Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло Total za jtd

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Кои са тия "скъпи" синтетики, дето ги съсипваме със смяна на 10х.км ? TOTAL ли е скъпата синтетика ??? Дето се продава по 40-50лв за туба от 5л ? Страшно скъпо е, няма що. Тестът с COMMA документиран ли е ? Филмиран ли е ? Присъствали ли са технически лица от независима организация, които да потвърдят условията и резултатите ? Ако не, то за какво си говорим тогава. Половин Англия кара с COMMA и не ги дават по новините как масово закъсват по магистралите заради кофти масло. Аз лично не вярвам на тестове, извършени някъде си и някак си, от някого си, който най-често има комерсиални интереси да промотира конкурентна марка продукт. Нищо лично нямам против теб, но като инженер съм обучен да приемам за достоверни само резултати, получени при коректни лабораторни условия и при гарантирана безпристрастност на участниците.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      #32
      boyan_kb написа:
      Добре де, кажете от къде да поръчам тъй катосъм в малък град. Благодаря. П. С до сега бах с статойл ама с него като че ли стана по шумна
      Отиваш при Пешев и ти налива от варелчето, маслото му е хубаво, сменяхме миналата седмица на Лагуната маслото и за сега няма оплаквания от към промяна на работата, съдя по липсата на телефонни обаждания на тая тема. Цената с филтрите беше нещо от рода на 70-80лв. Обаче при фиата, колкото пъти съм нялал Тотал и веднага повдигачите пропяват, слагам Титан на Фюкс или Ени синт и млъкват на момента, не знам дали е така или си внушавам.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #33
        Кой си сменя пълната синтетика на 7-8 000 км? Има си сервизни интервали 20 000 км / 1 година, което от двете настъпи първо, той и дядо ми си сменя маслото на 10 000 (щото така му е казал кварталния "майстор), ама кара колата по 3 500 на година, т.е. на 2-3 години, това по-правилно ли е според вас?При предимно градско каране, работещ двигател на място, студени стартове и каране до не достигане на работна температура, теглене на ремарке и др.утежняващи двигателя обстоятелства, маслото трябва да се сменя по-често. А при наличие на DPF може лампата да ви светне и на 3000 км от смяната на маслото, че е вдигнало нивото
        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

        Коментар


          #34
          tambuhtaneca написа:
          Кой си сменя пълната синтетика на 7-8 000 км? ....
          На мойта минавам горе долу толко на година, ще го сменям 2 пъти годишно, преди зимния период и преди летния период. Сега съм на около 1000км от смяната, до лятото ако избутам още 2000км ще е добре и после му лисвам нова синтетика, че лятото мотора често вижда 7000 оборота
          punto HGT

          Коментар


            #35
            didich написа:
            tambuhtaneca написа:
            Кой си сменя пълната синтетика на 7-8 000 км? ....
            На мойта минавам горе долу толко на година, ще го сменям 2 пъти годишно, преди зимния период и преди летния период. Сега съм на около 1000км от смяната, до лятото ако избутам още 2000км ще е добре и после му лисвам нова синтетика, че лятото мотора често вижда 7000 оборота
            Ще ми е интересно JTD да удари 7000 оборота :D
            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

            Коментар


              #36
              DJPOPA написа:
              Кои са тия "скъпи" синтетики, дето ги съсипваме със смяна на 10х.км ? TOTAL ли е скъпата синтетика ??? Дето се продава по 40-50лв за туба от 5л ? Страшно скъпо е, няма що. Тестът с COMMA документиран ли е ? Филмиран ли е ? Присъствали ли са технически лица от независима организация, които да потвърдят условията и резултатите ? Ако не, то за какво си говорим тогава. Половин Англия кара с COMMA и не ги дават по новините как масово закъсват по магистралите заради кофти масло. Аз лично не вярвам на тестове, извършени някъде си и някак си, от някого си, който най-често има комерсиални интереси да промотира конкурентна марка продукт. Нищо лично нямам против теб, но като инженер съм обучен да приемам за достоверни само резултати, получени при коректни лабораторни условия и при гарантирана безпристрастност на участниците.
              Не казвам да ми повярваш. Изказвам си мнението и съм убеден в правотата си и ще следвам това, което съм постигнал сам, с моите знания и умения. Защо мислиш, че правя всичко това - никога не се доверявам сляпо, още повече на лесно манипулируеми продукти. А гарантираната безпристрастност на участниците е нещо много трудно постижимо, освен ако не си самият ти, сам. :DА цената на Тотала сама говори за качеството му. Че той преди беше по-скъп.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #37
                tambuhtaneca написа:
                didich написа:
                tambuhtaneca написа:
                Кой си сменя пълната синтетика на 7-8 000 км? ....
                На мойта минавам горе долу толко на година, ще го сменям 2 пъти годишно, преди зимния период и преди летния период. Сега съм на около 1000км от смяната, до лятото ако избутам още 2000км ще е добре и после му лисвам нова синтетика, че лятото мотора често вижда 7000 оборота
                Ще ми е интересно JTD да удари 7000 оборота :D
                За бензинов мотор говорех :D
                punto HGT

                Коментар


                  #38
                  didich написа:
                  За бензинов мотор говорех :D
                  Да де ясно ми е :D То и на Бумърите М5, М6 и т.н. ако ги настъпваш както трябва, то смяната ти е задължителна на 5-6 000 км. Само, че тука става въпрос за JTD. Съмнявам се някой да си кара печката постоянно в "лютеницата".
                  FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                  Коментар


                    #39
                    itan75 написа:
                    DJPOPA написа:
                    COMMA е много добро английско масло. Чел съм чудесни отзиви за него, включително и такива от ремонтен персонал, които са разглобявали двигатели, карани само с COMMA. Казват, че моторите са били много чисти и добре запазени от износване. Ако хората слушаха какви митове и легенди се съчиняват по форумите, то 90% от фирмите произвеждащи масла щяха да са фалирали вече. ТOTAL не ставало, COMMA не ставало... Аз пък карам с PENNASOL, дето германците го правят от отработено масло и още чакам да ми се скапе мотора. Ама не би. Върви си като пушка, че и хабер си няма да се троши. Цяла банда караме само с такова масло, че ни идва много евтино от Германия. И никой не се е оплакал. Колегата ми смля Темпрата си от каране, навъртя 140 000км за две години, като ползва предимно Кауфландското 10W40. И колата още върви като изтребител, та няма и намерение да се троши мотора. А имаше и такива, които чертаеха черни бъднини за всеки двигател дръзнал да се докосне до маслото с марката на Кауфланд. Какво да говорим повече, те Ферари зареждат заводски колите си с най-обикновен SHELL HELIX ULTRA 5W40, което е на съвсем човешки цени. Не слагат никакви магически масла за луди пари, сигурно щото са тъпи и не им разбират инженерите.
                    Колега всички масла отработени(Пенасол),ниско бюджетни-Кауфланското 10/40 и още по-не ставащия за нищо ШЕЛ Хеликс одобряваш,а Манолеца 10/40 с който си карам в момента Опела НЕ ОДОБРЯВАШ,защото твой познат,който е имал магазинче за авточасти ти е казал,че не струва.Е последно,кое от изброените масла е с най-кофти показатели??????? МАНОЛ,КАУФЛАНДСКОТО,ПЕНАСОЛ,КОММА,ШЕЛ,ДИОНА,ПРИСТА ???
                    Колега, аз не съм класификационен орган, че да издавам одобрения. Просто съм споделил какво са ми казали. Лично аз MANNOL не съм ползвал и нямам преки наблюдения над качествата му. Оня ден един приятел сподели, че си е карал баварката само с такова до сега и няма проблеми. А наскоро тунинговаха нещо по мотора и го отваряха. Ако е имало някакви признаци на лошо масло, щеше да каже. Сега кара като мен на Pennasol. Аз винаги съм казвал, че лоши масла няма, стига да не са менте. Много по-важно е да се сменя редовно маслото, дори на по-малък пробег, отколкото да се наливат скъпарски масла с претенции за големи пробези. Така мисля АЗ и така процедирам с моите коли. Пък другите да си отговарят за себе си. Имах един шеф механик, който караше с белгийски UNIL и не го сменяше по 80000км. Обясняваше как давал проби за анализ и всичко било супер. Докато един ден дойде на работа с Вектрата на тъста си, щото неговия Голф хвърлил щеката и издухал маслото през тръбичката й. Ако не се беше правил на тарикат и си беше сменял маслото на 10000км, щеше още да си кара Голфа. Има една приказка "Ум царува, ум робува, ум патки пасе". Че е много вярна де.
                    Dacia Duster 1.6 4WD

                    Коментар


                      #40
                      Danchojn написа:
                      никога не се доверявам сляпо, още повече на лесно манипулируеми продукти...
                      И така трябва.Най-лесно е да се манипулира хорското мнение с един "фрикшън тест".Добавки колкото искаш за такъв тест. Въпроса е, че не ти показва нищо този тест.Но наистина е добър метод да подлъжеш хората с такъв вид тест, където да покажеш някакви резултати. Нищо, че тия резултати реално не ти трябват.Но едно признавам - готина въдица за рибки.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #41
                        Аз само да попитам кое за вас е синтетично масло? Защото на пазара има два вида - fully-synthetic и synthetic technology.Fully-synthetic маслата бих ги карал до 30-40 хил. км./1година (в зависимост от маката на маслото), докато synthetic technology маслата бих ги сменял на всеки 7-12 хил. км/1година (в зависимост от маката на маслото).П.П.: Ако Head&Shoulders не беше толкова скъп (200мл/5,80лв), сигурно и с него бих карал. Само трябва да избера Classic Clean или Mentol - https://www.youtube.com/watch?v=Ne7ayhPVVYY
                        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                        Коментар


                          #42
                          BO написа:
                          Danchojn написа:
                          никога не се доверявам сляпо, още повече на лесно манипулируеми продукти...
                          И така трябва.Най-лесно е да се манипулира хорското мнение с един "фрикшън тест".Добавки колкото искаш за такъв тест. Въпроса е, че не ти показва нищо този тест.Но наистина е добър метод да подлъжеш хората с такъв вид тест, където да покажеш някакви резултати. Нищо, че тия резултати реално не ти трябват.Но едно признавам - готина въдица за рибки.
                          Не не е един фрикшън тест. Зад него стои доста солидна химическа проверка какво се случва...........................................Н аблюдения с доста сериозни микроскопи.............................дълга и широка............................................ .....Освен това аз тази тема не подхващам както виждате, друг започва.
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар


                            #43
                            Stefanaki написа:
                            Аз само да попитам кое за вас е синтетично масло? Защото на пазара има два вида - fully-synthetic и synthetic technology.Fully-synthetic маслата бих ги карал до 30-40 хил. км./1година (в зависимост от маката на маслото), докато synthetic technology маслата бих ги сменял на всеки 7-12 хил. км/1година (в зависимост от маката на маслото).П.П.: Ако Head&Shoulders не беше толкова скъп (200мл/5,80лв), сигурно и с него бих карал. Само трябва да избера Classic Clean или Mentol - https://www.youtube.com/watch?v=Ne7ayhPVVYY
                            synthetic - това е вече маркетингов термин. Гордо се пише Синтетик на най-различни масла, получени по различен начин. fully-synthetic са по истинските масла, но и там напоследък се заформя една каша. Лошото е че все по-трудно може да се разбере за какво иде реч. Да вземем на пример новата серия на Кастрол - ЕДЖ. Добри масла са като цяло, поддържат добра чистота, обаче реалната полза от независими лабораторни тестове показват, че е около 1.6% по спомен. Докато производителя друго казва. А още по-лошото, е че вече не винаги така наречените синтетики и пълни синтетики са по-добри. Веднага ви давам пример - корейския ZIC A+ е полусинтетика и има същите одобрения като Кастрол ЕДЖ, който така и не става ясно дали е пълна или не...........................Моето мнение, е че дори и минерално масло да имаме, с подходящ силен пакет присадки може да се получи много добър продукт, който да заема някое от първите места по надежност. Та ако имаш масло, от което си доволен, натрупал си опит с него и знаеш как се държи и воообще го познаваш си продължи с него. Колкото по-силен е пакета присадки в едно масло, толкова по-добре но и толкова повече цената скача. Справка - вижте естерните синтетики на Мотул. Според мен тях доста ги подобриха напоследък. Само една база, колкото и да е стабилна молекулно не може да спаси положението. Присадките правят маслото, те са реално цената на едно масло. Защо мислите RED Line са толкова скъпи, ползват базови масла като останалите, те не са извънземни че да си внасят базата от друга галактика , цената идва от другите нещица вътре. И с едно такова масло спокойно караш на дълъг сервизен интервал, не се притесняваш за мотора и в дългосрочен план излиза по-ефтино. Ефтините масла, колко и често да ги подменяш не знаеш къде ще гръмне мотора. О тнай-балъшката ситуация на спукан картер например, една синтетика от нивото на РЕД Лайн ще защити мотора и ще му позволи да работи безпроблемно известно време без лубрикант. Това се дължи точно на присадките, закачили се по метала. Масло от тип COMMA, в такава ситуация, вероятно ще изпрати мотора директно в КОМА И това вече стига за да си е заслужило мястото в мотора едно качествено скъпо масло. Поздрави.
                            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                            Коментар


                              #44
                              Danchojn написа:
                              BO написа:
                              Danchojn написа:
                              никога не се доверявам сляпо, още повече на лесно манипулируеми продукти...
                              И така трябва.Най-лесно е да се манипулира хорското мнение с един "фрикшън тест".Добавки колкото искаш за такъв тест. Въпроса е, че не ти показва нищо този тест.Но наистина е добър метод да подлъжеш хората с такъв вид тест, където да покажеш някакви резултати. Нищо, че тия резултати реално не ти трябват.Но едно признавам - готина въдица за рибки.
                              Не не е един фрикшън тест. Зад него стои доста солидна химическа проверка какво се случва...........................................Н аблюдения с доста сериозни микроскопи.............................дълга и широка............................................ .....Освен това аз тази тема не подхващам както виждате, друг започва.
                              Аз съм сигурен, че само една фирма в света може да го направи това. Сигурен съм, че и ти я знаеш.Хоп, още една рибка с "въдицата". Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #45
                                Една тема спорове( стара ) е достатъчна, тази естествено се заключва !
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X