Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лед осветление на задния номер на Пунто мк2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лед осветление на задния номер на Пунто мк2

    Здравейте колеги, извинявам се ако има подобна тема, но търсачката в сайта май не работи както трябва щом не съм я намерил Та... колата ми е Пунто МК2 и ми се иска да сложа лед светлини за номерът отзад. Някой дали може да помогне какви лед крушки трябва да купя и дали крушките на номера се чекват при старт, не ми се иска да ми свети постоянно грешка на таблото за изгоряла крушка.Благодаря на отзовалите се!Поздрави

    #2
    кола

    Сваляш една крушка и виждаш каква е ако тогава светне чека трябва да се сложи съпротивление да се изравни съпротивлението с крушката
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Re: Лед осветление на задния номер на Пунто мк2

      nickname написа:
      Здравейте колеги, извинявам се ако има подобна тема, но търсачката в сайта май не работи както трябва щом не съм я намерил Та... колата ми е Пунто МК2 и ми се иска да сложа лед светлини за номерът отзад. Някой дали може да помогне какви лед крушки трябва да купя и дали крушките на номера се чекват при старт, не ми се иска да ми свети постоянно грешка на таблото за изгоряла крушка.Благодаря на отзовалите се!Поздрави
      Виж са верно че мк2 е модерно ... Ма и той като мк1 си е колиба , не са впрягай толкова. Едвали ти следи чак осветлението на номера пък да го следи както ти е писал колегата мериш съпротивлението на крушката и заместваш новото осветление да е с такъв товар или по голям но не по малак ... Ама ме съмнява да са си дали зор да ... Тоест може сяква крушка на 12 + резистор последователно към нея свързан с някви омове зада отговаря или надвишава товара за да не свети чека ...Но чека едвали ще свети така ,че не са вкарвай в филме . Просто извади крушката и виж ще ти даде ли че имаш изгоряла .. Ако даде тогава са вкарвай
      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

      Коментар


        #4
        Re: Лед осветление на задния номер на Пунто мк2

        Fiat_Punto11 написа:
        nickname написа:
        Здравейте колеги, извинявам се ако има подобна тема, но търсачката в сайта май не работи както трябва щом не съм я намерил Та... колата ми е Пунто МК2 и ми се иска да сложа лед светлини за номерът отзад. Някой дали може да помогне какви лед крушки трябва да купя и дали крушките на номера се чекват при старт, не ми се иска да ми свети постоянно грешка на таблото за изгоряла крушка.Благодаря на отзовалите се!Поздрави
        Виж са верно че мк2 е модерно ... Ма и той като мк1 си е колиба , не са впрягай толкова. Едвали ти следи чак осветлението на номера пък да го следи както ти е писал колегата мериш съпротивлението на крушката и заместваш новото осветление да е с такъв товар или по голям но не по малак ... Ама ме съмнява да са си дали зор да ... Тоест може сяква крушка на 12 + резистор последователно към нея свързан с някви омове зада отговаря или надвишава товара за да не свети чека ...Но чека едвали ще свети така ,че не са вкарвай в филме . Просто извади крушката и виж ще ти даде ли че имаш изгоряла .. Ако даде тогава са вкарвай
        На МК2 свети чека на крушката на номера със сигурност.

        Коментар


          #5
          В такъв случей продават ли се лед крушки с резистори, че няма да се справя със запояването сам?

          Коментар


            #6
            nickname написа:
            В такъв случей продават ли се лед крушки с резистори, че няма да се справя със запояването сам?
            Докато не си се вкарал в излишни филми пробвай при теб, при моето Пунто МК2 1.2 60 коня ELX НЕ следеше крушката на номера. Не веднъж съм прибягвал към крушката от там понеже е еднаква с тези на габарита отпред (тях ги следи).ПС: продават се готови диодни крушки просто си харесай с подходящ брои диоди
            Шофирай разумно, на пътя не си сам.
            Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
            Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
            Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

            Коментар


              #7
              todorshalev написа:
              nickname написа:
              В такъв случей продават ли се лед крушки с резистори, че няма да се справя със запояването сам?
              Докато не си се вкарал в излишни филми пробвай при теб, при моето Пунто МК2 1.2 60 коня ELX НЕ следеше крушката на номера. Не веднъж съм прибягвал към крушката от там понеже е еднаква с тези на габарита отпред (тях ги следи).ПС: продават се готови диодни крушки просто си харесай с подходящ брои диоди
              Много са скъпи една диодна секция от 3 диода готови за 12 в е 50 стинки ако не и по малко крушката и искаха 4-5 лева
              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

              Коментар


                #8
                Та.. поради лека контузия резултатът малко се забави. Реших да покажа какво се получи, може би на някой в бъдеще ще му бъде полезна информацията.Крушката на номера е само един брой и не отчита грешка с индикация на таблото поне при мен, колата е Пунто 2000г. 1.2 8в.Взех си лампичка с 5 диода китайско производство за 4лв./бр. ( на снимката пише 9лв., но това е цената за комплект от 2бр.) Малко сякаш синее, а аз исках светлината да е точно бяла, но ще го преживея Плафончето на номера се сваля много лесно.Благодаря на вскички включили се в дискусията.Следва смяна на осветлението в купето + монтиране на леко и дискретно осветление в краката на шофьорската и пасажерската страна ( иска ми се да светва при отваряне на вратата и да угасва при затваряне постепенно) и смяна на осветлението в багажника. Някой ако има насоки и съвети за това как да стане със светлината в краката много ще се радвам да ги сподели.Поздрави и лека нощ
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #9
                  nickname написа:
                  Та.. поради лека контузия резултатът малко се забави. Реших да покажа какво се получи, може би на някой в бъдеще ще му бъде полезна информацията.Крушката на номера е само един брой и не отчита грешка с индикация на таблото поне при мен, колата е Пунто 2000г. 1.2 8в.Взех си лампичка с 5 диода китайско производство за 4лв./бр. ( на снимката пише 9лв., но това е цената за комплект от 2бр.) Малко сякаш синее, а аз исках светлината да е точно бяла, но ще го преживея Плафончето на номера се сваля много лесно.Благодаря на вскички включили се в дискусията.Следва смяна на осветлението в купето + монтиране на леко и дискретно осветление в краката на шофьорската и пасажерската страна ( иска ми се да светва при отваряне на вратата и да угасва при затваряне постепенно) и смяна на осветлението в багажника. Някой ако има насоки и съвети за това как да стане със светлината в краката много ще се радвам да ги сподели. Поздрави и лека нощ
                  + от някъде си за предпочитане постоянен да не минава през контактния ключ и минус от пъпката на някоя от вратите . Те са свързани успоредно всички тъй че която и да отовориш ще дава минус при отворена врата и тоест ще имаш захранване. За постепенното обаче огасване с диоди май няма са получи ... Понеже диода има много малка консумация има да си свети преди да ти огасне и пак ще е от веднъж ... Иначе ако е с крушка един кондезатор успоредно към лампата и като се прекъсне захнравнаето осветлението ще продължи да свети и ще угасва плавно докато разреди кондензатора ....
                  >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                  Коментар

                  Working...
                  X