Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви летни гуми да си взема ? Лято 2015

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    185/65/14 можеш да побереш без проблем.За стабилност няма смисъл да говорим, все тая е, гледай да е максимално висока гумата, че да не закачаш по дупките
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #77
      А с 15-ки ще има ли разлика и до какъв размер гума влиза без да опира? Говоря за оригинални джанти пак на фиат (от марея примерно).

      Коментар


        #78
        Аз съм със 185/60/15 лятото, това е +2см разлика в диаметъра със 185/65/14, но влизат. Размер 65 опира в предния подкалник откъм бронята при завои. По принцип правилният размер е 185/55/15, но много друса.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #79
          Лятото съм със Kleber Dynaxer HP3 185/65/14. Гуми в средния клас, от които съм страшно доволен. Предишните ми бяха същите, но предния модел - HP2. Една идея са по-меки, но не шумят и имат доста добро поведение при мокра настилка (говорим за шофиране в рамките на нормалното, без да се търси лимита на колата или гумата).
          Зимният ми комплект са 175/70/14 - малко по-високи и по-тесни.
          Последна редакция от PSG; 03.10.2016, 10:20.

          Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

          Коментар


            #80
            Какви гуми да купя за Фиат Пунто 1.9 13ки ниско-профилни ми трябват
            Последна редакция от shavershianbrah; 05.06.2017, 23:21.

            Коментар


              #81
              Колеги какво бихте ме посъветвали, че съм в голяма дилема. Летните ми гуми са много зле. DOT 2010 китайски, изтъркани, напукани, но така дойде колата миналата година и направо ги свалих преди зимата и взех нови зимни.
              Сега не ми се слагат пак старите и се оглеждам за други.
              Вариантите ми са: 1. да търся ли някакви Michelin, Conti с DOT 2014 или 15та (4те на цена са вървят около 140лв) или 2. да взема две нови (някакви NEXEN примерно) за предни (на същата цена) и после другата година още две?
              Притесненията са ми, че гуми с DOT 14та ще им е 5ти сезон. Вярно по-добро от новото няма, ама и няма да са премиум марка. Старите пък изобщо не са вариант...

              ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

              ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

              Коментар


                #82
                А що не си караш със зимните? Аз изминавам по 10-15 хил на година и карам само със зимни, но ги сменям на 3-4 години и винаги вземам с пресен DOT.
                Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                Коментар


                  #83
                  Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
                  Старите пък изобщо не са вариант...
                  Твърдо нови. В момента карам с НЕКСЕН второ лято. Ми много прилични гуми!Естествено по- бързо хаби грайфера от премиум моделите(Пирели напр.), ама лошо няма. След време отново ще си взема нови и готово.
                  тралала

                  Коментар


                    #84
                    Зимните са ми нови и лятото ще се скапят. Отделно зимна гуми през лятото и е опасно. Карал съм и малко да валне да стане лигаво и висока температура и нямам никакво управление над колата.
                    Направо се задудих дали да не рискувам с едни NEXEN NBLUE 4 SEASON 91T 4PR 195/65 R15 https://diana-ltd.com/tire?23677
                    гуми 4 сирена слагам и забравям да сменям зимни с летни и обратно поне 4г. Чудя се дали ще е добра идея.

                    С тях ще карам през голяма част от времето в София, не повече от 10к км годишно. Например за последните 5000км имам само 300км извън града. Та от там ми дойде на идея да са всесезонни.

                    ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                    ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                    Коментар


                      #85
                      Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
                      Зимните са ми нови и лятото ще се скапят. Отделно зимна гуми през лятото и е опасно. Карал съм и малко да валне да стане лигаво и висока температура и нямам никакво управление над колата.
                      Направо се задудих дали да не рискувам с едни NEXEN NBLUE 4 SEASON 91T 4PR 195/65 R15 https://diana-ltd.com/tire?23677
                      гуми 4 сирена слагам и забравям да сменям зимни с летни и обратно поне 4г. Чудя се дали ще е добра идея.

                      С тях ще карам през голяма част от времето в София, не повече от 10к км годишно. Например за последните 5000км имам само 300км извън града. Та от там ми дойде на идея да са всесезонни.

                      Питаш за нещо, което и на теб ти е ясно как ще решиш. По темата - точно тия ползвам NEXEN NBLUE 195/65 R15. Много прилична и хубава гума. Многократно по- добра от Дебика, Тъгър и т.н.
                      Айде да те вкарам още повече във филма - виж тази статия(
                      http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-Auto-Bild-15-inch-Summer-Tyre-Test.htm) и се замисли за Firestone RoadHawk. По -добри са от Нексън, но са една идея по-скъпи.
                      тралала

                      Коментар


                        #86
                        HANKOOK.
                        HANKOOK.
                        HANKOOK.

                        Клас А на дъжд, при цена 100лв клиент за 205 55 16!
                        Всесезонните Нексени са клас C.
                        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                        Коментар


                          #87
                          Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
                          Зимните са ми нови и лятото ще се скапят. Отделно зимна гуми през лятото и е опасно. Карал съм и малко да валне да стане лигаво и висока температура и нямам никакво управление над колата.
                          Е, явно аз вземам някакви ментета, щото моите не се скапват, а лятото поне за три случая се сещам с екстремно спиране и не са ме предавали, а и не съм забелязал да карам шейна, като завали дъжд.
                          Иначе съм съгласен, че трябва лятото да си с летни, а зимата със зимни, ама пък с километрите, които въртя на година, някак не се виждам с 8-9 годишни гуми - ще имат грайфер, ама дали ще са с читав каучук?
                          Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                          Коментар


                            #88
                            То и мен целта ми е да не сменям и затова загледах 4 сирена гумите :D

                            ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                            ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                            Коментар


                              #89
                              Tempras написа: Преглед на мнението
                              HANKOOK.
                              HANKOOK.
                              HANKOOK.

                              Клас А на дъжд, при цена 100лв клиент за 205 55 16!
                              Всесезонните Нексени са клас C.
                              Перфектен вариант.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                #90
                                Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
                                Вариантите ми са: 1. да търся ли някакви Michelin, Conti с DOT 2014 или 15та (4те на цена са вървят около 140лв)
                                Ако случайно се спреш на този вариант, виж тук.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X