Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съединител и шофиране в задръствания

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    И аз обичам планинското каране, например Столетов, нагоре ми е по добре отколкото надолу, когато карам по прав и дълъг път ми става отегчително. Когато караш нагоре имаш предимството с отпускане на газта колата да намали сама, винаги гледам максимално далеч в завой дали идва някой отсреща, при чист път и добра видимост обичам да сека завоя по тангентата му. По надолнище карам по-страхливо и на скорост. Има едно правило: на която предавка качваш, на тази трябва да слизаш. Шофьор съм от 1979 г., кат. Б и имам доста километри зад гърба си, вече всичко ми е така автоматизирано, че като прочетох по-горните коментари се запитах дали и аз така карам. Не твърдя че съм супер карач, но се справям все още. Последните години съм максимално стриктен шофьор, може би е от ЕГН-то, но съм се нагледал и изпадал в доста кофти ситуации, че не виждам смисъл от рискове.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #32
      Това с изнасянето ляво/дясно съм виждал да го правят само стари камионджии или хора, дълги години карали мотори.

      Коментар


        #33
        ilko-gd написа:
        todorshalev написа:
        За завоите намаляван на скорост и в средата на завоя подавам газ , но по интересното е че вече се изнасям и с колата все едно съм с камиона. :D
        Много правилно за изнасянето, въпреки че много от шофьорите на леки коли го правят неправилно, ти с камиона предполагам си усетил как е правилният начин. При десен завой се изнасяш максимално в ляво преди завоя, така като тръгнеш да завиваш и вече си в самият завой вече си се прибрал в твоето платно и не може да се удариш в насрещният. При ляв завой преди завоя се изнасяш максимално в дясно, към банкета, така като започнеш да завиваш в средата на завоя където е най-вероятно да се ударите с насрещният си оставаш в твоето платно, като същевременно заради изнасянето хващаш завоя много по-плавно, не толкова остро. Сега се замислете всеки ден по колко пъти ви се случва някой да ви "сече" завоя заради неразбиране на елементарни физични закони.
        Мдааа ако не го правя ще стане някаде Фал че съм много голям и си ми трябва място, а именно в средата на завоя да съм си в моята лента.А има много хора дето ме освиркват да речем трябва да влезна в тясна пряка и за това се изнасям и в средната лента понеже не успявам да свия толкоз лесно трябва ми повече място ,а те ме задминават отдясно .
        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

        Коментар


          #34
          Изнасянето на колата вляво или вдясно намалява недозавиването при колите с предно предаване и предно разположен двигател и върши работа, дори в малки и тесни 90 градусови квартални улички. Даже на тези, които се возят при мен им прави впечатление, че преди завой изнасям колата "все едно карам камион с ремарке" http://www.drivingfast.net/technique...vian-flick.htm http://en.wikipedia.org/wiki/Scandinavian_flick
          Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
          Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
          Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
          Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

          Търси се..

          Коментар

          Working...
          X