издразни единствено тениската, с която беше тоя дебелак стефанов. Ако имаше истински слависти, трябваше да му счупят главата заради това, а и не само те. Ама то остави футбола и феновете му, това си е гавра с всички българи.
                              Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                              ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                              Коментар


                                Започвам да се настройвам на вълна световно първенство. До този момент не бях се интересувал как върви подготовката, строежът на стадионите и организацията покрай Русия 2018 г.
                                Тия обаче ме удариха с мокър парцал. Почти всичките им 12 стадиона са нови и вече готови. Само Лужники е реконструиран, а "реконструкцията" му е включвала изцяло "изкормване" на "вътрешностите" и покривната конструкция, така че
                                от Лужники да остане само името и външната му фасада. Гледах много видео-материали относно строежа на стадионите и видях много интересни архитектурно-инженерни решения. Руснаците явно разполагат с огромен ресурс за провеждането
                                на това първенство и противно на моите първоначални очаквания изглежда ще направят добър турнир...Нещо повече, в мен се загнезди идея да гледам няколко мача на живо. Ако човек си купи пакет за няколко двубоя, пътните между стадионите са за сметка на организаторите. И все пак руснаците остават верни на себе си чрез стадиона в Екатеринбург. Невероятно руско хрумване е да бъдат направени трибуни...извън самия стадион. Кефят.
                                https://www.youtube.com/watch?v=oxHVdg90lx0
                                A17DTС/S
                                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                                Коментар

                                Working...
                                X