Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

fiat bravo 1.6 vs volvo 440 1.7t

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колега, понавървяват тези Волва. А ти случайно ли си се сетил или има мераклия за гонка с такова Волво ?
    Renault Modus 1.2 16v 2006
    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

    Коментар


      #17
      slav4o_vt написа:
      Хах доста се е изписало. Ами това което намерих за това волво са различни данни, на някои места го дават че тежи колкото бравото. А относно махането на седалки, задната седалка нямам ли право да я махна временно, например ако нося багаж. Едно време сме карали така касети със грозде, понеже не се събира всичко в багажника.
      Временно всичко може, ама нали знаеш, че всичко временно остава за постоянно Аз така "временно" махнах резервната гума, крика, задната седалка, ама още не съм ги слагал Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Доколкото знам, нямаш право да махаш нищо, иначе могат да ти напишат глоба.
      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

      Коментар


        #18
        Valiosport написа:
        Аз така "временно" махнах резервната гума, крика, задната седалка, ама още не съм ги слагал Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
        И като ги махна тия неща, по-бърза ли стана колата.
        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

        Коментар


          #19
          То и това го има че няма файда много. Иначе защо да не мога. Все пак няма пасажери. Имам един познат който разправя колко вървяло, па даже с хора, отивал за морето. И като изпреварил един и като вдигнал 180. Викам си тя сигурно мощна тая кола щом е турбо бензин. Пък тя била 120 коня. Въпроса е че явно е лека. Та тей де. Ще го питам дали може да я вземе, че била на баща му по принцип. Пък човека е голям фен на Волво, и статии за тях знае на изуст
          FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
          FIAT Punto sx 75 '94

          Коментар


            #20
            slav4o_vt написа:
            То и това го има че няма файда много. Иначе защо да не мога. Все пак няма пасажери. Имам един познат който разправя колко вървяло, па даже с хора, отивал за морето. И като изпреварил един и като вдигнал 180. Викам си тя сигурно мощна тая кола щом е турбо бензин. Пък тя била 120 коня. Въпроса е че явно е лека. Та тей де. Ще го питам дали може да я вземе, че била на баща му по принцип. Пък човека е голям фен на Волво, и статии за тях знае на изуст
            Абе те конете не са всичко по принцип...Тя нека да има 2 пъти колкото твоя въртящ момент пък нека и дваж по-малко коне да е...
            Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
            Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
            EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

            Коментар


              #21
              Predatorsi написа:
              Абе те конете не са всичко по принцип...Тя нека да има 2 пъти колкото твоя въртящ момент пък нека и дваж по-малко коне да е...
              доста забавен коментар. Колега, какво ще стане ако има 2 пъти повече въртящ момент и 2 пъти по- малко макс коне викаш? По темата, малко лапешка работа ми се струва, но дано има развръзка и не остане поредната висяща тема.
              FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

              Коментар


                #22
                Predatorsi написа:
                slav4o_vt написа:
                То и това го има че няма файда много. Иначе защо да не мога. Все пак няма пасажери. Имам един познат който разправя колко вървяло, па даже с хора, отивал за морето. И като изпреварил един и като вдигнал 180. Викам си тя сигурно мощна тая кола щом е турбо бензин. Пък тя била 120 коня. Въпроса е че явно е лека. Та тей де. Ще го питам дали може да я вземе, че била на баща му по принцип. Пък човека е голям фен на Волво, и статии за тях знае на изуст
                Абе те конете не са всичко по принцип...Тя нека да има 2 пъти колкото твоя въртящ момент пък нека и дваж по-малко коне да е...
                Колега, това не е съвсем така с въртящия момент и конете .... Давам ти веднага пример. Хонда Сивик 6-та генерация 1.6 125 коня има 144 Н/м въртящ момент - колкото Браво 1.6, ама някак си при еднакви въртящи моменти и 20 коня повече за Хондата ... ме издухва сякаш съм спрял. 1.9 SDI мотора, който е 64 коня и се слага на Поло, Голф, Ибиза и не знам си още какво има около 120-130 Н/м. Обаче Браво 1.4, което има около 100 Н/м, ще го отвее лошо. С този висок въртящ момент дизела може да вземе първите 30-40 метра максимум. От там нататък спира. Нито въртящият момент е определящ, нито конете, нито кубатурата, нито килограмите. Коя кола как ускорява зависи от много фактори. А при тия нашите коли зависи най-вече и от поддръжката и състоянието на колата.А ти колега, ако успееш да навиеш пича с Волвото, пускайте се смело. Не е срамно да паднеш от турбо кола с 20 коня повече. Срамно е да биеш кола с 20 коня по-малко от твоята и да се хвалиш...Мен лично 1 комшия ме навива на гонка. Първата гонка с Реното :D (Миналата седмица се осмелих да ударя и 1 прекъсвач - 6500 оборота кове :D ) Малкият няма книжка, но много се е надъхал с 1 Вектра Б седан 2.0 дизел 82 коня и ще му връча телескопа с Рендето. Като бях с Фиата, не смееше да говори за гонки...
                Renault Modus 1.2 16v 2006
                Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                Коментар


                  #23
                  Преди на QV-то така махах всичко отзаде и това бяха около 30кг (инструменти, крик, резервна гума и задна седалка) и разликата беше 1 кола на 400м.и да аз усещам разлика като се качи някой даже и 50 кила да е... особено на по малките двигатели много се усеща.
                  GTV 01', GTV 99', Spider 98'

                  ex: 145QV 97'

                  Коментар


                    #24
                    v1per написа:
                    Преди на QV-то така махах всичко отзаде и това бяха около 30кг (инструменти, крик, резервна гума и задна седалка) и разликата беше 1 кола на 400м.и да аз усещам разлика като се качи някой даже и 50 кила да е... особено на по малките двигатели много се усеща.
                    Аз на Фиата не усещах разлика... ама сега в Реното с тези 75 коня наистина се усеща, дори и 1 пасажер да има само ....
                    Renault Modus 1.2 16v 2006
                    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                    Коментар


                      #25
                      Ама всички приемат всяка една дума като закон ...Все едно съм казал ,че важи при всякакви условия...хахаха...Започвам да се забавлявам искрено...Много клавиатурни рейсъри много нещо...Каже някой нещо и всеки се мисли за по-по най...Това ,че на някой колата вървяла повече ,какво значи...Винаги има по-хубава жена от твоята и по-бърза кола от твоята...Истината е ,че в нашата мила родна страна се правят улични "гонки" костенурки...Айде със здраве и да не приемете думите отново твърде буквално...И да не съм чак толкова офтопик ,ще кажа едно...Волвото ще бие...
                      Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                      Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                      EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                      Коментар


                        #26
                        Predatorsi написа:
                        Ама всички приемат всяка една дума като закон ...Все едно съм казал ,че важи при всякакви условия...хахаха...Започвам да се забавлявам искрено...Много клавиатурни рейсъри много нещо...Каже някой нещо и всеки се мисли за по-по най...Това ,че на някой колата вървяла повече ,какво значи...Винаги има по-хубава жена от твоята и по-бърза кола от твоята...Истината е ,че в нашата мила родна страна се правят улични "гонки" костенурки...Айде със здраве и да не приемете думите отново твърде буквално...И да не съм чак толкова офтопик ,ще кажа едно...Волвото ще бие...
                        А аз ще се въздържа от коментар относно компетентността на мнението ти...
                        Renault Modus 1.2 16v 2006
                        Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                        Коментар


                          #27
                          Ами не ,изкажи се...Няма проблем...Няма да се обидя... ...Просто ми стана смешно ,това е... Затова не обичам много да пиша ,защото във форума липсва интонацията ,която е важна за един разговор...Ама както и да е...Но ако погледнем двете коли чисто по каталог(което в повечето случаи не е показателно в предвид годините на колите ,които караме) ,Волвото го дават със секунда и половина по-бързо до 100...
                          Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                          Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                          EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                          Коментар


                            #28
                            Predatorsi написа:
                            Ами не ,изкажи се...Няма проблем...Няма да се обидя... ...Просто ми стана смешно ,това е... Затова не обичам много да пиша ,защото във форума липсва интонацията ,която е важна за един разговор...Ама както и да е...Но ако погледнем двете коли чисто по каталог(което в повечето случаи не е показателно в предвид годините на колите ,които караме) ,Волвото го дават със секунда и половина по-бързо до 100...
                            Точно! По каталог ще разбие Фиата. Ама това е за нови коли. Не за курници по на 20+ години. От къде знаеш, че е читаво това Волво. От къде знаеш тая турбина колко работи ?
                            Renault Modus 1.2 16v 2006
                            Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                            Коментар

                            Working...
                            X