Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви летни гуми да си взема ? Лято 2015

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    pi4_s_bravo написа:
    BO написа:
    BO написа:
    Някой нещо да спомене за Bf goodrich G-GRIP?
    Към въпроса ми да добавя в този случай и:UNIROYAL RAINSPORT3FULDA SPORTCONTROL Унироял-а идва малко по-шумен и за това не ми е фаворит. Освен това предполагам, че няма да има някой впечатления, понеже е и нов модел, но все пак.
    На Бравото 195/50/15 и на Кромата 225/45/18 са Rainsport 3 ,много добра гума. Особено на Кромата ,която е доста тежка отпред се държи много добре гумата, по начало идва с доста дълбок грайфер- около 9мм.
    Как е реално като шум/ Чуваш ли някакво отчетливо виене или шум?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #47
      Не се чуват гумите, над определена скорост само вятъра се усеща като шум. Унироял летни карам открай време 4 коли имам на разположение оборудвани с летни от тая марка и се държат много добре, не стареят бързо като други марки.
      Фиат Крома 1.9 16v+
      Фиат Браво 1.6 16v
      Фиат Мареа 1.6 16v

      Коментар


        #48
        Колеги тази гума BFGOODRICH G-GRIP GO с борд ли е?Колебая се между нея и FULDA ECOCONTROL HP. С нископрофилни съм и джантите са станали на дреб от бордюри.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #49
          С голям съвет мога да ти кажа да взимаш FULDA ECOCONTROL HP. Това със сигурност е една от най-добрите гуми за цената си.А аз направих каквото направих. Казах си, че като ще е гарга ще е рошава и се метнах на Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2.Ще ги видим като ги сложа.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #50
            BO написа:
            С голям съвет мога да ти кажа да взимаш FULDA ECOCONTROL HP. Това със сигурност е една от най-добрите гуми за цената си.А аз направих каквото направих. Казах си, че като ще е гарга ще е рошава и се метнах на Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2.Ще ги видим като ги сложа.
            браво, страхотна гума на мокро, да се моля да не карам зад теб в мокро тогава.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #51
              А бе за отзад всичко зависи от дистанцията. :D Иначе днес дойдоха гумите. Довечера ги мятам на колата. На първо пипане са странни. Нещо средно между стандартна гума и семи слик. Явно наистина има смоли от тия сликове, както уж говорят от производителя.Лично за мен негативен ефект е, че са с голям скоростен индекс Y, но при моя размер нямах много голям избор в тази сфера. А и никой няма да вземе най-държащата улична не склик гума, за да кара с до 200 по презумпция, че да има и такъв индекс. Явно аз ще съм един от малкото каращи с такава гума с 90км/ч.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #52
                Какъв размер са ти гумите?
                Фиат Крома 1.9 16v+
                Фиат Браво 1.6 16v
                Фиат Мареа 1.6 16v

                Коментар


                  #53
                  245/45/18
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #54
                    С каква цена са?Аз преди да купя Фулдата гледах и Гудиър. Спря ме това, че бяха произведени 2013г, а Фулдата 12.2014г - затова взех тях.
                    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                    Коментар


                      #55
                      Абе и със стари гуми да сме пак ни целят гадовете... е от оня ден случка, добре че не бях 3-4 кола, отървах се само с драскотина по бронята и сгънат номера. На Форда малко му беше счупена и откачена бронята. Сега въпроса е да намеря Фулда, утре отивам в дианата, в примекс нямали.
                      S_BANKOV написа:
                      BO написа:
                      С голям съвет мога да ти кажа да взимаш FULDA ECOCONTROL HP. Това със сигурност е една от най-добрите гуми за цената си.А аз направих каквото направих. Казах си, че като ще е гарга ще е рошава и се метнах на Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2.Ще ги видим като ги сложа.
                      браво, страхотна гума на мокро, да се моля да не карам зад теб в мокро тогава.
                      Прикачени файлове
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #56
                        Първи впечатления от Фулдата - доста тиха гума, почти на една цена бяха с Vredenstein Sporttrak, но то и в коментарите в дианата си пише, че е много шумна. Старите гуми не знам колко са се удървили, но все едно смених окачването
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #57
                          И аз усетих нещо такова - все едно смених окачването.
                          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                          Коментар


                            #58
                            На мен па ми писна да сменям летни-зимни и си заръчах 4 броя всесезонни гуми. За моите километри и стил на каране смятам ,че е оправдана покупка.Живот и здраве от другата седмица съм с тях.Мятам ги на халуминиевите жанти,а зимните гуми и железарките отиват на пазара.
                            Прикачени файлове
                            FIAT FORUM BULGARIA
                            Ракията е над политиката

                            Видео от Италфест 2011

                            Коментар


                              #59
                              krasio_79bs написа:
                              На мен па ми писна да сменям летни-зимни и си заръчах 4 броя всесезонни гуми. За моите километри и стил на каране смятам ,че е оправдана покупка.Живот и здраве от другата седмица съм с тях.Мятам ги на халуминиевите жанти,а зимните гуми и железарките отиват на пазара.
                              тази технология ми се струва малко нереална зимната гума трябва да е от по-мек материал за да има ефект ако е така няма как да се износва равномерно зимната и лятната част и другото половината крак зимата да е с джапанка а другата половина с зимна обувкапри каране на зимна гума през лятото каучука се опича и става корав и при малко сняг никакво сцепление затова на гумите слага ДОТ а в някой страни не може да се кара с гума по-стара от 3 год. без значение от грайфера това се прави с цел сигурност и стабилност тук не става дума за агресивно каранеаз карам зимни Michelin Alpin A4 195/50/15 и летни YOKOHAMA PARADA 195/50/15 от йокохамата не съм много доволен на мокро хич ги няма

                              Коментар


                                #60
                                В неговата географска ширина вдигат банкет ако падне сняг, така че смятам избора му за удачен
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X