Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странна тръба от колектора към филтъра?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странна тръба от колектора към филтъра?

    Здравейте, гледам че Пунтото са го мислили с някаква тръба от колектора към въздушния филтър и исках да попитам, не е ли най-добре за колата да "диша" студен въздух? При мен тази тръба липсва, седи само заготовката на колекторите и мислех да си я набавя, но после се замислих, че може би е по-добре без нея, даже да запуша кутията на филтъра отдолу, където е дупката? А пък пиша в раздела за газ, защото ми хрумна следната идея за, която искам да обсъдя с вас. Дали е добре, ако взема тръба с този диаметър, топлоустойчива, но подвижна примерно, да не е метална и да я насочвам към изпарителя, особено зимно време? Така ще избегна проблема с замръзването му и бавното загряване, а пък лятото, като е по топло, просто ще я наклоня надолу да не прегрява и готово?

    #2
    Re: Странна тръба от колектора към филтъра?

    MIT-KONG написа:
    Здравейте, гледам че Пунтото са го мислили с някаква тръба от колектора към въздушния филтър и исках да попитам, не е ли най-добре за колата да "диша" студен въздух? При мен тази тръба липсва, седи само заготовката на колекторите и мислех да си я набавя, но после се замислих, че може би е по-добре без нея, даже да запуша кутията на филтъра отдолу, където е дупката? А пък пиша в раздела за газ, защото ми хрумна следната идея за, която искам да обсъдя с вас. Дали е добре, ако взема тръба с този диаметър, топлоустойчива, но подвижна примерно, да не е метална и да я насочвам към изпарителя, особено зимно време? Така ще избегна проблема с замръзването му и бавното загряване, а пък лятото, като е по топло, просто ще я наклоня надолу да не прегрява и готово?
    ЧНГ колега! Тази тръба служи за засмукване на топъл въздух от изпускателните колектори. Топлият въздух предполага по-добро смесообразуване с бензина, по-добро изгаряне и за по-бързото загряване на двигателя. Ако я поставиш, то трябва да е в оригиналния отвор на филтърната кутия, където пък трябва да имаш изправна клапа за топъл/студен въздух на засмукване. Спорен е въпроса дали после ще се наложи да си правиш нова настройка на изпарителя...масово при поставяне на обикновена газова уредба, тази тръба се отстранява и клапата се блокира в положение "студен въздух".При следващия модел Пунто, тази тръба липсва.Поздрави!

    Коментар


      #3
      Благодаря за инфото колега, честита нова година и на теб. Туко щом мих кутията на филтъра, тъй като в нея имаше какво ли не и имах възможноста да я поогледам. Явно е правено с умисъл както казваш, туй като клапата е хваната с винт за да седи постоянно затворена. Щом има значение за газта и масово се прави, значи има защо и ще го оставя така. Друг е въпроса, дали да се възползвам от топлината на колекторите да си топля изпарителя зимно време?

      Коментар


        #4
        Изпарителя ти е поставен прекалено високо според мен.Дори при минусови температури не трябва да замръзва ако има добра циркулация на антифриз.Не знам дали там колко надолу ще позволи да се смъкне,но където е в момента не му е там мястото.Някой колега с Пунто с тоя мотор може да ти даде съвет къде точно да го преместиш,за да нямаш проблеми.И няма да ти трябват тогава никакви тръби с топъл въздух и т.н.
        EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
        Fiat Punto 1.2 16v Sporting

        Коментар


          #5
          Добре си е изпаритеря, +- 2-3см нагоре надолу не такова значение, и на двете ми пунта изпарителя беше там :D
          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
          Втората......пак същата!
          (_-_)______////_______(_-_)
          Punto75-Вече на жената!
          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

          Коментар


            #6
            Снимката не е на мойта кола, тогава нямах снимки на двигателния отсек и сложих тази. При мен нещата изглеждат така:

            Коментар


              #7
              Според мен най-доброто място за пунто е като на първата снимка, там ми се струва малко ниско...
              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
              Втората......пак същата!
              (_-_)______////_______(_-_)
              Punto75-Вече на жената!
              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

              Коментар


                #8
                Важното е да бъде под нивото на разширителния съд.

                Коментар


                  #9
                  batio написа:
                  Важното е да бъде под нивото на разширителния съд.
                  Да и аз това имам предвид.А от снимката ми се струва,че е над.Но щом колегата казва,че неговия е бил там и не е замръзвал значи нещо с циркулацията не е наред-запушени пластмасови тройници/тетки,маркуч...или самия изпарител,макар че изглежда сравнително нов и ме съмнява.НО едно е сигурно - не трябва дори и при стартиране на газ да замръзва при каквито й да е обстоятелства.Аз на -10/15 си паля без проблеми.Естествено изчаквам малко на място на празен ход да си отлепи стрелката и тогава тръгвам,защото ако запалиш веднага и тръгнеш като даваш газ студена има вероятност да се обледени най-малкото отвътре и да почне да смърди,да не държи обороти,да угасне дори.
                  EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                  Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                  Коментар

                  Working...
                  X