Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

смяна на цяла ел инсталация

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Имам кожен салон от мареа и табло и инсталация само климатик нямам

    Коментар


      #17
      dimitrow81 написа:
      Имам кожен салон от мареа и табло и инсталация само климатик нямам
      филма с климатика е го лолям ... Успех 500 лева най-малко. Не е просто ей тъка бодни климатик.
      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

      Коментар


        #18
        Тук май само разубежзения срещам и никаква помощ

        Коментар


          #19
          Ок, приемаме че си оправил ел часта. След това трябва да сложиш цялата механична част на климатика - компресор, нов пистов ремък, радиатор, централната конзола и още куп части. Като теглиш чертата за части и труд, ще видиш, че сняната на колата ще е била по изгодна, пък да не говорим, че при такава голяма намеса от неопитна ръка (предполагам си любител и сам искаш да се справиш), все нещо ще се обърка, което ще е свързано с още разходи, а ако го дадеш на сервиз ще ти вземат колкото да си купиш нов фиат.
          Fiat Bravo 1.9 TD100

          Коментар


            #20
            dimitrow81 написа:
            Тук май само разубежзения срещам и никаква помощ
            По-голяма помощ от това едва ли ще намериш. Колегите ти обясняват защо да не се захващаш с тази работа, но ти си знаеш своето.

            Коментар


              #21
              Ако вземе цяла кола донор....евтино....примерно с всички екстри, но дакажем ударена отстрани, отзад или с блокирал мотор, да може спокойно да си взима части от нея, има гараж,инструменти и време за работа...мисля, че ще станат нещата. Тогава ще има оборудване от Мареа, качено в купе от Брава. Като приключи, събира всички остатъци на една голяма купчина и вика камиона за вторични. Предвид цените...ще си върне някъде 2/3 от парите.Ако продаде и някоя читава част...може и повече.Обаче всичко да се купува на парче и да се прави на улицата....определено не е вариант.

              Коментар


                #22
                dimitrow81 написа:
                Тук май само разубежзения срещам и никаква помощ
                Щом си решил сериозно .... има човек от форума който си е слагал сам климатик на бравата ( 1.4 12v), като цяло частите ти са 100-на лева, труда за сам човек е около седмица, вътре цялото табло пада защото имаше разлики освен в кабелаците, но и въздуховодите, ако не успееш да го намериш драсни ще се опитам да се сетя кой беше за да се разберете на лично по-подробно. За ел. стъклата отзад - щом имаш салона от мареа, предполагам имаш и корите с места за копчетата за задните стъкла и шофьорската която също е малко по-различна. Като цяло и тук всичко е някъде 100-на лева - кори, машинки, кабели. Ако ще ползваш оригинална инсталация е лесно copy-paste. Ако ще си прокарваш нова като мен е малко по сложно и те съветвам да си пуснеш повече кабели когато разглобиш всичко, защото по нататък може да ти щукне да си пуснеш и сигнала за отворена врата. Там става с връзка към километража и зумерче от кауфланд за 2-3 лева, може и без зумера ест. За стъклата отзад по принцип има отделен модул при брава се намира под задната седалка, при някои мареи е и в жабката, лично аз не ползвах модул за отзад. За цялата процедура имаше също тема на някой от модераторите мисля с подробни обяснения. Не се обиждай че се опитахме да те разубедим колега, просто наистина не излиза мн изгодно цялата работа, но щом си решен и имаш средствата и времето - успех. ПП Темата за стъклата: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...368&highlight= За климатика: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=58562 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=57778 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=60485
                Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
                Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

                Коментар

                Working...
                X