Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с говорителите на домашна стерео уредба

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с говорителите на домашна стерео уредба

    Здравейте! Принципно имам някаква представа от озвучаване, но искам да съм сигурен, за това задавам въпроса, към тези, които наистина разбират от това. От малък си падам по силната музика, и преди години си купих една прилична стерео уредба, на сравнително висока цена за времето си, която работи и до днес. Когато я купих беше идеална, за стаята в която я ползвах. Преди време свалих тонколоните на земята, и се наложи да добавя две широколентови, защото се чустваше само баса, а средите и високите се губеха, дори на максимално намелени ниски. Обаче, там дойде и основния проблем - тези говорители, които добавих се издъниха, и бая време слушах бръждяща музика. Вчера отидох и купих други, но ми трябваха точно 20 минути слушане, да замерише на изгоряло и от тях. Уредбата е с мощност от 70W, а на заводските колони пише че са по 35W 3ом. Аз съм добавил две по 5W (тези горят). Въпроса ми е - ако добавя по мощни колони и стане 2x35W 3ом + 2X15W 4ом (тяхната мощност ще падне заради омовете) проблем ли ще е за усилвателя, при положение че никога не я увеличавам на макс?
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    #2
    Re: Проблем с говорителите на домашна стерео уредба

    sa6obravoto написа:
    Уредбата е с мощност от 70W, а на заводските колони пише че са по 35W 3ом. Аз съм добавил две по 5W (тези горят). Въпроса ми е - ако добавя по мощни колони и стане 2x35W 3ом + 2X15W 4ом (тяхната мощност ще падне заради омовете) проблем ли ще е за усилвателя, при положение че никога не я увеличавам на макс?
    Когато добавиш още говорители в паралел не им пада мощността. Общото съпротивление става по малко и мембраната започва да се движи много повече... та затова го топиш. Трябват ти филтри... също така нещо да не бъркаш със съпротивлението на говорителите, повечето домашни колони които съм отварял започват от 6 ома и нагоре.

    Коментар


      #3
      Имам предвид, че пада мощността на тези които съм добавил - тези които купих вчера, бяха 4W на 8ом, а уредбата е с 3ом (това е дадено като информация от производителя, както в интернет, така и на самите тонколони). А ако направя това което мисля, има ли опасност да изгърмя самата система, или най-много да се простя с още един комплект говорители - тези които мисля да сложа са 2X10W на 4ом български и съм сигурен за ватовете им?
      Fiat Bravo 1.9 TD100

      Коментар

      Working...
      X