Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви летни гуми да си взема ? Лято 2015

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    То и аз карам до сега със летни Вредщайн и зимни Фулда,ама ми писна да се занимавам с глупости. Карам по 10 000 на година ,на балкан се качвам един път в годината в снега. Имам истински вериги ,а не някои китайски синджирчета. Все пак избора ми е направен на база на моето шофиране. Ако въртях по 30-40 000 на година и карам нон-стоп зиме и лете ,щях да си остана със зимни и летни гуми. А и все пак 400лв. за гуми не са като 800лв.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #62
      Краси, вашата зима е като една кофти есен И аз обмислям идеята за всесезонните, ама нямам идея как ще се държат при сняг, пък не е като да няма при нас...
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #63
        gergov 1973 написа:
        ...в някой страни не може да се кара с гума по-стара от 3 год. без значение от грайфера това се прави с цел сигурност и стабилност тук не става дума за агресивно каране
        Къде?
        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

        Коментар


          #64
          разбирам те колега и напълно си прав всеки ползва гуми и консуматива според потребностите си аз имах предвид като цяло комбинацията зимна и лятна гума в едно това ми се струва странноаз ползвам и двата типа гуми тъй-като жена ми е от търновско и ми се налага да минавам балкана няколко пъти зимата

          Коментар


            #65
            wwalker написа:
            gergov 1973 написа:
            ...в някой страни не може да се кара с гума по-стара от 3 год. без значение от грайфера това се прави с цел сигурност и стабилност тук не става дума за агресивно каране
            Къде?
            http://www.tuning.bg/forums/index.php?/topic/93767-%D0%B4%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D0%BE-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/в Германия

            Коментар


              #66
              gergov 1973 написа:
              wwalker написа:
              gergov 1973 написа:
              ...в някой страни не може да се кара с гума по-стара от 3 год. без значение от грайфера това се прави с цел сигурност и стабилност тук не става дума за агресивно каране
              Къде?
              в Германия
              Този линк нищо не доказва. Такъв закон в Германия няма. Там на ГТП с колата оставаш ключовете и телефон за връзка. Може да чакаш и седмица докато ти се обадят. Сменят маса неща без да питат и ти представят фактурата за плащане, ама това е друга тема.
              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

              Коментар


                #67
                Вече съм със летно-зимните чепици. Произведени в Холандия през 15 седмица на лето 2015-то.
                Прикачени файлове
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  #68
                  wwalker написа:
                  gergov 1973 написа:
                  wwalker написа:
                  gergov 1973 написа:
                  ...в някой страни не може да се кара с гума по-стара от 3 год. без значение от грайфера това се прави с цел сигурност и стабилност тук не става дума за агресивно каране
                  Къде?
                  в Германия
                  Този линк нищо не доказва. Такъв закон в Германия няма. Там на ГТП с колата оставаш ключовете и телефон за връзка. Може да чакаш и седмица докато ти се обадят. Сменят маса неща без да питат и ти представят фактурата за плащане, ама това е друга тема.
                  В Германия няма ограничение за старост на гуми. Има ограничение за дълбочина на грайфер.ГТП в Германия се минава за от 10 до около 30мин., като в това време е включено и шофиране на автомобила от проверяващия за минимум 8км. Ако МПС не може да изпълни изискванията, то то не се ремонтира, асе връща на собственика с предписания, които трябва да бъдат изпълнени и МПС-то трябва да се предостави в рамките на месец за нова проверка.https://www.youtube.com/watch?v=6sxp...=7uUwSCS3W_oИ едно предаване по немска ТВ за проверката на МПС (в три части), където се казва, че един инженер проверява по 25 автомобила на ден (част 1):Част 1 - https://www.youtube.com/watch?v=YVYBaFGN_2UЧаст 2 - https://www.youtube.com/watch?v=tjGQEiUxpTMЧаст 3 - https://www.youtube.com/watch?v=C2zTR1zi_Sw
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #69
                    След дълго чудене и избиране се обзаведох с 2 http://www.primex-bg.com/gumi/leki/G...-EfficientGrip на цена 100 лева с монтажа за Либрата... Напрвих 100 км.За сега нямам оплаквания - другата седмица ще ходя до София и ще видим как е на дълъг път...
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар


                      #70
                      Не е точно за тази тема, но това изглежда много добро предложение:http://www.michelin.bg/about/media-c...ssclimate-tire
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #71
                        Имах удоволствието да се запозная от близо с Нокиан зимните гуми ама тези, които издържат и лятото:https://www.nokiantyres.com/all-weat...erproof/Бих казал, че това е един много добър избор. Още повече, че си е чисто зимен модел, който няма проблем с летните жеги.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #72
                          Дойде ред да похваля всесезонните Вредщайн. Тия дни падна малко сняг из Бургас и ги пробвах по няколко стръмни улици,качване на бордюр през пряспа и тн. Гумите се държат напълно адекватно и никъде не срещнах проблем. И за да не ми каже някой ,че ще се опекат за едно лято и зимата няма да стават,ще добавя,че ги сложих май месец.
                          FIAT FORUM BULGARIA
                          Ракията е над политиката

                          Видео от Италфест 2011

                          Коментар


                            #73
                            Краси, за драпане всички с грайфер драпат, истинския тест е в стабилността (завой/спиране) при високите скорости, което трудно можеш да го усетиш.
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #74
                              M5kov написа:
                              Краси, за драпане всички с грайфер драпат, истинския тест е в стабилността (завой/спиране) при високите скорости, което трудно можеш да го усетиш.
                              Мишо,за мен теста е да се държи адекватно и според очакванията ми. Не съм от хората които биха рискували да направят ПТП заради единият тест. Не ми ли бяга колата от пътя,минавам ли там от където съм преценил ,че мога да мина, не се ли мъча да издрапам някои баир за мен е добра гума.
                              FIAT FORUM BULGARIA
                              Ракията е над политиката

                              Видео от Италфест 2011

                              Коментар


                                #75
                                Колеги някой да има наблюдение на 14-ка джанта, какъв размер гуми е най-удачен за стабилно стоене на пътя на фиат брава. Смених си вече зимните с летни, като размера им е 175/65 r14 и все нещо не ми харесва и се мъкна с тях вече 2-ро лято. Има ли вариант за по-широка гума при 14-ки или няма смисъл. Как седи работата с 15-ки и заслужава ли си. Ще има лисъществено поведение или е само загуба на време и пари.

                                Коментар

                                Working...
                                X