Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ангренажен ремък

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    И аз скоро сменях ангренажен ремък, и на моята кутия пишеше нещо за ОПЕЛ и нищо за Фиат. Нямаше проблем.
    Punto 1.9 JTD 2003
    Ex Punto 1.1 1994

    Коментар


      #17
      Fiat_Punto11 написа:
      Общо взето ремъка са сменя за 30 мин. Без канал Първо махаш капака на адренажния ремък , сваляш лявата гума , разлабваш динамото да му са отпусне ремъка (пистовия) дърпаш индуктивния датчик на коляновия вал назад (когато събереш колата с новите ремъци си върни датчика на мястото иначе няма да запали !), вадиш пистовия ремък , после си праиш белязки на зъбчатото колело на разпределителния вал и долу на коляновия вал къде са намират , разлабваш обтягащата ролка на адренажния и го вадиш. В форума в менюала има също заводски белязки , най -добре да е ги видиш и по тях да зацепиш новия ремък . После за затягане на обтягащата ролка щи трябва уред с под формата на U с дръжка да може да обтегнеш ролката и да и навиеш гайката и по обратния ред събираш колата. Това е най-простия и елементарен мотор с една единствена обтягаща ролка. За 1.1 моно говорим. Където има климатик и хидравлика като 1.2 75 там ролките стават 2 на пистовия + 1 адренажния ... За пистовия ремък няма значение как го зацепваш. Успех.
      Благодаря за информацията !

      Коментар


        #18
        Не си струва нова тема за това ще ползвам стара.
        Любопитно ми е този номер какво би трябвало да значи, аз го разчитам като пореден номер + дата на производство. В случая го разчитам 0073 14.08.2016г. Близко ли съм до истината или означава съвсем друго .

        Коментар


          #19
          Ремъците за този двигател са два вида.До номер двигател 9042883 ремъка е 104 зъба на 15мм ширина.От ном. двиг. 9042884 ремъка е 125 зъба на 15мм ширина.
          Съответно стъпката на зъбите е различна както и ангренажните колела.Можеш да провериш по номера на твоя двигател кой е твоя ремък.

          На снимката от последния пост този номер наистина е свързан с производството на ремъка.Римъците се изработват на широки ленти и след това се нарязват на необходимата ширина.Цифрите 38 ,39 и ...... са номера от самата широка лента.
          brava 1.9.jtd 2001
          punto 1.2 sport 1994
          Максималната скорост с която можеш да излезеш от един завой е много близка до тази с която не можеш!

          Коментар


            #20
            Ей ся ще излизам и ще видя в багажника дали седи един стар и ако е там най вероятно ще му преброя зъбите макар че до 100 и няколко нямам спомени да съм броил някога.
            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

            Коментар

            Working...
            X