Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати 21 до 30 от 95

Тема: Какви летни гуми да си взема ? Лято 2015

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    13.05.2011
    Аз съм с 15ки. В средата на март смених старите галоши. Купих два броя Kleber DYNAXER HP3 195/55/15 за 110лв парчето. Мога да кажа, че ги тествах почти при всякакви условия и се държат много добре. В сравнение със старите ми гуми Пирели P700, които бяха 195/45 са много по-тихи и комфорта е несравним, направо все едно се качих в друга кола! Живот и здраве другият месец купувам две от същият модел и за отзад.

Фиат фанатик Аватарът на alvanovo
    Регистр. на
    25.12.2006
    май наиситна има разлика в гумите - по-високите класове са по-добри
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

Кара ролкови кънки Аватарът на tigar4o
    Регистр. на
    04.02.2011
    Цитат S_BANKOV написа:
    Цитат pakumba написа:
    Аз карам на моите кочини с Клебер зимни и Дълноп летни. Специално от конкретния Дънлоп съм супер доволен, тих, хубаво седи на сухо, а го изпробвах в проливни дъждове и също отвежда водата чудесно. Имам и летен Клебер за другата, също нямам оплакване. Другите от твоя пост не съм ги пробвал
    Голям + за дънлопа, страхотона гума, ползвам такива модела е Спорт респонс 195/50/15 и се държи прекрасно при дъжд и висока скорост.
    аз се огледах и избрах същата гума от прочетеното на доста места последните дни ... Само да попитам твоята гума с борд ли е че гледам доста от гумите са без борд, а все пак си е ниска гума.
    Fiat Brava 1.9 JTD 105 к.с. 1999 г.
    From the EAST to the WEST the FIAT is THE BEST!!!
    Skoda Octavia Style/Vision 2.0 TDI-CR, 110kW, 150 hs, DSG, 2016

Фиат идол Аватарът на spark
    Регистр. на
    30.10.2005
    Лятото карам със 185/60/15 и избора е доста ограничен.За KLEBER гледам няколко коментара в сайта на Диана, че на мокро не се държат добре, Vredenstein-а пак няколко коментара че били шумни.Та общо взето избора се свежда до KLEBER DYNAXER HP3 и BFGOODRICH G-GRIP GO? Някой преки впечатления от тях?
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

Кара Фиат
    Регистр. на
    15.03.2010
    Цитат alvanovo написа:
    по какво се определя класа на гумите? има ли нещо общо с класификатора на етикетите за поведение на мокро, разход на гориво и ниво на шум?питам, защото си харесах гуми с показатели на мокро "А", разход "В",шум не е указан, но цената е ниска, защото тази гума била по-нисък клас.скоростния индекс е "Y" до 300 км. ч. на какво се дължи ниския клас при тези показатели?
    FIAT STILO 1.6 16V 3 врати

Кара Симсонка Аватарът на phones3
    Регистр. на
    22.02.2013
    Цитат lumitimi написа:
    Цитат alvanovo написа:
    по какво се определя класа на гумите? има ли нещо общо с класификатора на етикетите за поведение на мокро, разход на гориво и ниво на шум?питам, защото си харесах гуми с показатели на мокро "А", разход "В",шум не е указан, но цената е ниска, защото тази гума била по-нисък клас.скоростния индекс е "Y" до 300 км. ч. на какво се дължи ниския клас при тези показатели?
    Не съм експерт на тема гуми, но като нисък клас разбирам гуми произведени от китайски производители или от дъщерни фирми на големите в бранша. А това, че гумата която си избрал е с такъв скоростен индекс Y" и на ниска цена е много съмнително, не бих рискувал с такава.
    Fiat Stilo 1.6 16v

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Aз купих Петлаз . За 1200 км с моя стил на каране не съм усетил разлика спрямо Клебера.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Фиат идол
    Регистр. на
    16.12.2006
    Колеги, гледам на сайтовете за гуми и си правя сметка като оптимално съотношение между разход на гориво, поведение на мокро и цена, че оптимални са Спортива, Нексен и БФ Гудрич - от 65 докъм 77 лева на гума. Става дума за 185/65/14. Имали ли сте вземане-даване с първите две марки, или препоръчайте нещо в този ценови диапазон.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Търси нещо от Гудрич нагоре, като ще даваш толкова пари за гуми, поне вземи по-хубави.Нексена (зимните) като ги гледах бяха голямо дърво...Най-добре отиди в магазин и ги гледай на живо. Разликата в качеството се вижда.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Bane
    Guest
    Карам със Sportiva Super Z + 195/50 15 от 3 седмици, на сухо не намирам разлика със старите Michelin Pilot Sport. Чакам да завали да ги тествам и на дъжд.

Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Тема: Какви летни гуми да си взема ? Лято 2015

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •