Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 18 от 18

Тема: Fiat Croma трудно се отварят вратите от външната страна ?

Фиат фанатик Аватарът на valioboy
    Регистр. на
    10.07.2008

дръжки

Колеги нещо не се справям с качването във форума ,затова ги качих в dox.bg ,ето линк-а - http://dox.bg/files/dw?a=75637ed9a4 ,нека някой ги качи в темата и ще обясня до колкото си спомням. Линка ще е активен до 26.05.

Регистр. на
    10.07.2008
    Започвам с махането на кората .Държи се на три болта и щипки .Болтовете са 2 броя под пластмасовото панелчето,което се маха ,а третия е под вътрешната дръжка.След като ги развиете с широк и плосък предмет от към долния край на кората внимателно придърпвате навън.След като освободят всички щипки кората се вдига на горе и се вади.Следва откачане на самото стъкло ,през кръглата гумена тапа .Докарвате си стъклото с повдигане нагоре-надолу държача му да дойде на отвора и с отверка натискате контричка ,като през това време някой дърпа стъклото нагоре.Законтряте го в горно положение за да не ви пречи.Следва избутване на всички гумени маншончета .След това развивате всички крайни болтчета 10-ка ,става ясно кои са.След като сте ги развили придърпвате цялата ламаринена кора напред до колкото кабелите позволяват и си пъхате ръката от към бравата за да изключите самата букса от бравата.Следва извъртане на цялата ламарина и от вътрешния край избутвате щипките които държат кабелите(ако ги дърпате отвън ще ги счупите),следва махането на цялата ламаринена кора ,като кабелите се вадят през най-големия отвор(левия като сте срещу отворена врата).Вече врата е голя остава да свалим дръжка ,за целта се развива един от водачите за стъклата ,който е фиксиран с 1 болт намиращ се до болтовете за бравата.След това го повдигате нагоре да не ви пречи,след което избутвате ламарината на дръжката нагоре(всъщност тя освобождава външната дръжка).Махате външната част на дръжката и там е контричката и за останалата част от механизма.Разгледайте снимките и всичко ще ви стане ясно .За мен проблема е основно във външната част на дръжка и по-точно в самия палец.Аз реших проблема като им залепих по едно парченце пластмаса,като подложка и малко тиксо за по-сигурно.Пробвайте дръжката преди да я сглобите , за да няма излишно сваляне и слагане .При мен вече 2 месеца си работят 2 така направени врати.Успех!

Регистр. на
    10.07.2008
    Ето нов линк за снимките и се надявам този път някой да пи постне в темата. - http://dox.bg/files/dw?a=3008476090

Регистр. на
    10.07.2008
    Ето нов линк- http://dox.bg/files/dw?a=94db9b93adПалеца с тиксото е проблема,наскоро си правих и шофьорската и се оказа вече правена.На самото палче бяха навили малка видия ,но с времето си се беше завила,просто я развих и залепих с лепило за да не се завива повече.Успех!

Кара ролкови кънки
    Регистр. на
    22.10.2015
    Благодаря ви за съдействието най-вече на @valioboy.Ето и моето решение - https://drive.google.com/folder/d/0B...hTdENjVzQ/edit

Бута детска количка
    Регистр. на
    04.08.2017
    не ми отваря нито един линк, а ми се налага да отварям кора на задна лява врата. Стана вече трети път я правят в сервиз, ама нещо не се справят и реших сам да търся решение.

Регистр. на
    10.07.2008
    Довечера ще потърся снимки и ще ги кача

Бута детска количка
    Регистр. на
    04.08.2017
    Реших си проблема поне за сега. Нещо жило или не знам какво се е разпънало, но на езичето на външната дръжка навих рапидка за да натиска по-рано езичето на вътрешната част. Иначе в сервиза 3 пъти са я правили и всеки път бръснене!

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Fiat Croma трудно се отварят вратите от външната страна ?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •