Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на съдомиялна

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Тези таблетки за съдомиялна дето ги продават в България не стават за нищо. Пробвайте такива купени от западна държава и ще разберете защо.Ние ползваме само гръцки и немски,има очевадна разлика в миенето и състоянието на съдовете.

    Коментар


      #62
      (Офф) Няма ли големи цици съдомиялната, не ми требе
      Powered by Emzo

      Коментар


        #63
        VIT написа:
        Тези таблетки за съдомиялна дето ги продават в България не стават за нищо. Пробвайте такива купени от западна държава и ще разберете защо.Ние ползваме само гръцки и немски,има очевадна разлика в миенето и състоянието на съдовете.
        От моя опит мога да кажа, че в таблетките на Финиш няма разлика дали е предвиден за нашия пазар или е внос.От време на време изпадат много хубави промоции на Финиш Куантум, която им е най-добрата серия и не бих казал, че са толкова скъпи.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #64
          Според няколко немски теста, най-добрите таблетки за миялни машини са Somat Tabs Gold.https://www.vergleich.org/spuelmasch...тересно срванение е направено и от държавния канал ZDF, където в едно предаване са сравнени три премиум (Somat, finish и fit - цена от около 20 цента/брой) и три евтини (Ja (марка на REWE), Denk mit (DM) и Alio (ALDI) - цена от около 7 цента/брой) препарата. "Победител" в теста е fit. Непосредствено зад него се нарежда Somat и евтиния Alio (от ALDI).finish се представя най-зле на теста за абразивност и корозионни отлагания. В немския стандарт DIN има заложени мин. 1520 измивания с препарат без да бъдат увредени керамични и стъклени повърхности, според текста във видеото.http://www.zdf.de/ZDFmediathek/beitr...tabsВкъщи в момента използваме подарения ни пакет finish Power Pulver, който може би ще ни стигне за цялата 2016
          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

          Коментар


            #65
            Пряхът за съдомиялни на Кауфланд също е добър - евтин, мие добре и един пакет изкарва няколко месеца.
            Alfa 159 SW 2.4 Ti
            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

            Коментар


              #66
              Аз пък досега само тези от Лидъл ползвам и нямам проблем с пяна, не измити/изплакнати съдове....Сол, гланц... също си ги взимам от там. Солта при мен за една година е отишла 3кг. като се пуска всеки ден.

              Коментар


                #67
                Тези от Лидл ги пробвах - остава гаден вкус по чашите. И скъпите и ефтините. Финиш класик са #1 за мен съотношение цена-качество - особено 100-110 бр. за 20-25 лева...
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #68
                  Може и да греша, ако е така някой да ме поправи. Доколкото знам това което се води гланц... е нещото което след миенето се пуска от машината за да направи блясък на съдовете и да неутрализира/премахне всякакви остатъци от миещия препарат. Не искам да изкарвам таблетките.... супер, но аз разлика не виждам между Финиш и W5 освен в цената.

                  Коментар


                    #69
                    Ами визуална разлика има дори между Финиш и Финиш. Показал съм я на 3-та страница от тази тема.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #70
                      При мен нито визуално нито вкусово има проблем

                      Коментар


                        #71
                        Вкусово има, когато солта е малко. Датчик за сол също има. Моята се запуши с котлен камък, щото го чаках да светне, та момчето, което дойде, ме светна по въпроса, че на всички съдомиялни се намира на такова място, че когато солта напълно свърши, тогава светва, затова седмично добавям сол без да чакам. Освен това, ако чашите са на петна, значи солта не е достатъчно, а не че течността за изплакване е свършила. Иначе разлика между евтините и скъпите има, и то голяма. Преди имах Нео, не мога да се оплача, че не миеше, ама откакто взех Смег, разликата е очевадна. Първо разположението е много по-добро, всичко вътре за чинии и чаши може да се маха/сгъва и се освобождава място за тави, има регулатор на солта и на течността за изплакване, това за солта е от голяма полза, защото водата е много твърда. На изхода има троен филтър вместо единичен. А за препаратите - и аз не съм забелязала някаква разлика - взимала съм и вносни, и скъпи, и евтини и разлика не намирам в измиването. За надраскването - евтините ми чаши се драскат, имам скъпи чаши от над 15 години, които изобщо не са мръднали. Чашите за чай и кафе са надраскани от лъжичката, чиниите са надраскани от ножа и вилицата, купичките - от лъжицата. Скъпите пак не са мръднали. Тази част не ме вълнува, така че вече взимам тези от лидъл.
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #72
                          Аз пък ползвам вече второ НЕО и двете са с регулатори на тия работи. Разположението вътре е различно.
                          браво 1,6/90 - 09 г.

                          Коментар

                          Working...
                          X