Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво масло да взема за Fiat Bravo?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво масло да взема за Fiat Bravo?

    Идва време да сменям маслото, и не мисля да се връщам на старото, въпреки че имам 5-6 литра от него, та дори не го помня какво е. Какво масло ми предлагате да взема за тази кола от към марка и от към цифри какво да е? Реално масло не харчи колата, поне това, което й сложих. Не помръдва.По спомен колата събира около 4-4.5 литра макс масло, и мисля, че още тогава ми казаха да е 10w40?Някое добро предложение от ваша страна?Колата е с газов ижнекцион, ако има значение.
    Fiat Bravo 1.8 16V 96'

    #2
    До 50-60 лв. ма й е все тая какво ще вземеш, стига да не е най-голямото менте :/Аз карам с Тотал 10w40 / 5w40.Защо отписваш "старото"? Старост?
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Смисъл? С тоя модел, с който съм бил досега? Някво неизвестно беше, и имам още от него, ама искам да сложа някоя марка. Колата е на газ, ако има значение. 10w40 ще е, но коя марка. По принцип се чудя за Мобил 10w40.По принцип като всеки друг гледам тих двигател, до колкото може.
      Fiat Bravo 1.8 16V 96'

      Коментар


        #4
        Моя 1,8 мотор го карам с мотул 8100 5В40, 5 литра струва точно 65лв, вимам го от колега от форума, който го внася от Англия, тоест говорим за оригинално масло. Въпросното масло се препоръчва и за коли, които се карат на LPG, отделно има одобрение и от фиат ... какво повече му трябва на човек
        punto HGT

        Коментар


          #5
          То 5 температурата ли беше? Демек 10 беше май -25, а 5 по-надолу ли върви, или по-нагоре...? Или май беше гъстотата.Не знам, за тия стари коли май си трябва 10w40 или 15w40.
          Fiat Bravo 1.8 16V 96'

          Коментар


            #6
            Ако ти се дават пари 5в40, ако не- 10в40 , но и в двата случая гледай да е от доверен доставчик че вероятността да попаднеш на менте е голяма.
            Фиат Крома 1.9 16v+
            Фиат Браво 1.6 16v
            Фиат Мареа 1.6 16v

            Коментар


              #7
              qnkov написа:
              То 5 температурата ли беше? Демек 10 беше май -25, а 5 по-надолу ли върви, или по-нагоре...? Или май беше гъстотата.Не знам, за тия стари коли май си трябва 10w40 или 15w40.
              Ако мотора не ти харчи масло и не тече като лейка, няма нищо по добро от пълната синтетика, сиреч 5W40, 10W40 е полусинтетика и ще загуби много по бързо каквито и качества да има спрямо пълната синтетика.Това, че ти е стара колата не значи, че трябва да я караш с калпаво масло, ако мотора ти е ОК, колкото е по добро маслото, толко повече километри ще му се радваш без да се налага да му правиш ремонти, защото с хубавото масло износването ще е минимално, а тия лафове, че след определени километри трябвало да се сипва по гъсто масло направо ги забрави.
              punto HGT

              Коментар


                #8
                Така съм чувал и аз, че понеже наближавам 200к километра, и колата както е 96, са ми говорели за 10, 15w40... Знам ли. За това питам.
                Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                Коментар


                  #9
                  qnkov написа:
                  Така съм чувал и аз, че понеже наближавам 200к километра, и колата както е 96, са ми говорели за 10, 15w40... Знам ли. За това питам.
                  15W40 е минерално масло, с такова съм карал само докато си разработя мотора , пълна синтетика за дълга експлоатация , пак ти казвам ако нямаш харчове на масло, сиреч гумички и сегменти са в кондикция си му сипваш пълна синтетика и не му мисли, ако ще и на 500К да е , тръгнеш ли да слагаш по гъсти масла за да си намериш оправдание за харча на масло се отива направо на основен ремонт
                  punto HGT

                  Коментар

                  Working...
                  X