Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят? част 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Сливен-София по под балканската(Казанлък,Карлово...) на места до 150,но рядко-под 6. Същата дистанция,но по магистралата - 7,5. Скороста тук варира доста. Поддължам около 160,но и си я гоня на маменти с повече.
    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
    Kawasaki ER-6n'2012

    Коментар


      #17
      8 лт в градско , моторите на фиат горят за сега съм на 73000 км понякога карам колата на съпругата си сузуки свифт 1,2 4-4,5 извъградско 6 лт градско
      Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
      ESP ASR CC HH MSR 6AB

      Коментар


        #18
        Ето моите последни три зареждания. Последното е много зле. Оказа се, че гумите са много меки. ПЛ беще на 1.16, ЗЛ на 1.8 атм.
        04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

        Коментар


          #19
          iakvvu написа:
          Сливен-София по под балканската(Казанлък,Карлово...) на места до 150,но рядко-под 6. Същата дистанция,но по магистралата - 7,5. Скороста тук варира доста. Поддължам около 160,но и си я гоня на маменти с повече.
          Я пробваи другия път по магистралата 200++ и кажи какъв е разхода :D Преди години на бившия ми шеф с Волвото ХС90 София-Чирпан-София близо цял резервар т.е. около 70л.,скорост- около 200Либрито ако го караш спокоино 120 разхода е около 5,но подплашиш ли я 3500-4000 об.,пущиняка си отива към 9-10л.
          Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
          EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
          EX.Fiar Ritmo 105TC

          Коментар


            #20
            За 815км заредих 52л което е 6.4л/100км.Около 120км градско(агресивно каране)Около 180км е карано от мен извънградско с 140км/ч,а останалите от жената с около 110км/ч(това са скорости които се подържат,а не средни за маршрутите).
            Bravo 1.9d 97г

            Коментар


              #21
              328 км с 22л дизел - средно 6.7л смесен разход. Не можах да я засека само на градско- имам и 60 км магистрала.
              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

              Коментар


                #22
                Смесен разход нормално каране 6.2,колата е Фиат браво 1.9 multijet 120 кончета.

                Коментар


                  #23
                  447 км с 31.6л - среден разход 7.1.
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #24
                    750км - от които 250 извънградско магистрала, останалите градско в яки задръствания и кратки маршрути в София - среден разход по борд 9,9/100 - лапа яко градско пущината.
                    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                    Коментар


                      #25
                      За 1740км съм заредил 106л което е 6.1л/100км.
                      Bravo 1.9d 97г

                      Коментар


                        #26
                        fiat bravo 1.9 jtd 2001,трябва да отбележа че колата е взех на показания най долната от трите червени черти преди крайната дебела червена черта..там беше горивотозаредил съм 35 литра,маршрут Монтана-София-Пловдив -309 км /движех се в диапазон 100-150 км/ч/ средно 120градско само 71 км с яко газтотал 380 км до тукстрелката е точно преди първата червена черта,тоест две черти над това което я взех...което незнам точно колко ще излезе разхода,не мога да преценя засега

                        Коментар


                          #27
                          Punto 1.9 JTD, 2002 г., 85 к.с. - градско и крайградско около София - 17.7 км с 1 литър нафта, т.е. 5.65 л/100 км.

                          Коментар


                            #28
                            .

                            mali_grga написа:
                            Punto 1.9 JTD, 2002 г., 85 к.с. - градско и крайградско около София - 17.7 км с 1 литър нафта, т.е. 5.65 л/100 км.
                            Ако кажеш че е била свършила’налял си 1л.и си карал докато угасне,то как мъчиш колата
                            Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                            EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                            EX.Fiar Ritmo 105TC

                            Коментар


                              #29
                              Re: .

                              viktorsterev написа:
                              mali_grga написа:
                              Punto 1.9 JTD, 2002 г., 85 к.с. - градско и крайградско около София - 17.7 км с 1 литър нафта, т.е. 5.65 л/100 км.
                              Ако кажеш че е била свършила’налял си 1л.и си карал докато угасне,то как мъчиш колата
                              Защо да я мъча? Тези 17.7 км с 1 литър ми излизат като резултат на екрана. Смята си ги компютъра. Иначе си я карам съвсем нормално.

                              Коментар


                                #30
                                Re: .

                                mali_grga написа:
                                viktorsterev написа:
                                mali_grga написа:
                                Punto 1.9 JTD, 2002 г., 85 к.с. - градско и крайградско около София - 17.7 км с 1 литър нафта, т.е. 5.65 л/100 км.
                                Ако кажеш че е била свършила’налял си 1л.и си карал докато угасне,то как мъчиш колата
                                Защо да я мъча? Тези 17.7 км с 1 литър ми излизат като резултат на екрана. Смята си ги компютъра. Иначе си я карам съвсем нормално.
                                Да, ама мъчиш нас Това е американската система за измерване на разход. Смени си я на нормална, европейска като всички нас. Хем и ти няма да се мъчиш

                                Коментар

                                Working...
                                X