Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за филтър на газов клапан?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за филтър на газов клапан?

    От скоро съм с едно Пунто 1.2 75, с газов инжекцион АГ Зенит, имах лошата участ да заредя на петрола под моста на КАТ и от тогава нещо си е.а майката. Почна да сеца, забива муцуната, абе ужас, не става за каране. Смених филтърчето на изпарителя и този от него към инжекциона и бяха пални с мръсотия. Дадох плуса от клапана и продуха системата. Оправи се за кратко време, но пак почна да попидърпва, не както преди но дразни. Прочетох, че имало филтър и на газовия клапан, който обаче не знам къде точно е. Направих снимка на бутилката. Може ли да ми кажете къде да го открия това филтърче. Благодаря предварително!
    Прикачени файлове
    Fiat Punto 1.7 TD

    #2
    търси газовия клапан под капака а не там,принципно тръбата идваща от бутилката влиза в този клапан
    FIAT BRAVO 1.4TJET

    Коментар


      #3
      Аз си мислех, че е някъде по бутилката, защото от там чувам едно изщракване преди да се пусне газта. Ще потърся под капака!
      Fiat Punto 1.7 TD

      Коментар


        #4
        Това са филтрите, в изпарителя и газовата фаза на маркуча. На бутилката имаш сонда с ел. клапан, та няма филтър.
        Brava 1.6 EL 16V 103 hps '96 ГИ Фобос

        Коментар


          #5
          Re: Въпрос за филтър на газов клапан?

          tzetzo_slavista написа:
          От скоро съм с едно Пунто 1.2 75, с газов инжекцион АГ Зенит, имах лошата участ да заредя на петрола под моста на КАТ и от тогава нещо си е.а майката. Почна да сеца, забива муцуната, абе ужас, не става за каране. Смених филтърчето на изпарителя и този от него към инжекциона и бяха пални с мръсотия. Дадох плуса от клапана и продуха системата. Оправи се за кратко време, но пак почна да попидърпва, не както преди но дразни. Прочетох, че имало филтър и на газовия клапан, който обаче не знам къде точно е. Направих снимка на бутилката. Може ли да ми кажете къде да го открия това филтърче. Благодаря предварително!
          Т.е. значи си сменил филтрите освен споменатите от теб , други няма. Провери ги отново и пак ги смени .
          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

          Коментар


            #6
            Благодаря за отговорите. Значи отворих да видя пак филтърчето на изпарителя и беше леко зацапано и пак го върнах. Но имам чувството, че все едно не постъпва достатъчно газ. Възможно ли е и в самият изпарител да са се натрупали боклуци и да има нужда от почистване?. А иначе този филтър на газовия клапан, само при обикновенните газови ли го има?
            Fiat Punto 1.7 TD

            Коментар


              #7
              tzetzo_slavista написа:
              Благодаря за отговорите. Значи отворих да видя пак филтърчето на изпарителя и беше леко зацапано и пак го върнах. Но имам чувството, че все едно не постъпва достатъчно газ. Възможно ли е и в самият изпарител да са се натрупали боклуци и да има нужда от почистване?. А иначе този филтър на газовия клапан, само при обикновенните газови ли го има?
              Там газовият клапан е отделен компонент , а при ГИ той е в изпарителя.От колко хил. км. е колата с ГИ. По принцип наскоро правих ревизия на изпарител на 60 000 км на ГИ и останах учуден не беше много мръсен ,но пък всички мембрани се бяха вдървили.
              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

              Коментар

              Working...
              X