Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

След ПТП - към коя ГО да предявя искания

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    tomazo написа:
    BO написа:
    Какво въобще може да го мислите?В този случай има един виновник - този който е направил ПТП-то.В този случай и само един трябва да има АКТ.Извода оставям на вас.
    Аз познавам и един "втори" дето му писаха акт за неспазване на дистанция в подобен случай (на базата ,спирачен път ,поражения по автомобила и т.н. )
    Има такъв шанс. Ако всички си кажат нещата и втория каже, че първия е спрял и го е ударил, пък след малко и 3-тия ги удари. Така, да. Ама колегата си е описал точно какво е станало. И в тази ситуация няма съмнение кой е виновен и къде трябва колегата да ходи да си търси парите.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #17
      Аз, брат ми и още няколко познати имаме такива актове, точно за неспазване на дистанция. Логиката на полицаите бе, че удариш ли някого отзад си виновен, независимо от обстоятелствата и това, че всъщност сме спрели нямало значение. Парите си ги взех от застрахователя на оня, който ме удари и съответно моя застраховател е платил на предния. Гадното е, че ти признават само едната щета - тази отзад...
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        #18
        gamma написа:
        Аз, брат ми и още няколко познати имаме такива актове, точно за неспазване на дистанция. Логиката на полицаите бе, че удариш ли някого отзад си виновен, независимо от обстоятелствата и това, че всъщност сме спрели нямало значение. Парите си ги взех от застрахователя на оня, който ме удари и съответно моя застраховател е платил на предния. Гадното е, че ти признават само едната щета - тази отзад...
        Значи ти, брат ти и още няколко твои познати сте били прецакани.Лично аз не знам полоицай който би се изложил толкова стабилно. А с едно леко обжалване на постановлението, същото ще отпадне съвсем лесно.Искам съвсем често да ми кажеш - като е дошъл полицая, първия и втория (ти), казвате, че сте спрели и накрая един от зад ви удря. Ама полицая е решил и на теб да ти напише АКТ. Искам съвсем честно да ми кажеш дали така е станало.Да не се окаже точно така, както съм написал в горното ми мнение - ти си си казал, че си го ударил тоя отпред, защото бил спрял рязко, а тоя отзад те е ударил след това.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          gamma написа:
          Аз, брат ми и още няколко познати имаме такива актове, точно за неспазване на дистанция. Логиката на полицаите бе, че удариш ли някого отзад си виновен, независимо от обстоятелствата и това, че всъщност сме спрели нямало значение. Парите си ги взех от застрахователя на оня, който ме удари и съответно моя застраховател е платил на предния. Гадното е, че ти признават само едната щета - тази отзад...
          хаха, по тая логика като си спрял и някой вместо да потегли напред, тръгне без да иска назад, пак на теб ще ти пишат акт. И ако мога да попитам, каква трябва да бъде безопастната дистанция, че някой ако реши да не спре и те нацели с 40 км/ч ти да не удариш тоя отпред - 5-10 метра ли?
          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

          Коментар


            #20
            BO написа:
            Искам съвсем често да ми кажеш - като е дошъл полицая, първия и втория (ти), казвате, че сте спрели и накрая един от зад ви удря. Ама полицая е решил и на теб да ти напише АКТ. Искам съвсем честно да ми кажеш дали така е станало.Да не се окаже точно така, както съм написал в горното ми мнение - ти си си казал, че си го ударил тоя отпред, защото бил спрял рязко, а тоя отзад те е ударил след това.
            Мне. Всички си чакахме чинно на светофара. Пред мен имаше кола, зад мен също. Оня, който ни намля се явяваше четвърта кола - той удря този зад мен, който удря мен, а аз удрям оня отпред. И така на всички без първия ни писаха актове за неспазване на дистанция. Много весело беше описано как автомобил ХХХХХХХ, движейки се с насъобразена скорост не успява да спре и удря автомобил YYYYYYY, който удря автомобил ZZZZZZZ, който удря автомобил AAAAAAA
            Alfa 159 SW 2.4 Ti
            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

            Коментар


              #21
              gamma написа:
              BO написа:
              Искам съвсем често да ми кажеш - като е дошъл полицая, първия и втория (ти), казвате, че сте спрели и накрая един от зад ви удря. Ама полицая е решил и на теб да ти напише АКТ. Искам съвсем честно да ми кажеш дали така е станало.Да не се окаже точно така, както съм написал в горното ми мнение - ти си си казал, че си го ударил тоя отпред, защото бил спрял рязко, а тоя отзад те е ударил след това.
              Мне. Всички си чакахме чинно на светофара. Пред мен имаше кола, зад мен също. Оня, който ни намля се явяваше четвърта кола - той удря този зад мен, който удря мен, а аз удрям оня отпред. И така на всички без първия ни писаха актове за неспазване на дистанция. Много весело беше описано как автомобил ХХХХХХХ, движейки се с насъобразена скорост не успява да спре и удря автомобил YYYYYYY, който удря автомобил ZZZZZZZ, който удря автомобил AAAAAAA
              А защо първия няма АКТ? Той не е ли минал на червен светофар когато са го ударили отзад? Или пък да е създал предпоставка за ПТП, когато е навлязъл в кръстовището в последствие, преминавайки на червен светофар. Ей така ви звучи.Тоя който е написал АКТ-а е бил пиян. А вие 3-мата, хайде двамата, защото първия бил невинен, е трябвало да си подадете жалба срещу съставянето на АКТ-а.Ти пусна ли жалба?И последен въпрос - може ли да ми кажеш по кой член ти е АКТ-а за "неспазване на дистанцията"? Това най-много ме интересува.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #22
                При такива катастрофи при наличие на кар камера в колата на невинния и при желание на полицая да разгледа клипа може да се разбере кой кого и в кой момент удря. Остава само полицая да може да го оформи граматически в акта и протокола.
                LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                Коментар


                  #23
                  BO написа:
                  Тоя който е написал АКТ-а е бил пиян. А вие 3-мата, хайде двамата, защото първия бил невинен, е трябвало да си подадете жалба срещу съставянето на АКТ-а.Ти пусна ли жалба?И последен въпрос - може ли да ми кажеш по кой член ти е АКТ-а за "неспазване на дистанцията"? Това най-много ме интересува.
                  Виж сега, нито искам да споря, нито да доказвам нещо. Имам акт по гореописаната ситуация - факт!Не, не съм подавал жалба, щото не ми се занимаваше. Ако намеря акта ще го сканирам и ще го публикувам.
                  Alfa 159 SW 2.4 Ti
                  Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                  "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                  Коментар


                    #24
                    gamma написа:
                    Ако намеря акта ще го сканирам и ще го публикувам.
                    Би било много добре.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #25
                      И аз съм от прецаканите...Затова и казах втория...

                      Коментар


                        #26
                        Всъщност независимо кой се чувства виновен или не или както и да го представи пред катаджиите, ако има съставен акт и почти неизбежно след него и НП, то тогава има съд... и когато на много хора не им се занимава...е, тогава се се създава трайна привидност за липса на законосъобразност общо взето казано...и резулатата е, че си се оплакваме от ситуацията, но не на правилното място...

                        Коментар


                          #27
                          jorko написа:
                          Всъщност независимо кой се чувства виновен или не или както и да го представи пред катаджиите, ако има съставен акт и почти неизбежно след него и НП, то тогава има съд... и когато на много хора не им се занимава...е, тогава се се създава трайна привидност за липса на законосъобразност общо взето казано...и резулатата е, че си се оплакваме от ситуацията, но не на правилното място...
                          Абсолютно съгласен.Някой може ли да изчисли, каква е правилната дистанция при спрени коли на светофар? Така че, ако някой нахули последния спрял с 40 км/ч да не блъсне предния (а той по-предния и т.н.)? Ами ако последния не кара с 40, ами със 140? Ами с 200?Коя е правилната дистанция?Трябвало е да обжалвате актовете, абсолютно съм убеден, че щяха да паднат.Нямат никакво правно основание.Понятието "дистанция" се тълкува от закона единствено и само при ДВИЖЕНИЕ. Не и при спряно МПС.Чл. 23. (1) Водачът на пътно превозно средство е длъжен да се движи на такова разстояние от движещото се пред него друго превозно средство, че да може да избегне удряне в него, когато то намали скоростта или спре рязко.

                          Коментар


                            #28
                            Immortal написа:
                            ...Понятието "дистанция" се тълкува от закона единствено и само при ДВИЖЕНИЕ. Не и при спряно МПС....о.
                            Именно и точно казано.За това искам просто да видя АКТ-а на колегата.Това звучи толкова малоумно за мен, че все едно точно някой да те удари отзад на светофар и на теб да ти пишат АКТ за минаване на червено. Абсолютно същото е. Не знам въобще как някой би се съгласил в такава ситуация да му пишат АКТ за минаване на червено, както и да му пишат АКТ за това, че не е спазил "дистанция".
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #29
                              А ако разгледаме ситуацията с акта за минаване на червено, щото например задния е бил от кортежа на бате бойко, то моят акт ще падне в съда, а има ли начин съдът да задължи КАТ да напише акт със задна дата на другия?
                              браво 1,6/90 - 09 г.

                              Коментар

                              Working...
                              X