Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на съдомиялна

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    veselin10 написа:
    За съм с Beko 5-6 години и няма грижи. Също ползвам гел.
    Аз също съм с БЕКО,излезе желязна машина!

    Коментар


      #17
      Да ви кажа, малката ми е перфектна.Вкъщи ползваме основно дребни панички за малката, чинии и прибори и всичко това се побира в големи количества.Не готвим в големите тави и тенжери всеки ден и да измия 1-2 тави седмично не ми е проблем.Вчера купихме таблетки от Кауфланд. 60 за ~8 лв.По 14 ст. идва бройката, което е повече от перфектно, стига и да мият, днес ще ги пробвам Другият път ще вземем гел. До сега от 3-4 миенета няма надирания по съдовете.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #18
        M5kov написа:
        Да ви кажа, малката ми е перфектна.Вкъщи ползваме основно дребни панички за малката, чинии и прибори и всичко това се побира в големи количества.Не готвим в големите тави и тенжери всеки ден и да измия 1-2 тави седмично не ми е проблем.Вчера купихме таблетки от Кауфланд. 60 за ~8 лв.По 14 ст. идва бройката, което е повече от перфектно, стига и да мият, днес ще ги пробвам Другият път ще вземем гел. До сега от 3-4 миенета няма надирания по съдовете.
        Надирането по съдовете се получават с времето. Пази си най-вече приборите и в никакъв случай не слагай кристални съдове.
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #19
          Кристални съдове??? Аз такова не съм и виждал :DВсичкото ми прибори са от левчето, няма какво да ги пазя :D
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #20
            Абе няма да илядим с тея съдове...и нашите са надраскани, голям праз. Нека са ни надраскани, и от миялната, и от ножове докато режем луканки в чиниите. Иначе ползваме таблетки Сомат.

            Коментар


              #21
              Не е въпроса в това да илядим с тия съдове. Но нашите дуралексови чинии са побелели и са грозни, дразни. Гела много пази съдовете. M5kov, с тези 60 таблетки тъкмо ще съсипеш всички съдове.
              Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
              Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

              Коментар


                #22
                Като знам гела какво прави с пералните - никога няма да си сложа в миялната.

                Коментар


                  #23
                  А именно ?
                  Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                  Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                  Коментар


                    #24
                    Течния прах за пране прави една гадна слуз навсякъде из пералнята и с времето жените почват да се чудят абе, що ми мирише пералнята на блато, що ужким изпрано пък не е съвсем изпрано, запушвания тук там, почва се със съветите ’един път в месеца оцет’, дето решава проблема за кратко време. Старата пералня си работеше нормално докато жената не почна да я храни с разни капсули и течни препарати, и след няколко месеца почнаха проблемите. Няма измиване, няма изчистване, какви ли не препарати за почистване на пералнята пробвахме - все тая, ефект за два дни. Почнахме да се чешем от алергии и да сменяме прахове - никакъв ефект, като помириша пералнята и ме е гнус че дрехите ми се перат в нея. Една пералня хвърлих, сега с новата пералня съм ЗАБРАНИЛ да се ползва нещо различно от прах и дотук миризми не съм усетил.

                    Коментар


                      #25
                      Благодаря, това е хубаво да се знае. Ние само гел използваме за пералня и миялна, но до момента нямам такива наблюдения.
                      Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                      Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                      Коментар


                        #26
                        ls1, това което пишеш за течния препарат е много странно. Ние вече повече от три години използваме изключително течен прах за пране и омекотител. Нямаме нито един от изброените проблеми.Може би това се дължи на точно определена марка течен прах за пране, или от таблетките, или от временни проблеми с водата или, или ...
                        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                        Коментар


                          #27
                          Може да е ефект от комбинацията с варненската твърда вода, не знам. Ако отворите бгмама ще видите сума теми с оплаквания по въпроса и, разбира се, яростно оборващи ги. Факт е обаче, че мамите вече са спецове по всякакви препарати за миене на пералня, на др Йоткер, оцет, доместос, мелио и какво ли още достойно да ти доскапе пералнята. Бръкнете в изолационната гума на вратата в гънките и ми кажете сухо ли е, лигаво ли е, има ли следи от мухъл. Вкарайте си главата в барабана и кажете мирише ли на гадно (ама не веднага след като изкарате прането, докато ароматизатора действа). Също има ли лигня горе по чекмеджето за сипване на препарати, също и като го изкарате дали се вижда на мястото му и надолу в пералнята мизерия.

                          Коментар


                            #28
                            В инструкциите си пише кое е най-препоръчително. За съдомиялна - прах, гел за блясък и сол. За пералните - прах. Поне на моята пералня изрично си пише, че не е препоръчително да се слага течен препарат, защото си има някакъв алгоритъм за правене на пяната. Отначало само накисва дрехите 2-3мин, после пуска малко вода в отделението за прах, върти, после пак взима малко прах... А течния препарат още в началото е изтекъл всичкия в барабана.
                            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                            Коментар


                              #29
                              ls1 написа:
                              Може да е ефект от комбинацията с варненската твърда вода, не знам. ... Бръкнете в изолационната гума на вратата в гънките и ми кажете сухо ли е, лигаво ли е, има ли следи от мухъл. Вкарайте си главата в барабана и кажете мирише ли на гадно (ама не веднага след като изкарате прането, докато ароматизатора действа). Също има ли лигня горе по чекмеджето за сипване на препарати, също и като го изкарате дали се вижда на мястото му и надолу в пералнята мизерия.
                              При мен водата е също твърда - сравнима с тази в Добруджанския край. Сега проверих пералнята, която не е прала от 24.12 - изолационната гума е като нова, без никакви отлагания; не мирише на гадно в барабана; лигня и/или мизерия в/около чекмеджето няма, наблюдават се само твърди варовити/хлорови остатъци. Според мен гореописаните проблеми е възможно да са в резултат на качество и/или количество от използваните препарати. И да не ме разбере някой погрешно - за мен и още 2 от 3 изследващи организации Ариел и Персил са далеч от най-качествените препарати за пране. Вкъщи към днешна дата се използва за бялото пране препарата с марката на LIDL, като количеството използван препарат е от 1/2 до 2/3 от мерната скала на пералнята.
                              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                              Коментар


                                #30
                                Здравейте, искам да се възползвам от темата с лек offtopic и да попитам, тъй като от скоро и аз си взех миална (Wagner за 6 комплекта), защо таблетките не се разграждат до край? Взех едни от Кауфланд казват се K-Classic (7лв, 40бр). Отначало я пусках на 30мин програма и мислех, че е заради това, днес пробвах на програма от 1 час и таблетката пак не се беше разградила хубаво. (ползвам по половин таблетка, тъй като машината е малка и аз не я пълня до край (така ми казаха)).?

                                Коментар

                                Working...
                                X