Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви летни гуми да си взема ? Лято 2015

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Здравейте! Моля да ми препоръчате читава гумаджийница в София, която работи до късно - след 8-9 часа или в неделя. Смених работата и с времето съм много зле. Ако е в района на Дружба, Горубляне, Младост ще е просто перфектно. Благодаря на всички, които се включат.

    Коментар


      #17
      petyr.velev написа:
      Здравейте! Моля да ми препоръчате читава гумаджийница в София, която работи до късно - след 8-9 часа или в неделя. Смених работата и с времето съм много зле. Ако е в района на Дружба, Горубляне, Младост ще е просто перфектно. Благодаря на всички, които се включат.
      Маргел в The MALL ,работят до късно и в събот а и неделя на ниво -3
      EX.FIAT REGATA 1.3 1984 г :EX.FIAT TIPO1.4 1988 г .EX.FIAT TEMPRA 1.6 1997 г
      EX.FIAT PUNTO mk2 1.2 8v 2002 г :EX.FIAT GRANDE PUNTO 1.2 8V 2007
      FIAT SEDICI 1.6.16V 4X4 2010 г.Nissan Qashqai+2 petrol 4×4 2010.

      Коментар


        #18
        Аз се чудя между Клебер и Ханкоок , но май ще е Клебер .

        Коментар


          #19
          Tadeli написа:
          Аз се чудя между Клебер и Ханкоок , но май ще е Клебер .
          При близка или еднаква цена, направо ще е престъпление избора ти...
          Nuova Croma - so far...so good
          Opel Vectra - кривнах от правия път...и съжалих
          Fiat BRAVA JTD - ex love

          Коментар


            #20
            nikolay zhelev написа:
            Tadeli написа:
            Аз се чудя между Клебер и Ханкоок , но май ще е Клебер .
            При близка или еднаква цена, направо ще е престъпление избора ти...
            А при условие че има Дънлоп на цената на Ханкука съвсем
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #21
              Аз съм с 15ки. В средата на март смених старите галоши. Купих два броя Kleber DYNAXER HP3 195/55/15 за 110лв парчето. Мога да кажа, че ги тествах почти при всякакви условия и се държат много добре. В сравнение със старите ми гуми Пирели P700, които бяха 195/45 са много по-тихи и комфорта е несравним, направо все едно се качих в друга кола! Живот и здраве другият месец купувам две от същият модел и за отзад.

              Коментар


                #22
                май наиситна има разлика в гумите - по-високите класове са по-добри
                Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                Коментар


                  #23
                  S_BANKOV написа:
                  pakumba написа:
                  Аз карам на моите кочини с Клебер зимни и Дълноп летни. Специално от конкретния Дънлоп съм супер доволен, тих, хубаво седи на сухо, а го изпробвах в проливни дъждове и също отвежда водата чудесно. Имам и летен Клебер за другата, също нямам оплакване. Другите от твоя пост не съм ги пробвал
                  Голям + за дънлопа, страхотона гума, ползвам такива модела е Спорт респонс 195/50/15 и се държи прекрасно при дъжд и висока скорост.
                  аз се огледах и избрах същата гума от прочетеното на доста места последните дни ... Само да попитам твоята гума с борд ли е че гледам доста от гумите са без борд, а все пак си е ниска гума.
                  Fiat Brava 1.9 JTD 105 к.с. 1999 г.
                  From the EAST to the WEST the FIAT is THE BEST!!!
                  Skoda Octavia Style/Vision 2.0 TDI-CR, 110kW, 150 hs, DSG, 2016

                  Коментар


                    #24
                    Лятото карам със 185/60/15 и избора е доста ограничен.За KLEBER гледам няколко коментара в сайта на Диана, че на мокро не се държат добре, Vredenstein-а пак няколко коментара че били шумни.Та общо взето избора се свежда до KLEBER DYNAXER HP3 и BFGOODRICH G-GRIP GO? Някой преки впечатления от тях?
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #25
                      alvanovo написа:
                      май наиситна има разлика в гумите - по-високите класове са по-добри
                      по какво се определя класа на гумите? има ли нещо общо с класификатора на етикетите за поведение на мокро, разход на гориво и ниво на шум?питам, защото си харесах гуми с показатели на мокро "А", разход "В",шум не е указан, но цената е ниска, защото тази гума била по-нисък клас.скоростния индекс е "Y" до 300 км. ч. на какво се дължи ниския клас при тези показатели?
                      FIAT STILO 1.6 16V 3 врати

                      Коментар


                        #26
                        lumitimi написа:
                        alvanovo написа:
                        май наиситна има разлика в гумите - по-високите класове са по-добри
                        по какво се определя класа на гумите? има ли нещо общо с класификатора на етикетите за поведение на мокро, разход на гориво и ниво на шум?питам, защото си харесах гуми с показатели на мокро "А", разход "В",шум не е указан, но цената е ниска, защото тази гума била по-нисък клас.скоростния индекс е "Y" до 300 км. ч. на какво се дължи ниския клас при тези показатели?
                        Не съм експерт на тема гуми, но като нисък клас разбирам гуми произведени от китайски производители или от дъщерни фирми на големите в бранша. А това, че гумата която си избрал е с такъв скоростен индекс Y" и на ниска цена е много съмнително, не бих рискувал с такава.
                        Fiat Stilo 1.6 16v

                        Коментар


                          #27
                          Aз купих Петлаз . За 1200 км с моя стил на каране не съм усетил разлика спрямо Клебера.
                          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                          Коментар


                            #28
                            Колеги, гледам на сайтовете за гуми и си правя сметка като оптимално съотношение между разход на гориво, поведение на мокро и цена, че оптимални са Спортива, Нексен и БФ Гудрич - от 65 докъм 77 лева на гума. Става дума за 185/65/14. Имали ли сте вземане-даване с първите две марки, или препоръчайте нещо в този ценови диапазон.
                            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                            Коментар


                              #29
                              Търси нещо от Гудрич нагоре, като ще даваш толкова пари за гуми, поне вземи по-хубави.Нексена (зимните) като ги гледах бяха голямо дърво...Най-добре отиди в магазин и ги гледай на живо. Разликата в качеството се вижда.
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар


                                #30
                                Карам със Sportiva Super Z + 195/50 15 от 3 седмици, на сухо не намирам разлика със старите Michelin Pilot Sport. Чакам да завали да ги тествам и на дъжд.

                                Коментар

                                Working...
                                X