Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло Total za jtd

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Не че нещо ама трябва да си отворил поне 20 такива коли, карани с това масло , за да можеш да изкажеш някакво мнение.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #17
      А някои сипвал ли е Comma,Фиата го карах с такова и бях доволен.Когато сменях маслото доста се колебаех,но избрах Тотал
      Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
      EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
      EX.Fiar Ritmo 105TC

      Коментар


        #18
        Comma е още по зле момчета. Относно Тотала имам изградено мнение, което мога много добре да защитя. Преди два дни автомобилите пострадали от него се увеличиха с още един. Рено 1.6/16V - три блокирали хидравлични компенсатора, хубавото е че са по 10лв Вътре в мотора познатата картинка от нагар.
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #19
          Danchojn написа:
          Comma е още по зле момчета. Относно Тотала имам изградено мнение, което мога много добре да защитя. Преди два дни автомобилите пострадали от него се увеличиха с още един. Рено 1.6/16V - три блокирали хидравлични компенсатора, хубавото е че са по 10лв Вътре в мотора познатата картинка от нагар.
          И тия мотори са карани през цялото време с Тотал ? Айде спри се, всичко живо знае, че по Политрън е най-доброто масло.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #20
            Всеки има право на мнение. Като си толкова убеден в твърдението си докажи го и покажи. Колеги които искаха да видят ми писаха на лично и ме посетиха, ако четат тази тема ги моля да вземат участие и да напишат каквото преценят, ако имат желание разбира се. А това, което не можеш да напишеш вярно е доста напред технологично. Бъди жив и здрав, на тези постове повече няма да отговарям. Загуба на време.
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              #21
              Хахахахахахаахахахахахаххахахаха, Емиле изостанал си с технологийте чуеш кво ти казва човека
              Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

              Коментар


                #22
                tomsan написа:
                Хахахахахахаахахахахахаххахахаха, Емиле изостанал си с технологийте чуеш кво ти казва човека
                Аааааа моля, моля това не съм го казвал! Ти го казваш. Да не вземе сега Емо да ми се обиди. :D
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #23
                  COMMA е много добро английско масло. Чел съм чудесни отзиви за него, включително и такива от ремонтен персонал, които са разглобявали двигатели, карани само с COMMA. Казват, че моторите са били много чисти и добре запазени от износване. Ако хората слушаха какви митове и легенди се съчиняват по форумите, то 90% от фирмите произвеждащи масла щяха да са фалирали вече. ТOTAL не ставало, COMMA не ставало... Аз пък карам с PENNASOL, дето германците го правят от отработено масло и още чакам да ми се скапе мотора. Ама не би. Върви си като пушка, че и хабер си няма да се троши. Цяла банда караме само с такова масло, че ни идва много евтино от Германия. И никой не се е оплакал. Колегата ми смля Темпрата си от каране, навъртя 140 000км за две години, като ползва предимно Кауфландското 10W40. И колата още върви като изтребител, та няма и намерение да се троши мотора. А имаше и такива, които чертаеха черни бъднини за всеки двигател дръзнал да се докосне до маслото с марката на Кауфланд. Какво да говорим повече, те Ферари зареждат заводски колите си с най-обикновен SHELL HELIX ULTRA 5W40, което е на съвсем човешки цени. Не слагат никакви магически масла за луди пари, сигурно щото са тъпи и не им разбират инженерите.
                  Dacia Duster 1.6 4WD

                  Коментар


                    #24
                    Карах с Кастрол 5в40 Магнетек Дизел. Сега сипах тотал 5в40. Мотора много значително утихна при тихи обороти, при 2000 об. и т.н. Но тази промяна я отдавам на това че минах с Кастрола 15 000 км, доста са градско и доста работа на място. Но както и да е от Тотал за момента съм доволен. Баркод Франция.
                    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                    Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                    Коментар


                      #25
                      Де що съм имал коли дизели - всичко се кара с тотал 5/40. Ксантията ХДИ-110коня , аз съм навъртял с нея 140 хиляди км. - нищо не е мръднало. Дори компа за грешки още не ми е светвал. Двигателя си работи без промяна в шумовете. Старата ксантия 2,1ТД я продадох на 300 хиляди км. Карана е със същото масло - никога не са се обаждали хидравлични повдигачи. Карана е само с тотал 5/40 също от нова. Притежавах цялата история на колата със всяко влизане в сервиза за каквото и да било, дори и за масло. Бравата 1,9жтд е също с тотал трета година - перфектно се държи. Зад гърба ми са вече над 600 хиляди километра с лични коли карани с тотал и нито с една не съм имал драми. Нагарите за които се говори горе най-вероятно са причинени от ненавременна смяна на масла, което често правят някой жабари.
                      Ситроен Ксантия HDI-110 +++
                      Фиат Брава ELX 1,9JTD-105 +++
                      Рено Лагуна 1 фаза 2 - 1,6 16v K4M

                      Коментар


                        #26
                        DJPOPA написа:
                        COMMA е много добро английско масло. Чел съм чудесни отзиви за него, включително и такива от ремонтен персонал, които са разглобявали двигатели, карани само с COMMA. Казват, че моторите са били много чисти и добре запазени от износване. Ако хората слушаха какви митове и легенди се съчиняват по форумите, то 90% от фирмите произвеждащи масла щяха да са фалирали вече. ТOTAL не ставало, COMMA не ставало... Аз пък карам с PENNASOL, дето германците го правят от отработено масло и още чакам да ми се скапе мотора. Ама не би. Върви си като пушка, че и хабер си няма да се троши. Цяла банда караме само с такова масло, че ни идва много евтино от Германия. И никой не се е оплакал. Колегата ми смля Темпрата си от каране, навъртя 140 000км за две години, като ползва предимно Кауфландското 10W40. И колата още върви като изтребител, та няма и намерение да се троши мотора. А имаше и такива, които чертаеха черни бъднини за всеки двигател дръзнал да се докосне до маслото с марката на Кауфланд. Какво да говорим повече, те Ферари зареждат заводски колите си с най-обикновен SHELL HELIX ULTRA 5W40, което е на съвсем човешки цени. Не слагат никакви магически масла за луди пари, сигурно щото са тъпи и не им разбират инженерите.
                        Няма лошо че си чел но ако си видял може би мнението ти нямаше да е такова. За мен това масло е едно от най-лошите на пазара но за всеки влак си има пътници.
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #27
                          garfunken написа:
                          Де що съм имал коли дизели - всичко се кара с тотал 5/40. Ксантията ХДИ-110коня , аз съм навъртял с нея 140 хиляди км. - нищо не е мръднало. Дори компа за грешки още не ми е светвал. Двигателя си работи без промяна в шумовете. Старата ксантия 2,1ТД я продадох на 300 хиляди км. Карана е със същото масло - никога не са се обаждали хидравлични повдигачи. Карана е само с тотал 5/40 също от нова. Притежавах цялата история на колата със всяко влизане в сервиза за каквото и да било, дори и за масло. Бравата 1,9жтд е също с тотал трета година - перфектно се държи. Зад гърба ми са вече над 600 хиляди километра с лични коли карани с тотал и нито с една не съм имал драми. Нагарите за които се говори горе най-вероятно са причинени от ненавременна смяна на масла, което често правят някой жабари.
                          Напълно е възможно да са пресрочвани смените, това не знам. Ако обаче се сменя на 8 - 10 000 и нормално масло няма да направи проблеми по двигателя. Има нещо гнило напоследък около Тотал. Загина им шефа, дали нарочно дали не не се знае. В София франс ауто бяха назначени проверки и то точно заради маслата, имало е много оплаквания, не знам подбробности. Може и да се злоупотребява, все тая. На който му харесва си го използва. :D
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар


                            #28
                            Значи говориш за нагари и отлагания от TOTAL и COMMA, но не знаеш дали маслата са сменяни редовно или е карано типично по италиански, само с доливания. Е, мисля че повече са излишни коментарите.
                            Dacia Duster 1.6 4WD

                            Коментар


                              #29
                              Ами НЕ, не позна :D Комата е масло, което подложено на температура от 100гр по целзиий и натиск от 25Nm между два лагера, се окислява и почернява в рамките на 10 сек. Вискозитета му пада толкова драстично, че едвам се намазва по металните повърхнини. Последвал химичен анализ доказва напълно негодната вече маслена молекула. Лагерите работили с него след 24 часа престой в среда с влажност 60%/обърни внимание - нормата е 80 по спомен, но аз не мога да ги контролирам затова карам на 60/ са покрити в прилична ръжда. Това при Тотал не се наблюдава. Тотала просто явно започва да коксува след около 15 000км. Но защо да сипваме пълни синтетики, скъпи и да ги сменяме като полусинтетики. Ясно е че няма да има проблеми тогава. Че дори и ФИАТ са ми написали в книжката да карам 20 000км с полусинтетиката 20К, което е пълна фантазия. И аз имам близки приятели механици и то не къде да е а в Мазерати - сервиза София. Сипват на Мазератитата поне на някои, същото 20К - да не обяснявам що Ако щете вярвайте, да не съм ви притиснал до стената с автомат Една пълна синтетика на Фукс която има одобренията на MB 229.51 и BMW Longlife-04 спокойно изкарва 30 000км и мотора е абсолютно чист. Та дори и полусинтетични масла на Корейския Гигант SK покриват вече тези одобрения и превъзхождат Тотала на тестове. Както казах, твърдението ми мога да подкрепя от опит и тестове. Това не ви ангажира по никакъв начин, затова всеки носи глава.
                              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                              Коментар


                                #30
                                DJPOPA написа:
                                COMMA е много добро английско масло. Чел съм чудесни отзиви за него, включително и такива от ремонтен персонал, които са разглобявали двигатели, карани само с COMMA. Казват, че моторите са били много чисти и добре запазени от износване. Ако хората слушаха какви митове и легенди се съчиняват по форумите, то 90% от фирмите произвеждащи масла щяха да са фалирали вече. ТOTAL не ставало, COMMA не ставало... Аз пък карам с PENNASOL, дето германците го правят от отработено масло и още чакам да ми се скапе мотора. Ама не би. Върви си като пушка, че и хабер си няма да се троши. Цяла банда караме само с такова масло, че ни идва много евтино от Германия. И никой не се е оплакал. Колегата ми смля Темпрата си от каране, навъртя 140 000км за две години, като ползва предимно Кауфландското 10W40. И колата още върви като изтребител, та няма и намерение да се троши мотора. А имаше и такива, които чертаеха черни бъднини за всеки двигател дръзнал да се докосне до маслото с марката на Кауфланд. Какво да говорим повече, те Ферари зареждат заводски колите си с най-обикновен SHELL HELIX ULTRA 5W40, което е на съвсем човешки цени. Не слагат никакви магически масла за луди пари, сигурно щото са тъпи и не им разбират инженерите.
                                Колега всички масла отработени(Пенасол),ниско бюджетни-Кауфланското 10/40 и още по-не ставащия за нищо ШЕЛ Хеликс одобряваш,а Манолеца 10/40 с който си карам в момента Опела НЕ ОДОБРЯВАШ,защото твой познат,който е имал магазинче за авточасти ти е казал,че не струва.Е последно,кое от изброените масла е с най-кофти показатели??????? МАНОЛ,КАУФЛАНДСКОТО,ПЕНАСОЛ,КОММА,ШЕЛ,ДИОНА,ПРИСТА ???
                                EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                                Коментар

                                Working...
                                X