Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От къде да си закупя куче :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    От къде да си закупя куче :)

    Здравейте колеги. Та въпроса е следния...подарък за коледа...Джак ръсел териер с къса козина и "малкия формат" - нисичко с купирана опашка...желателно е да е с паспорт. Не държа да е от зоомагазин, но предполагам, че ако е от такъв ще имам някаква по сигурна гаранция Ако някой може да ми препоръча място където продават в София, Благоевград, Перник и тук околията...ще се радвам на помощта. Иначе обяви бол, но някак си ми се иска да го видя на живо и да съм сигурен, че като порасне няма да стане нещо нестандартно ...че се начетох на подобни мнения. Уж било Джак пък станало някакъв дзвер
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    #2
    Съветвам те да видиш родителите му! Като бебета всички изглеждат еднакви, но като мутират! В къщи имаме джак! Мислех, че ще е от малките, а той се оказа висок и дългокосмест! Адски игриви животни са! Трябва да си се разхожда доста! Но са и много умни! По умно животно не съм виждал досега! От 5 месечен захапа топка, за 5 минути се научи да я носи и от тогава не му слиза от устата! По ЦЯЛ ден си я подмята и си я хваща, а ако има кой да му я хвърли - рай! Имай предвид, че понякога късокосместите са по-проблемни, защото малките косми се набиват по дрехи и възглавници и доста трудно се чистят!
    Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

    Коментар


      #3
      rebel написа:
      Съветвам те да видиш родителите му! Като бебета всички изглеждат еднакви, но като мутират! В къщи имаме джак! Мислех, че ще е от малките, а той се оказа висок и дългокосмест! Адски игриви животни са! Трябва да си се разхожда доста! Но са и много умни! По умно животно не съм виждал досега! От 5 месечен захапа топка, за 5 минути се научи да я носи и от тогава не му слиза от устата! По ЦЯЛ ден си я подмята и си я хваща, а ако има кой да му я хвърли - рай! Имай предвид, че понякога късокосместите са по-проблемни, защото малките косми се набиват по дрехи и възглавници и доста трудно се чистят!
      точно за това искам някой да даде препоръка за да не попадна на някой дзвер...иначе са рисковете и последствията от имането на куче съм на ясно...няма да гледам за първи път и определено държа да е от малките и късокосмест и МЪЖ
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        #4
        А защо не идеш в някой приют и от там да си вземеш куче ? Има доста, които приличат на джакръсели.
        04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

        Коментар


          #5
          vgeorgiev написа:
          А защо не идеш в някой приют и от там да си вземеш куче ? Има доста, които приличат на джакръсели.
          То по тая логика - що да не си хване едно от улицата там цялата група прилича на по две-три взети зедноСамо не знам, колегата, ако ще го гледа вкъщи - защо му е куче, ми не си направи едно лапе?

          Коментар


            #6
            Re: От къде да си закупя куче

            kiselo написа:
            ...желателно е да е с паспорт...
            Ако зверчето е малко и все още няма направени ваксини паспорт може и да няма
            Alfa 159 SW 2.4 Ti
            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

            Коментар


              #7
              knososs написа:
              vgeorgiev написа:
              А защо не идеш в някой приют и от там да си вземеш куче ? Има доста, които приличат на джакръсели.
              То по тая логика - що да не си хване едно от улицата там цялата група прилича на по две-три взети зедноСамо не знам, колегата, ако ще го гледа вкъщи - защо му е куче, ми не си направи едно лапе?
              Хаха и това ще стане живи и здрави от приют няма да е 100%...ще изчакам дали някой тук няма познат който да продава или знае надежден зоомагазин...ако ли не ще скокна до София и ще си избера...
              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

              Коментар


                #8
                Джак Ръсел да не е дзвер няма!!! По високите се водят Парсън, адни се във ФБ към джак ръсел и приятели има много обяви и информация за тях.Но ти казвам, че трябва да имаш големи нерви с тях, и са много енергични.

                Коментар


                  #9
                  knososs написа:
                  Само не знам, колегата, ако ще го гледа вкъщи - защо му е куче, ми не си направи едно лапе?
                  Лапета и борчове се правят най-лесно - казва народа.А иначе, ако трябва да сме честни, деца не се правят никак лесно. В много случаи е трудно, в някои - много трудно, а при други дори невъзможно.Най-много мразя някой като попита други хора "Вие няма ли вече да имате дете?". Иде ми един по муцуната веднага да му (по-често - ѝ) забия.

                  Коментар


                    #10
                    1. от зоомагазин не взимай - няма никаква гаранция нито за порода, нито за здравословно състояние. Дават фалшиви документи, фалшиви родословия, фалшиви паспорти с фалшиви ваксинации. Ако избереш зоомагазин, трябва задължително кучето да е с чип, който е желателно да провериш на място. Няма ли чип - значи кучето е менте - незаконно внесено и незаконно развъдено без никаква гаранция за порода и здравословно състояние.2. опашки вече не се купират, различните асоциации вече са премахнали изискванията за купиране на уши, опашки и подобни, освен по медицински и работни прични. Купирана ли е опашката, значи е менте - никаква гаранция за порода.3. в България няма развъдник на джак ръсел териер, има в Гърция, ама от там едва ли ще вземеш, така че опираш до любители-развъдчици, бълващи всякакви смески, затова гледай родителите дали приличат.и последно - кучета не се подаряват за празниците, освен ако не са поискани - улиците са бъкани не само с безпородни, но и с породисти изхвърлени кучета. Да не говорим, че безпородните, дето ги ритате из улиците, са там не защото са се появили от нищото, а защото или някой ги е купил за породисти, а те не са, или са нечий подарък, или някой ги е изхвърлил благосклонно, след като си е заплодил женската за здраве.Затова, ако не са ти искали кучето, купи им нещо друго.
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      #11
                      Immortal написа:
                      knososs написа:
                      Само не знам, колегата, ако ще го гледа вкъщи - защо му е куче, ми не си направи едно лапе?
                      Лапета и борчове се правят най-лесно - казва народа.А иначе, ако трябва да сме честни, деца не се правят никак лесно. В много случаи е трудно, в някои - много трудно, а при други дори невъзможно.Най-много мразя някой като попита други хора "Вие няма ли вече да имате дете?". Иде ми един по муцуната веднага да му (по-често - ѝ) забия.
                      Отделно, че едното не пречи на другото и въобще какво общо има правенето на дете с вземането/невземането на куче?
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        Аз наскоро си взех "кученце" Самоед.Взех го от човек директно. От страната на мъжкия на който му се полага едно от кучилото !Според мен така е най-добре,но всеки си решава сам.

                        Коментар


                          #13
                          ele написа:
                          1. от зоомагазин не взимай - няма никаква гаранция нито за порода, нито за здравословно състояние. Дават фалшиви документи, фалшиви родословия, фалшиви паспорти с фалшиви ваксинации. Ако избереш зоомагазин, трябва задължително кучето да е с чип, който е желателно да провериш на място. Няма ли чип - значи кучето е менте - незаконно внесено и незаконно развъдено без никаква гаранция за порода и здравословно състояние.2. опашки вече не се купират, различните асоциации вече са премахнали изискванията за купиране на уши, опашки и подобни, освен по медицински и работни прични. Купирана ли е опашката, значи е менте - никаква гаранция за порода.3. в България няма развъдник на джак ръсел териер, има в Гърция, ама от там едва ли ще вземеш, така че опираш до любители-развъдчици, бълващи всякакви смески, затова гледай родителите дали приличат.и последно - кучета не се подаряват за празниците, освен ако не са поискани - улиците са бъкани не само с безпородни, но и с породисти изхвърлени кучета. Да не говорим, че безпородните, дето ги ритате из улиците, са там не защото са се появили от нищото, а защото или някой ги е купил за породисти, а те не са, или са нечий подарък, или някой ги е изхвърлил благосклонно, след като си е заплодил женската за здраве.Затова, ако не са ти искали кучето, купи им нещо друго.
                          Точно поради изброените причини търся съдействие от някой който има опит...От Гърция бих си взел но зависи естествено цената и къде се намира развъдника. Кучето е за подарък на приятелката ми с която живеем заедно...т.е. за нас двамата...не бих подарил на някой куче без да е искано също по горе изброените причини... За опашките знам, че дори е забранено по някакъв начин, но надали в БГ има закон който да го урежда някак си и да задължава лекарите да не го правят...по скоро е нещо свързано с някой закон на ЕС...
                          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                          Коментар


                            #14
                            Има, в закона за защита на животните под точката за жестоко отношение, никой уважаващ себе си ветеринар няма да го направи, но има много, които ще го направят.Тук http://www.eurobreeder.com/breeders/..._breeders.html може да потърсиш развъдник в Гърция.Иначе не мога да помогна, може да пробваш в някой форум за джак ръсел или форума на dog.bg. Но, ако не ти е толкова спешно да го подариш точно за коледа, не го взимай като спешен вариант от зоомагазин, а потърси и дори да не е съвсем породисто, поне да е здраво.П.П. то имало цяла страница http://jrt-bg.com/Jack-Russell-Terrier - поне се запознай със стандарта на породата да знаеш какво да търсиш.Това http://olx.bg/prodavam-dzhak-rsel-terier-i63883208 изглежда обещаващо, от София е и има и снимки на родителите и хората не твърдят, че е породисто, което е добър старт, щото ако няма родослловие, е тъпо да се твърди, че е породисто.
                            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                            Коментар

                            Working...
                            X