Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не мога да се закача за АБС

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не мога да се закача за АБС

    Здравейте колеги,Скоро си взех кабел(ккл ваг ком с превключвател) за диагностика с идеята да се свържа към абс-а. Да ама не, мъчих се много с различни настройки и не става да се закача за АБС-а! Ларинси 1 и спйт бит 9600, също с по-голямо ларинси по-малка скорост... и обратното т.е. изчерпан съм от към настройки на ПОРТ. Имам съмнения за дефект в кабела, но как да разбера? Да, най-лесно е с др кабел, но нямам.Има ли вариант да имам дефект в управлението на абс-а и за това да не се закача? Имам симтоми на абс-а - от време на време светваща лампа на ръчна и абс, след изключване на двг и палене на ново вс е наред. АБС-а сработва(когато няма активни лампи на таблото за проблем), но имам съмнения, че не работи както трябва! Искам да видя датчиците и ако са наред тогава да отарям и да презапоявам блока.Успявам с този кабел да се свържа с айр бега и за рс на колата чрез МЕС и ФЕС.Колата е Марийка 2000г-4ef/cf3
    Fiat Marea 2.4 JTD+
    Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
    Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
    Renault 19/1.7mi/ - crash

    #2
    Според мен направо отваряй и презапоявай
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

    Коментар


      #3
      Щом се закачваш с ЕКУ-то и с беговете,кабела ти е наред.За да не можеш да се свържеш с централата на ABS-са значи има проблем със захранването,според мен релето е пътник.П.п Видях че си ми писал лс ама имах малко лични проблеми за разрешаване.Пусни ми един телефон да се чуем
      Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
      И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
      .

      Коментар


        #4
        Ясно ще сваля блока и ще се опитам да го ремонтирам ще сменя и релето
        Fiat Marea 2.4 JTD+
        Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
        Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
        Renault 19/1.7mi/ - crash

        Коментар


          #5
          Сигурен ли си че се закачаш на правилната букса Питам защото при мен има и букса за алармата на колата която е същата като на абс и двигател. Или си с ОБД букса при бушоните която е една. Виж горе при ботуша има капак с бушони на него отстрани дали няма три пинова букса на АБС ? Може просто да не е свързан с ОБД буксата.Щом като понякога работи би трябвало да се свържеш лесно.Не бързай да го сваляш.

          Коментар


            #6
            С ОБД букса съм. Мислих, че некой датчик е дал фира, но след като не се закачам за ЕКУ на абс... мисля, че там е проблема, но ако е така пък защо работи?
            Fiat Marea 2.4 JTD+
            Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
            Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
            Renault 19/1.7mi/ - crash

            Коментар


              #7
              zlatarov написа:
              но ако е така пък защо работи?
              Защото по някога релето може и да "захапва"
              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
              .

              Коментар


                #8
                Добре а тогава след като работи не би ли трябвало да се закача за рс-то на абс?
                Fiat Marea 2.4 JTD+
                Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                Renault 19/1.7mi/ - crash

                Коментар


                  #9
                  Имам 2 компютъра на АБС, с които светваше лампата за АБС + ръчната. С единия рядко, с другия често и вадеше различни грешки. След презапояване на релето и двата са ОК и единия ми остана резерва. Това че не можеш да се закачиш няма да е от това. По-скоро бъркаш буксата или кабелът не е подходящ, нищо че към ЕКУ се закача. Снимай да видим на коя букса се закачаш. И аз така си мислех, като се опитвах да се закача първия път, пък то било буксата на алармата.
                  The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                  Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                  Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                  Коментар


                    #10
                    Колега имам една букса за вс молули(ЕКУ,АБС,айрбеег) Колата е 2000г и буката за закачане е долу при бушоните.
                    Fiat Marea 2.4 JTD+
                    Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                    Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                    Renault 19/1.7mi/ - crash

                    Коментар


                      #11
                      cs_aleksandar написа:
                      zlatarov написа:
                      но ако е така пък защо работи?
                      Защото по някога релето може и да "захапва"
                      В 90% от времето имам абс. Дори и когато работи абс пак не се закачам за него Имам др въпрос ако купя нов блок на абс и го сменя директно ? Трябва ли да го обучавам, ресетвам или вс ще си дойде само на мястото?
                      Fiat Marea 2.4 JTD+
                      Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                      Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                      Renault 19/1.7mi/ - crash

                      Коментар


                        #12
                        Ако купуваш друг ще е със същия проблем, ако не е ремонтиран. Слабата спойка на релето им е обща болка.Ако е здрав сменяш и готово. Няма обучения и чудеса някви.
                        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                        Коментар


                          #13
                          Датчиците се проверяват лесно мериш съпротивлението на буските им трябва да е еднакво навсякъде. Ако не можеш да се закачиш търси проблем със захранването на централата има малък бушон в таблото и силов някъде около централата. Какво ти свети на таблото като крушки?
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            ABS работи и от време на време светва ръчна + абс лампиОт време на време е светвала и само абс лампата и след натискане на спирачката изгасва.Ако не мога да се закача рс според мен трябва да имам постоянна индикация на таблото абс + ръчна Ще ги проверя датчиците, но ми се щеше да вида и на диагностика как еСега ще чакам да изпадне едно рс на абс и да пробвам с него как ще еАко е бушон пак ще имам индикация ръчна и абс Като манах силовия 60А май беше и веднага светнаха лампите, така и оправих това с пулсирането н педала.
                            Fiat Marea 2.4 JTD+
                            Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                            Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                            Renault 19/1.7mi/ - crash

                            Коментар


                              #15
                              Ако проверяваш датчиците имай пред вид че имат диоди или нещо подобно(поне моите ),малко остана да сменя кабелите за нищо
                              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                              Коментар

                              Working...
                              X