Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло Total za jtd

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло Total za jtd

    Искам да попитам някой слагал ли е на punto 1.9 jtd mk2 total 9000 5/40.Мисля да сложа да моята каручка такова но още се колебая.Намерих в един сайт на добра цена.Моля споделете мнения.http://maslata.bg/%D0%BC%D0%BE%D1%82...mlКолата е на 220 000 км ако има значение.

    #2
    Стига да не е менте - няма проблеми.Не знам как ги обявяват тия цени по сайтовете и дали маслото вътре е Тотал, но при официалния вносите, доставната е по-висока !
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      Стига да не е менте - няма проблеми.Не знам как ги обявяват тия цени по сайтовете и дали маслото вътре е Тотал, но при официалния вносите, доставната е по-висока !
      И на мен ми направи впечатление ниската цена! До момента все с тотал съм карал 5в40 и 10в40, няма проблеми маслото е хубаво, купувам го от официалния вносител в софия.
      FIAT BRAVO 1.9 JTD 105, 99г.

      Коментар


        #4
        Някой поръчвал ли е от тоя сайт ?

        Коментар


          #5
          Той и да е поръчвал все тая.Сипал го е карал е с него, ама едва ли е направил 5-6-7-8 смени, че да усети разлика, доколкото е възможно да се усети.Маслото само от сигурни източници ... т’ва е.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Добре де, кажете от къде да поръчам тъй катосъм в малък град. Благодаря. П. С до сега бах с статойл ама с него като че ли стана по шумна

            Коментар


              #7
              Карам за 2-ри път с масло тотал от тоя магазин. Не съм го поръчвал онлайн направо на място от магазина им купувах и двата път заедно с филтри.Няма никакви проблеми, но както казва emzo трудно е да установиш с какво си карал докато не счупиш мотора някой ден . А за цените...Доста масла се продават под цената на официалните вносители.
              Marea Weekend HLX Jtd 110

              oO(_)____////____(_)Oo

              Коментар


                #8
                От няколко дена съм със Тотал от този сайт.За пръв път получавам стока по еконт със касова бележка от магазин.Тубата си е като тази в другите магазини,така ,че едва ли имат разлика.
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  #9
                  2 години вече ползвам услугите на тази фирма, в частност и сайта им. Всички семейни коли се карат с техни масла, голяма част от познати и приятели също. Моето JTD го карам в момента с 5в40 тотал, сега съм му взел Castrol 5w40. В магазина в Дружба пичовете са много свестни, запознати са с маслата си и са компетентни при нужда от събет. Total-a им е с френски баркод. На мен това ми е достатъчна гаранция за произход
                  Nuova Croma - so far...so good
                  Opel Vectra - кривнах от правия път...и съжалих
                  Fiat BRAVA JTD - ex love

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря за отговорите ,мисля и аз да сложа 5 40 на тотал.

                    Коментар


                      #11
                      Тотал е добро масло . И аз след 1 месец ще слагам от него

                      Коментар


                        #12
                        Аз също имам 2 смени с такъв Тотал. Това, което получих аз беше с баркод Румъния. Купувам го от другаде.Като цяло съм доволен.Около 12-13 пъти наливах различни масла с вискозитет 10в40. Не съм имал разход на масло.На С4 налях Кастрол 5в40 магнатек и за 8000 км изгори над 500 мл. Колата обаче не я познавам така добре (само 30 000 има минати с нея).С фиата с 5в40 губя около 400-500 мл от смяна до смяна (10 000 км).Колата е брава 1,6 на реални 240 000 км (последните 170 000 са от мен). Карам на газ и основно извънградско, но не бих казал, че карам икономично. На моменти настъпвам 120-150 км/ч доста често. С 10в40 като наливах шофирах в други направления и с по-ниска скорост.
                        Play Golf ,but not drive golf!!!
                        Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                        C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                        Коментар


                          #13
                          Аз пък ще се изкажа крайно негативно за Тотал. Тотал не е такъв какъвто беше. Трети ДВГ отваряме каран поне 70 000км само с 9000 5/40. Е моторите вътре не изглеждат никак добре. Картерните вентилации запушени..................................... Личното ми мнение, е че френския ЕЛФ е по-добър към момента.
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            Елф-а е продукт на тотал, няма да се учудя ако само опаковките са различни, а съдържанието еднакво.
                            FIAT BRAVO 1.9 JTD 105, 99г.

                            Коментар


                              #15
                              p.b.stoyanov написа:
                              Елф-а е продукт на тотал, няма да се учудя ако само опаковките са различни, а съдържанието еднакво.
                              Не е еднакво със сигурност - доказано е. Дори ТТ данните по документ се различават, по някога доста. Уж ЕЛФА е по-нисък клас но друго се забелязва в практиката. Доста рена на приятели и познати търкалят с ЕЛФ и моторите от вътре са в доста прилично състояние. Освен това при натиск ЕЛФА запазва стабилен вискозитет, което свойство при тотала се наблюдава по-слабо. Последно отварях едно ситроенче С3 купено чисто ново 2005г, собственика е първи и е карано само с Тотал - грозна картинка вътре. Ако ще на рекламите звезди да свалят, вярвам на очите и опита си с маслата. :DЧестно казано, по-добре Мотул, Селения, Репсол.................
                              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                              Коментар

                              Working...
                              X