Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Опит За Промяна на Черната Статистика

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Опит За Промяна на Черната Статистика

    Като загледах "черните" теми ми се доплака. Скоро попаднах на една статистика, че "задкормилното" устройство причинява 9 от 10 ПТП-та и ми стана тъпо и в същото време ме мотивира да направя нещо по въпроса, защото поведението ни на пътя може да се дисциплинира и трябва да има някакъв вид контрол от самите нас. Идеята дойде от един приятел, който се занимава с изграждане на мобилни приложения. Някой го беше засякъл или нещо такова. След няколко месеца направихме социален проект, базиран на идеята, че в България има на 2 милиона смарт телефона, които може да са средство за контрол на поведението на пътя.Приложението позволява да снимате нарушителя, да качите снимката с номера му и да напишете кратко съобщение. Към момента за неправилно паркиране има функция, която ви позволява да пращате снимка директно към КАТ - от там няма гаранция, че всяко нарушение ще се наказва, но вече чухме за случай, в който дори пращат копие от акта на човека, подал сигнала. Приложението може да се свали от google playstore или apple istore. Това е кратка информация за проекта http://grajdanite.bg/Та, ако искате да променим тази статистика дори с част от процента на нарушение,птп-та и неправилно поведение, включете се в инициативата
    Фиатът ми е е къде къде по-добър от чисто нова "Велика (Китайска) Стена"
Working...
X