Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на съдомиялна

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Имаш ли програма за таблетка?Това се получава най-често ако пуска таблетката много късно. По принцип програмата "таблетка" указва на машината да пусне таблетката веднага, докато праха го задържа по-дълго време в контейнерчето. Може това да ти е причината. Пробвай следващия път да сложиш таблетката директно на дъното на машината на едночасова програма и да видиш какъв ще е резултата.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #32
      При мен като избереш програма "таблетка" и времето се удължава с 10-15 минути. Явно си има значение наистина.
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #33
        Ползвам ето товаНяма нищо общо с прехвалените таблетки и домашни препарати.
        207 тиква автомат
        новокромаджия 2.4 печка

        Коментар


          #34
          Това нещо може ли да се използва в домашна машина?Каква е разликата между това, което си показал и същото, но без BAR отзад?Защото това без БАР отзад струва горе долу 6 пъти по-евтино.И последно - как се отразява на алуминиеви съдове?
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #35
            BO написа:
            Това нещо може ли да се използва в домашна машина?Каква е разликата между това, което си показал и същото, но без BAR отзад?Защото това без БАР отзад струва горе долу 6 пъти по-евтино.И последно - как се отразява на алуминиеви съдове?
            1.Може! Моята машина е 45см. и ползвам към 10мл. за едно миене. Резултатите са поразителни.2.Нямам представа. Вносителя ми е приятел и ми препоръча този. В интерес на истината го взимам наливен, като само първия път си взех дозатор. Цената е далеч по-ниска. Същото е и с гланца, който е и неутрализатор. Идват по-евтини от скъпите домашни препарати.3.Веднъж сложих алуминиев съд и после се чудих какво е това. :D До колкото ми е известно, не е препоръчително измиването на алуминиеви съдове в съдомиялна. По принцип всички препарати са силно алкални. Чувал съм, че най-добрия тест за препарат е червило по стъклена чаша, поставена на кофти място в машината. Можеш да пробваш.
            207 тиква автомат
            новокромаджия 2.4 печка

            Коментар


              #36
              pplk написа:
              BO написа:
              Това нещо може ли да се използва в домашна машина?Каква е разликата между това, което си показал и същото, но без BAR отзад?Защото това без БАР отзад струва горе долу 6 пъти по-евтино.И последно - как се отразява на алуминиеви съдове?
              1.Може! Моята машина е 45см. и ползвам към 10мл. за едно миене. Резултатите са поразителни.2.Нямам представа. Вносителя ми е приятел и ми препоръча този. В интерес на истината го взимам наливен, като само първия път си взех дозатор. Цената е далеч по-ниска. Същото е и с гланца, който е и неутрализатор. Идват по-евтини от скъпите домашни препарати.3.Веднъж сложих алуминиев съд и после се чудих какво е това. :D До колкото ми е известно, не е препоръчително измиването на алуминиеви съдове в съдомиялна. По принцип всички препарати са силно алкални. Чувал съм, че най-добрия тест за препарат е червило по стъклена чаша, поставена на кофти място в машината. Можеш да пробваш.
              Kiter са много хубави професионални препарати, но трябва да си много добре запознат с пропорцията вода/препарат и после вода/изплакване. В противен случай има риск да поемаш остатъци от препарат, които не са никак безобидни!

              Коментар


                #37
                Добре де на мен съдовете винаги блестят и скърцат от чистота, независимо дали слагам таблетка Сомат или Финиш. С препарат като този по-горе колко по-чисти могат да станат? Имам даже една бяла метална купа, която беше пожълтяла с времето, защото си правя чай в нея и тя стана пак бяла.А и този препарат пише, че е за професионални и полупрофесионални машини, дали наистина е добър избор за обикновена домашна съдомиялна?
                The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                Коментар


                  #38
                  style34 написа:
                  Добре де на мен съдовете винаги блестят и скърцат от чистота, независимо дали слагам таблетка Сомат или Финиш. С препарат като този по-горе колко по-чисти могат да станат? Имам даже една бяла метална купа, която беше пожълтяла с времето, защото си правя чай в нея и тя стана пак бяла.А и този препарат пише, че е за професионални и полупрофесионални машини, дали наистина е добър избор за обикновена домашна съдомиялна?
                  Препарати от този вид почистват много по-добре от домашните мазнините и другите остатъци по чиниите, тъй като би следвало да имат разлика и в състава и в концентрацията. Проблема е, че препарата се подава в машината чрез специални дозатори, които се настройват предварително спрямо машината и по този начин той е безопасен и в точната пропорция. Изсивпан в домашната ти машина, според мен този препарат е опасен. Принципа на работа на домашната машина и на професионалната е коренно различен. Също така, при една хубава професионална машина, циклите за измиване на 36 чиний или 7-8 големи гстронорми(тави) например са 3-9-12 минути. Твоята съдомиялна ги плацика часове. За това - продължаваш си със Сомат или Финиш, щипка сол за вкус и това е. Както и ти отбелязваш - те мият достатъчно добре.

                  Коментар


                    #39
                    Въпроса на style34 е много резонен.Ако един препарат измива перфектно, то другия какво ще направи? Демек какво може да видиш с просто око?Наистина чиниите и чашите се мият до такъв блясък и така обезмаслени, че като ги хващам изпитвам лек дискомфорт, стил скомина. Особено чашите, които преди това са били матирани по някаква причина (щампа с надпис). Тия така се мият, че самия мат с усеща страшно много и това ми създава дискомфорт.Лично аз питах за алуминя, защото имам много такива съдове. Та с Куантум серията на Финиш е най-добре и най-малко се окисляват. Ако другия препарат можеше да избегне това, то съм склонен да го пробвам, ама при положение, че ще получа същия ефект - измити чинии и нито веднъж не съм видял нито един остатък от мръсотия, то не виждам причина в това.Освен ако някой се пробва да обясни как точно ще видя разликата - някакъв тест или нещо такова, което едното ще го измие перфектно, а другото няма да се справи. Както се казва - око да види, ръка да пипне.Лично надирането на чашите и особено техния блясък си го реших отново с Куантум серията. Иначе по-ниската серия "всичко-в-едно", то няма такъв ефект на блясък и съответно дереше чашите много здраво.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #40
                      Пробвай със загоряло и после може да обсъдим разликите.Относно опасността от препарата. По-горе писах, че си купувам и гланц, който също е за професионолна употреба, който се явява и като неутрализатар на остатъчна алкалност, ако е останала. Друга причина е опасността от запушване на канализацията, тъй като живея в къща и наклона е доста по-малък поради отдалеченост от централната канализация, та съм брал ядове. Откакто ползвам този препарат проблеми нямам, което ми спестява 250-300 кинта за отпушване.п.п. Бутилката е с дозатор 25/50мл., под синята капачка. :D
                      207 тиква автомат
                      новокромаджия 2.4 печка

                      Коментар


                        #41
                        BO написа:
                        ...Лично надирането на чашите и особено техния блясък си го реших отново с Куантум серията. Иначе по-ниската серия "всичко-в-едно", то няма такъв ефект на блясък и съответно дереше чашите много здраво.
                        Искам само да покажа разликата между Финиш Куантум и Финиш "Всичко-В-Едно".Горе долу това е при 1.5 годишна употреба на тия чаши в миялната машина, с различните миещи препарати.Едните чаши се използваха, а другите стояха в дъното на шкафа. Сменихме препарата и обърнахме чашите. За това имам и чисто сравнение, което мога да покажа.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #42
                          Събираш ги в една чанта и в контейнера за рециклиране :DКакъв по-добър повод за нови!
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #43
                            M5kov написа:
                            Събираш ги в една чанта и в контейнера за рециклиране :DКакъв по-добър повод за нови!
                            Е, както виждаш не всички са в еднакво състояние.Тези, които са в по-лошо състояние си стоят в дъното на шкафа. Рядко стигаме до тях. А и да стигнем до тях, този "съдомиечен ефект" не ми пречи да си пия ябълковия сок. А и те леко полека с времето сами се "рециклират".
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #44
                              Да, "рециклират" се със скорост около половин комплект на година, така че хич не ми пука дали са надрани или не :DВ събота правихме едно мероприятие вкъщи. Пуснах чинии/чаши/прибори още вечерта и на сутринта станах и си изпих кафето кат бял човек, без да се притеснявам, че ме чака 1 час миене Аз пък да се оплача от Финиша.Таблетките се залепват за кошничката ако има влага/пипам ги с мокри ръце и при отваряне на капака не падат долу и съответно съдовете остават мръсни.Имах 10-15, които ми дадоха още като взех миялната и на няколко пъти в началото се паникьосах, че нещо не е в ред машинката.Хвърлям ги директно долу и проблема се реши. С кауфландските няма такъв проблем.
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар


                                #45
                                M5kov написа:
                                Да, "рециклират" се със скорост около половин комплект на година, така че хич не ми пука дали са надрани или не :DВ събота правихме едно мероприятие вкъщи. Пуснах чинии/чаши/прибори още вечерта и на сутринта станах и си изпих кафето кат бял човек, без да се притеснявам, че ме чака 1 час миене Аз пък да се оплача от Финиша.Таблетките се залепват за кошничката ако има влага/пипам ги с мокри ръце и при отваряне на капака не падат долу и съответно съдовете остават мръсни.Имах 10-15, които ми дадоха още като взех миялната и на няколко пъти в началото се паникьосах, че нещо не е в ред машинката.Хвърлям ги директно долу и проблема се реши. С кауфландските няма такъв проблем.
                                Както се казва - чети упътването бе.Куантума се намират в собствена опаковка, която се разгражда от вода. За това като ги хванеш с мокри ръце, то опаковката почва да се разпада и става лепкава отначало. И ако няма вода, за да я разтвори, те ти лепило. По-ниския модел Финиш са в собствена опаковка, която си се къса и препарата е директно пресован.То в моята книжка дори на машината пише препарата да не се слага в мокро отделение и таблетките да не се хващат с мокри ръце.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X