Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво масло за 2.4 Mjet 200кс ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво масло за 2.4 Mjet 200кс ?

    Привет, колеги.Искам да попитам знаещите по въпроса. Какво според вас е най-подходящото маслото или какви са стандартите, спецификациите и вискозитета, на които трябва да отговаря маслото за този двигател ? Като вискозитет знам, че трябва да 5w40 но има куп други неща, на които трябва да отговаря маслото за двигателя. Благодаря.Грешен раздел -> Преместена.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    SELENIA WR DIESEL 5W40
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

    Коментар


      #3
      dolarcho написа:
      Привет, колеги.Искам да попитам знаещите по въпроса. Какво според вас е най-подходящото маслото или какви са стандартите, спецификациите и вискозитета, на които трябва да отговаря маслото за този двигател ? Като вискозитет знам, че трябва да 5w40 но има куп други неща, на които трябва да отговаря маслото за двигателя. Благодаря.
      Трябва да отговаря на Фиат 9.55535-S1 спецификация.
      pplk написа:
      SELENIA WR DIESEL 5W40
      Трябва да добавиш и "P.E." към това, за да е препоръчаното.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Тогава излиза 5W30В книжката дават WR.
        207 тиква автомат
        новокромаджия 2.4 печка

        Коментар


          #5
          pplk написа:
          Тогава излиза 5W30В книжката дават WR.
          Не оспорвам какво пише в твоята книжка.То и заради такива грешки има по-нови издания, където тези неща са оправени.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            То на кой фиат не пише, че трябва да е със Селения Това масло покрива Fiat 9.55535-S2 http://www.ravenol.de/en/products/us...htmlИначе наистина повечето марки масла, които покриват Fiat 9.55535-S1 са 5В30, но не съм ровил по задълбочено.
            punto HGT

            Коментар


              #7
              Благодаря за отговорите. Точно това ми трябваше. Насочил съм се към: CASTROL Edge Titanium FST Turbo Diesel 5W-40 с няква титаниева добавка. другите 2 варианта са:CASTROL Edge Turbo Diesel 5W-40MOTUL 8100 X-CLEAN 5W40Кое според вас е най-добре за Кромата ?

              Коментар


                #8
                BO написа:
                pplk написа:
                Тогава излиза 5W30В книжката дават WR.
                Не оспорвам какво пише в твоята книжка.То и заради такива грешки има по-нови издания, където тези неща са оправени.
                Аз за това не гледам в книжката а и нещо не съм фен на Селения.

                Коментар


                  #9
                  BO написа:
                  pplk написа:
                  Тогава излиза 5W30В книжката дават WR.
                  Не оспорвам какво пише в твоята книжка.То и заради такива грешки има по-нови издания, където тези неща са оправени.
                  Мда, прав си, признавам! :D
                  207 тиква автомат
                  новокромаджия 2.4 печка

                  Коментар


                    #10
                    dolarcho написа:
                    Благодаря за отговорите. Точно това ми трябваше. Насочил съм се към: CASTROL Edge Titanium FST Turbo Diesel 5W-40 с няква титаниева добавка. другите 2 варианта са:CASTROL Edge Turbo Diesel 5W-40MOTUL 8100 X-CLEAN 5W40Кое според вас е най-добре за Кромата ?
                    CASTROL Edge Turbo Diesel 5W-40
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      Досега не си ли сменял маслото?
                      207 тиква автомат
                      новокромаджия 2.4 печка

                      Коментар


                        #12
                        SELENIA WR DIESEL 5W40-Fiat 9.55535-N2Qualification for lubricants with a very good characteristics for turbocharged engines, Diesel and gasoline, with extended drain. SELENIA WR PURE ENERGY 5W30-Fiat 9.55535-S1/S2Qualification for Diesel and gasoline engine, with exhaust treatment system, lubricants, granting fuel economy and extended drain.И двете масла са подходящи, макар че първото изрично е дадено за турбомотори, второто го дават с по-малко сажди за защита на ДПФ-а и/или катализатора, и даващо икономия на гориво. Това е разликата!http://www.oilspecifications.org/fiat.phpГрешката в книжката е вярна :D
                        207 тиква автомат
                        новокромаджия 2.4 печка

                        Коментар


                          #13
                          pplk написа:
                          Досега не си ли сменял маслото?
                          Разбира се, че съм. За 20 000км. 4 пъти. Два пъти слагам на BMW някакво и другите два пъти на Q8.Сега ми се иска по-хубаво масло, като смятам вече да се правя редовни смени на около 15к.Мисля да се спра на Castrol-a, както е посочил ВО.Благодаря.

                          Коментар


                            #14
                            А някой знае ли каква е тая титаниева добавка и за какво служи ?

                            Коментар


                              #15
                              dolarcho написа:
                              А някой знае ли каква е тая титаниева добавка и за какво служи ?
                              Това им е последното поколение масло на Кастрол.Подобрени добавки срещу замърсяване и още по-здрав маслен филм.Може и от него да вземеш ако искаш да пробваш.Няма да сгрешиш със сигурност. Не го мисли толкова много. В частност си дал такива масла, които ще ти свършат идеално работата. За това не се вманиачавай толкова много, а направо купувай и това е.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X