Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Джанти за Пунто '97

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Джанти за Пунто '97

    Здравейте.Изчетох много изписано по темата но така и не намерих това което ме интересуваше.Та на въпроса. Исках да си взема 2ри комплект джанти за Фиатчето и съответно гледах да са същите.Казвам гледах и исках защото вече си ги вземах, че си ги бях харесах от известно време, но ударих малко на камък.Значи джантите които са в момента на колата са хАлуминиеви 13" 4х98 със централен 58. Поне по книга са така Новите са отново хАлуминиевис размер 13" 4х98 със централен 58 човека който ми ги даде потвърди че са свалени от Фиат. На теория трябва да станат но когато реших да пробвам преди да съм купил гумите за да не се набълбуквам допълнително установих, че има леко разминаване Старите - тези които са в момента на колата са със ЕТ 30.5 - никъде из големите тефтери не намерих такъв размер.А новите-стари са със размер ЕТ 38 на налагане паснаха но не можах да завия болтовете. Леко са къси и понеже са празници не мога да мина през магазин да си взема други болтове, а от изчетеното до момента започва да се поражда съмнението в мен, че джантите със същия размер гуми като старите няма да паснат на колата или най малкото, ако станат с по дълги болтове ще имам проблем с подкалниците, веждите или дори бронята, а да не говорим че се съмнявам дали няма да опират и във хАмортисьорите.Та въпросът ми е колко е диапазона на ЕТ за джанти на този модел фиат, за да знам дали ще имам ядове или ще съм спокоен през останалите почивни дни

    #2
    Размера на на централния отвор е 58мм /големия отвор/,а 98мм е разстоянието в диагонал между центровете на болтовете Колкото цифрата на ЕТ е по-малка,толкова джантата е по-изнесена навън.Разликата между ЕТ 38 и ЕТ 30,5 е 7,5мм по навътре, но зависи от размера на J в инчове. Намираш по-дълги болтове и пробваш дали ще опира.
    Прикачени файлове
    Маренго 1.9Jtd-110 2002

    Коментар


      #3
      goro71 написа:
      Размера на на централния отвор е 58мм /големия отвор/,а 98мм е разстоянието в диагонал между центровете на болтовете Колкото цифрата на ЕТ е по-малка,толкова джантата е по-изнесена навън.Разликата между ЕТ 38 и ЕТ 30,5 е 7,5мм по навътре, но зависи от размера на J в инчове. Намираш по-дълги болтове и пробваш дали ще опира.
      Извинявам се за грешката, при правописа е била, коригирах се.Сам установих че разликата е 7,5мм (все пак сме ходили на училище ) а останалите размери ако си пропуснал са еднакви както съм написал по горе.Точно заради това питам какъв е диапазона на ЕТ. За да мога да спя спокойно до понеделник

      Коментар


        #4
        На пунто Мк1 ( като твоето) но спортинг модела, с по- ниско окачване съм и карам с 2 модела джанти все 15 ки Едните са 6.5J и с ЕТ 38 мисля бяха другите са 7J на ЕТ37 като тия дето са 7J карам само 2 от пред поради факта, че другите 2 са за заварка на липсващи парчета и не знам къде да ги нося да ми ги оправят. Не ми опират никъде, при положение, че по- широките ги карам и зимата. ( поради описаните причини ) С гуми 195/50/15. Зависи колко високи гуми имаш желание да сложиш на тези 13-ки, но в най- общия случай няма вариант да ти опират никъде. Фабричното ЕТ на по- голямата част от фиатите с което излизат от завода е от 35 до 40 така че спи спокойно

        Коментар


          #5
          LekoBaceLeko написа:
          goro71 написа:
          Размера на на централния отвор е 58мм /големия отвор/,а 98мм е разстоянието в диагонал между центровете на болтовете Колкото цифрата на ЕТ е по-малка,толкова джантата е по-изнесена навън.Разликата между ЕТ 38 и ЕТ 30,5 е 7,5мм по навътре, но зависи от размера на J в инчове. Намираш по-дълги болтове и пробваш дали ще опира.
          Извинявам се за грешката, при правописа е била, коригирах се.Сам установих че разликата е 7,5мм (все пак сме ходили на училище ) а останалите размери ако си пропуснал са еднакви както съм написал по горе.Точно заради това питам какъв е диапазона на ЕТ. За да мога да спя спокойно до понеделник
          Не споменаваш с какви гуми караш сега , също така с какви мислиш да караш в бъдеще .Ако и двете джанти са с еднакво J то можеш да караш с еднакви гуми.Лично съм виждал подобно Пунто със джанти от Браво със 7J и офсет 38 (по спомен) и гуми 195/50/15 .Та спи спокойно ако не слагаш гуми 205 или по широки
          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

          Коментар


            #6
            то за 13 цолови джанти много много трудно ще намери по- широки гуми от 175 или поне доста необравдано скъпо

            Коментар


              #7
              Insane написа:
              то за 13 цолови джанти много много трудно ще намери по- широки гуми от 175 или поне доста необравдано скъпо
              Insane този диапазон ми трябваше който си дал. По книгите видях че масово излизат с размер 35, но никъде не намерих от него на горе или на долу тръгват.Та карам в момента със 155/70/13.Старите джанти са 13

              Коментар


                #8
                [quote:591874ae25="LekoBaceLeko"]Старите джанти са 13
                punto HGT

                Коментар

                Working...
                X