Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нова блиндирана врата - кражба

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нова блиндирана врата - кражба

    Здравейте колеги, малко странна тема, но един колега ми се оплака, че си сложили нова блиндирана врата от рода на 700лева. От фирмата им дали 3 ключа, каза ми, че по принцип трябвало да са 4. Вратата е поставена преди време и сега установяват, че им липсват пари, явно нищо друго не е бутвано. Вратата не е разбита и явно няма следи от взлом. Та ако някой от вас може да каже възможно ли е да се отвори със средства без да се разбере в последствие или дали е възможно от фирмата да са направили някоя маневра?
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    #2
    Звучи ми твърде странно...
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      #3
      Всичко се отключва. Може да ви звучи като виц, но преди години Главния ни счетоводител си заключи касата. Не беше си запомнил шифъра и до там. Ползвахме услугите на затворник. Отвори я за нула време. Най-интересното беше, че занаята то беше научил в затвора. Излежаваше присъда за изнасилване.

      Коментар


        #4
        Работя във банка с 4 големи трезора, та единият беше и с електронна ключалка + ключовете и шифърите. Една сутрин се оказа че ел.ключалката не работи на единия трезор, за около 20 мин го отвориха. Така че който си разбира може всичко да направи .
        Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
        И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
        .

        Коментар


          #5
          Врата

          Да си сложи централно с аларма или брава ГЕРДА
          Прикачени файлове
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Няма такава клчалка, дето да не може да се отвори.Второто нещо...ако знаят какво точно търсят, никой няма да седне да отваря и разбива-ще дойдат докато сте си у вас.Врата за 700 лева ( с клчалката) няма шанс да спре нещо друго, освен най-изпадналите квартални наркомани.

            Коментар


              #7
              Принципно винаги има риск фирмата, която ти монтира вратата, да си остави 1 ключ и за себе си (или да си направи дубликат); майсторите, които ти ремонтират апартамента, да си направят дубликат; в сервиза за автоаларми да си направят едно дистанционно и за тях, ако колата си струва; в сервиза, в който си оставяш колата за ремонт (обикновено с документите) да си направят дубликат... Иначе мисля, че с 3 ключа вървят новите врати. Сега, мнения от рода на това, че врата за 700 лв. ще спре само най-изпадналите квартални наркомани, абе не е точно така. Но пък и няма нищо, което да ти гарантира пълна сигурност. Освен от крадци от бранша и наркомани, кражбите често се извършват от съседи, познати и майстори, които преди това са били в апартамента и са си набелязали нещо.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                По принцип много зависи от вида ключ. Ако е касов те се отварят със затворени очи вече.Когато ние монтираме нашите врати, винаги отваряме окомплектовката ключове пред клиента (в нашия случай бравата върви в комплект с 5 ключа).
                FIAT Nuova Punto 1.2 8V
                FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
                ...and justice for all

                Коментар


                  #9
                  Че няма врата, която да не може да бъде отключена - няма, но липсата на пари без видими следи от взлом или улики ми говори, чев тази случка е замесен "вътрешен" човек, който знае, къде се държат те икойто е запознат с навиците на собствениците им. Първата презумпция закражбата с взлом са разхвърлените вещи в търсене на "нещото". При липса натези улики си мисля, че подозренията трябва да натежават в друга посока.ПС: Не, че се учудвам де, след като преди месец мой комшия и собственик на голяма частна охранителна фирма (живеещ на 1 - ви жилищен, разбирай втори етаж)беше ограбен през терасата с помощта на стълба открадната от голям кабелен оператор и то пред взора наохранителните камери на банката под дома му. :P
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    #10
                    Подава си жалба в полицията.Там правят справка и установяват има ли и други оплаквания със подобни жалби, след монтаж на врата от същата фирма.Има и не малко случаи на липси след посещения от разни техници кой за кабелна ,кой за интернет.Преди доста години бяхме окрадени от приятелка на родителите ми ,която живееше над нас.Идва да иска някаква малка сума на заем.Майка ми давайки и сумата и показва несъзнателно къде се държат парите у дома. Това става по време на вечеря и на чаша вино. Ставайки да си тръгва забърсва ключа на сестра ми от портмантото. Вади си дубликат на следващият ден.Вечерта идва да върне малката сума и да подхвърли ключа на сестра ми обратно. След няколко дена майка ми пристигна пребледняла в училище да ме пита мен и сестра ми дали сме пипали някакви пари от дома. Последва посещения от органите,снемане на отпечатъци,беседа със цялото семейство и на следващият ден "приятелката" беше изловена.
                    FIAT FORUM BULGARIA
                    Ракията е над политиката

                    Видео от Италфест 2011

                    Коментар


                      #11
                      На мен ми звучи съмнително от фирмата да направят тая шашма. По-скоро липсата е от ваш човек, пред който сте се издали къде са сейфовете на бурканбанк.

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря Ви много Ето какво представлява самия ключ
                        Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                        Коментар


                          #13
                          За касовите брави е ясно. В съседна сграда за един следобед една "бригада" отвори и изнесе 17 апартамента.Има ги на...не знам си колко камери...един върви напред с таралежа и отваря, другите изнасят. Половината апартаменти са били необитаеми, но в другите е имало...къде инструменти на разни строители, къде техника, къде нещо друго...Захлебили са доволно за има-няма 3-4 часа "работа". При мен на два пъти тарашиха мазетата.През главния вход няма как-там са една портална врата, после още една, влиза се в сградата и вътре има още една метална вече към мазетата. Феновете влезли през едни малки прозорчета, откъм заден двор.За целта обаче са преминали през една метална ограда, минали са през двор на подстанция, където има двама въоръжени охранители (при предишен случай точиха масло от тафовете и от тогава има въоръжена охрана),прескочили са 2 метра тухлен зид и са влезли в мазетата през малко прозорче, за да откраднат...стари авточасти и буркани...При втория случай мазетата ги претарашиха строителите, дето съседите ми викнаха да ремонтират покрива.То понеже никой не слиза там, се разбра, че са тарашени след 3-4 седмици.

                          Коментар


                            #14
                            кола

                            Като гледам ключа патрона е китайски Трябва да го смени Да сложи от новите Декаба или FAB Днешните врати са повече красиви от колкото надеждни дори и 700 да е По добре някой квартален тенекеджия да направи врата от дебела ламарина с добри патрони и здрава защита
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #15
                              Mauer NW4 също е добър патрон:Ако има пари, направо Abloy Protec 2:
                              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                              Коментар

                              Working...
                              X