Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с табло на Браво 1,8 - грешни показания.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с табло на Браво 1,8 - грешни показания.

    Младежи и девойки, моля за съвет, че му се дразня вечеПроблема е че таблото ми отчита грешно някой неща а именно: - Температура - дава две черти надолу - датчика е нов, буксата е чиста, датчика е отделен от тоя на термостата, температурата е проверена и е грешна, датчика е пробван на друга кола - там работи безупречно- Скоростомер - 10км. + от реaлно това с което карам - тествах се достатъчно време с различни ГПС така че проблема го има, гумите са 195/50/15 - стандартни за модела- Гориво - две черти надолу - на празен резервоар налях 50л. с тубите за да съм сигурен че е точно и като дам на контакт и ми показва че може още приблизително 8л. да събере, а неможе. Почистени са всички маси зад жабката и тази на СК, проверени са буксите, таблото не е отваряно, не е размествано или изпускано. Оригиналното табло на колата е със сигурност. Дайте идея какво още да проверявам че вече ми писна.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    #2
    Ми провери таблото Смени го с работещо и виж дали е от него.Щом всичките показатели дават отклонения, то ще да е.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      - температура: пробвай да удариш таблото силно.- скорост: това е така. виж при скорости над 140 колко е грешката
      04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

      Коментар


        #4
        При 90 км/ч , скоростта, която показва ГПС е 85-86.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          Ако не се лъжа километража показва скоростта + 10%
          04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

          Коментар


            #6
            На всички коли, които съм карал, километража винаги показва повече от джипиеса. Направено е умишлено, за лудите глави, дето се хвалят колко им върви колата. До към 100 км/ч си отчита с разлика 3-5 км/ч по-малко, но ако на километража си с 200, си е от значение - движиш се със 185, ама се кефиш, че си вдигнал 200 и ако нямаш джипиес ти е гот!
            Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

            Коментар

            Working...
            X