Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

punto 99/03 1.9jtd проблем с таблото на километража! Помощ!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    punto 99/03 1.9jtd проблем с таблото на километража! Помощ!

    Здравейте, надявам се да не задавам въпроси на които вече има отговор в форума, но имам запитване. Искам да си закупя пунто 1.9 jtd 86 2002 и съм харесал едно но, има проблем с таблото и незнам какъв е. Когато колата работи всички показания работят но като я изгасиш всичко изчезва (часовника и показанията на изминатите километеи) като дадеш на контакт часовника и километрите започват да мигат(часовника се нулира всеки път). Първите секунди и всички лампи мигат(подгряване еърбег вс.) след което спират да мигат,но часовника и показанията(total km) мигат постоянно докато колата е на контакт или работи. Има изолиран кабел към подгряване на горивото(към горивния филтър) и телчето за подгряване( на таблото) мига като подгрява. Моля ви помогнете, защото ме е страх да не се набутам с някой скъп ремонт. Благодаря предварително

    #2
    Re: punto 99/03 1.9jtd проблем с таблото на километража! Пом

    lyobg написа:
    Здравейте, надявам се да не задавам въпроси на които вече има отговор в форума, но имам запитване. Искам да си закупя пунто 1.9 jtd 86 2002 и съм харесал едно но, има проблем с таблото и незнам какъв е. Когато колата работи всички показания работят но като я изгасиш всичко изчезва (часовника и показанията на изминатите километеи) като дадеш на контакт часовника и километрите започват да мигат(часовника се нулира всеки път). Първите секунди и всички лампи мигат(подгряване еърбег вс.) след което спират да мигат,но часовника и показанията(total km) мигат постоянно докато колата е на контакт или работи. Има изолиран кабел към подгряване на горивото(към горивния филтър) и телчето за подгряване( на таблото) мига като подгрява. Моля ви помогнете, защото ме е страх да не се набутам с някой скъп ремонт. Благодаря предварително
    За мигането колата може би е със сменявано табло или въртян километраж , може да се оправи със Proxy alignment със ФЕС .За подгрева на навтата нека се изкажат колегите с дизели аз си нямам на идея .
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    Коментар


      #3
      Благодаря много за отговора

      Коментар


        #4
        Някой от Дупница/Кюстендил/Перник/София? Да може да помогне с Proxy alignment FES? Естественно срещу заплащане! Или да ме опътите до някой? И каква е орентировъчната цена за тази операция? Благодаря предварително

        Коментар


          #5
          Колегите с дизелите си мълчат за подгрева на горивото май :D

          Коментар


            #6
            Re: punto 99/03 1.9jtd проблем с таблото на километража! Пом

            lyobg написа:
            Има изолиран кабел към подгряване на горивото(към горивния филтър) и телчето за подгряване( на таблото) мига като подгрява. Моля ви помогнете, защото ме е страх да не се набутам с някой скъп ремонт. Благодаря предварително
            До колкото знам няма подгряване на горивото, по скоро това трябва да е буксата за наличие на вода в горивния филтър. Това, че лампата за подгряването мига означава, че вероятно имаш изгоряла една или няколко подгревни свещи.
            Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
            Chevrolet Aveo

            Коментар


              #7
              Re: punto 99/03 1.9jtd проблем с таблото на километража! Пом

              Kemaloff написа:
              lyobg написа:
              Има изолиран кабел към подгряване на горивото(към горивния филтър) и телчето за подгряване( на таблото) мига като подгрява. Моля ви помогнете, защото ме е страх да не се набутам с някой скъп ремонт. Благодаря предварително
              До колкото знам няма подгряване на горивото, по скоро това трябва да е буксата за наличие на вода в горивния филтър. Това, че лампата за подгряването мига означава, че вероятно имаш изгоряла една или няколко подгревни свещи.
              Благодаря!

              Коментар

              Working...
              X